Sezatoarea canadiana (126)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

maru si mercic mult
Ce putem face sa te scoatem din butoi? Ca se vede din ultimele mesaje ca nu esti ok. La Montreal s-a potolit, a fost o zi chiar frumoasa, daca facem abstractie de nametii de zapada si de utilajele de deszapezit care incurca traficul mai mult decat zapada
Dar asta este iarna in Canada, eu de cand am acceptat-o ca atare nu mai am probleme, nu ma deranjeaza prea tare atata timp cat nu imi este frig

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

monicutza, multam mult, dar nu are legatura cu vremea, vremea doar agraveaza. Apoi zapada asta e tare idilica daca nu trebuie sa o cureti de pe alee sau de pe masina...tot timpul!

fetele din toronto, am descoperit o strada super misto, Baldwin cu un miriam de mici restaurante si shoppette asiatice, un deliciu. ieri am luat masa la matahari (sa moara mortu daca inteleg de ce ii zicea asa, tinand cont ca meniiul e fusion asiatic)

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Nelia, si eu sunt pro baby carriers- wraps and the like- vazut notat recomandarile, merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

gata... m-am inscris pentru testul de nivel pt programul de engleza part time la Continuing Education la McGill. Il am pe 25 martie si apoi imi depun toate actele pentru sesiunea care incepe in Mai.
Rugamintea mea este pentru cine are materiale din care m-as putea pregati pana atunci (pentru nivel mediu spre avansat), materiale pt TOEFL sau orice (linkuri) daca imi puteti trimite pe e-mail monica.achim@gmail.com va multumesc mult si fac cinste cu o bere cand termin scoala si ma imbogatesc


A trebuit sa sun la ei pentru mai multe info pt ca de pe site nu intelegeam nimic si i-au spus ca deadline-ul pt part time nu este 1 Februarie (bine ca am sunat ca eu sunt ca Octav, sotul Neliei nu inteleg frate de ce scriu ceva si la telefon iti spun altceva).

Acum mai am o intrebare la voi (sa imi spuneti cand devin enervanta, sa ma potolesc, dar simt ca voi sunteti a doua familie a mea si ca ma pot plange pe umarul vostru cu aproape orice): este posibil sa fac cursuri la engleza si franceza in paralel? Adica sambata engleza si duminica franceza? O sa fie prea mult? (asta doar pana incep programul pe care il vreau eu)



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Monica, eu am o caruta de linkuri pentru engleza care m-au ajutat mult, ma execut in seara asta si ti le trimit dupa ce culc odrasla.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

nelia - multzumesc
monicutza_bb: http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchName=toefl&searchExtention=&searchmode=2
multa bafta!

eu, daca ar fii sa ma reprofilez, as fii tentata de o munca de tipul pers care face ecografiile la mamicile insarcinate... asta mi-ar place

uite tema mea de maine (pe bune - nu glumesc - vorbim despre vreme... dar nu si depsre vremuri )
http://www.youtube.com/watch?v=OAedjDif11U

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ana , trimite-mi si mie cateva linkuri. Ca e sambata incep cursul si eu, si mi-ar mai trebui ceva sa invat....

Monicutza important e sa incerci si sa-ti placa programul...
Te-ai lamurit cum e finaciar- cu bursa?

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Hi hi, Cupcea nu era profesor pe vremea mea, era asistent sau lector, si el m-a sunat acasa sa ma felicite ca am intrat la facultate inainte sa se afiseze listele caci eu eram in aceeasi clasa cu fata lui la liceu si a facut o fapta crestineasca.

monicutza, nu are nimeni bula de cristal sa stie cum o sa fie mai bine in 3 ani asa ca mergi si tu pe instinctul tau. Te-am intrebat de expectations pt ca ce am vazut eu in jurul meu e jale si s-au lovit de cruda realitate cind au terminat cursurile/certificarile cind ei credeau ca nu o sa aiba probleme sa-si gaseasca joburi de la 80K in sus.

Bafta multa in alegerea ta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ana merci mult , cand poti tu sa trimiti este bine, pana in martie tot am timp de invatat

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Mihaela, cum sa nu, le pun aici pe sezatoare, poate Roxana le trece la prima pagina sa le avem!

Loreleim faine alegeri faci

eu regret totdeauna ca n-am ales marketingul in facultate, am lucrat din intimplare primii mei 3-4 ani inainte de facultate (18-22uof, ce vremuri faine :)) ca merceolog pentru fostul ICRTI (depozit de textile-incaltaminte): contractari la malul marii sau in statiuni, relatii cu furnizori, plimbari prin tara la fabrici etc...tare mult mi-a placut; cumparam tricotaje bbc pentru copii/adulti.


Mergi la inceput