Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (57)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Monica a ajuns la dilatare 8 cm.exista risc de hemoragie de la placenta.se gandeau la cezariana dar a avansat cu deschiderea colului.

Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Pisigri, si eu zic la fel ca tine: alt copil eu nu mai fac. Ma doare sa vad prieteni, cunostinte care au 2 copii, si la mine e a doua nastere dar inca o data eu nu mai trec prin chinurile prin care am trecut in aceasta sarcina. Si inca mai am de tras!
Eu iti doresc sa tii pe bebe macar 37 de sapt, nu e bine sa fie prematur, e adevarat. Dumnezeu sa fie cu voi!

Maya 32+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

offfffff, sper sa fie totul ok cu ayla!!!

sa ne rugam pt ea!!!

29+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Olga, si fii tare!

si mie imi mai trage bebelina mea cate una de icnesc. mai rau a fost cand am primit lovituri in colecist si am si vomat.
cand trage la ficat, ma blochez pe strada.
acum mai nou sta cu piciorusul sau cu ceva pe plamanul meu drept ca ma inteapa rau si nu pot trage suficient aer.

cat despre somn, eu cam din luna a 4-a nu ma prea odihnesc. deja m-am obisnuit sa bantui prin casa noaptea. se pare ca si sotul ca de mult nu se mai trezeste

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

mai are doar 2 cm, sper sa se dilate cat mai repede sa nu se ajunga la complicatii.

ar fi pacat la cat a suferit pana acum sa ii mai faca si cezariana.

SANATATE SI UN GAND BUN PENTRU TOATE TREI!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ce repede s-a dilatat Ayla! Tin pumnii sa fie bine!

Maya 32+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, eu numai acum am reusit sa intru pe net si acum am o stare de agitatie si de emotzie de nu mai pot! Io nu ma culc pana nu naste Ayla! Asa mult dureaza travaliul asta, de dimineata sa ti se rupa apa si sa tot nasti pana seara?! Eu recunosc ca pana pe la 24 de ani credeam ca nasti asa...cam in juma de ora, poate mai putin, pana mi-a zis o colega:"eu am fost o mare norocoasa, toata lumea s-a mirat ce repede am nascut! In 2 ore am fost gata!" si eu am facut niste ochi cat chiftelele:"caaat?". Mi se parea o vesnicie sa tot nasti 2 ore!

28
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Ilinca, prietena mea s-a internat vinerea la pranz si a nascut sambata spre duminica noaptea. si asta in Spania, nu in Romania unde am fi tentate sa zicem ca te lasa sa te chinuiesti.

asa ca nu avem altceva de facut decat sa speram ca noi toate vom fi mai norocoase

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

si eu am emotii...m-as duce sa ma pun in pat ca ma doare spatele dar nu pot pana nu stiu ce se intampla cu ele...

astept cu nerabdare vestile bune

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Cred ca toata lumea da nspe refreshuri la forum. Toate asteptam cu sufletul la gura vesti. Deh, acuma macar avem motive de insomnie

32+ Ana Bianca

Mergi la inceput