Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Revin " Deja nu mai este fun, doare si abia pot respira, mi-au dat masca de oxigen din cand in cand, am icnercat sa ma plimb putin ca au spus ca ajuta, dar e groaznic sa stau in picioare, o simt pe bebelina, jos in col, cred, adica presiunea aia, sdar nu le mai simt miscarile. am ajuns aproape la 4,5 5 cm dilatatie tare greu merge, doare rau cand controleaza moasa, inauntru ce ma enerveaza" Am intrebat-o daca opteaza pt epidurala "la 6 cm pot cere epidurala dar m-a speriat moasa, ca intarzie expulzia si bebelina, e si asa cu risc sa nu pot impinge, si sa ramane fara oxigen, mai vad eu deocamdata nu am murit de durere dar imi vine sa plang, dar nu e nevoie de epiziotomie, nici nu ma gandeam ca ar fi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

N-am mai intrat pe forum de ieri pt ca m-am enervat de numa'-numa' cum mergea! Am incercat sa trimit un mesaj, nici dupa 20 de minute nu s-a dus. Vad ca ati reusit sa treceti la un nou capitol, sunteti harnicute tare la scris. Sper ca sunteti cu toate bine, noi stam cumintele in pat, ca de obicei.
Va .

Maya 32+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

despre botez:
noi l-am botezat pe andrei la 4 luni. ca el s-a nascut in decembrie, si am zis sa se mai incalzeasca afara.
la 4 luni avea 8 kg si abia a mai intrat in scaldatoare. asa a scapat si de scufundat.
odata cu andrei a mai fost botezat un baiat care avea vreo 7 luni.

dupa terminarea perioadei de lauzie, cand m-am dus la biserica sa-mi citeasca preotul, l-am intrebat si cand ar trebui sa botez copilul. preotul mi-a spus ca nu exista o regula, si ca pot boteza copilul atunci cand consider ca trebuie facut acest lucru. deasemenea nu este nici o restrictie in privinta postului, sau a altor sarbatori religioase, asa cum este in cazul nuntilor. dar a tinut sa precizeze ca daca facem botezul in post, ei binecuvinteaza doar mancarea de post.


29+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Of, saraca Ayla! Tinem pumnii sa treaca cat mai usor nasterea si sa fie totul bine cu bebelinele si cu tine. Ce emotii am!

Maya 32+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..acum am intrat si eu pe net..si uite ca am gasit mesaj de la Monica: "Pe la 12,30 mi s-a rupt apa.tineti-ne pumnii"...si acum am citit ultimele voastre mesaje si vad ca mai tine legatura si cu o alta Cristina ma bucur ca avem vesti de la ea..este si pe ym si cred ca imi raspunde cand poate..am sa va transmit date despre ea atunci cand apar!

Monica te iubim si ne gandim la tine! Dumnezeu sa va binecuvanteze!



Cristina cu bebe mic 32+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Of am fost la o sedinta si-am venit intr-un suflet sa vad vestile.
Ayla draga de tine sper sa nu ai un travaliu lung....si sa primim vestea ca sunteti bine toate 3 cat mai iute. Iti tin pumnii si dau apa la soricei, de emotie nu de alta

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tare bine ar fi daca si la noi in spitale s-ar intelege odata cita nevoie are o viitoarea proaspata mamica de sustinerea si apropierea sotului sau a cuiva drag. De cind stau in pat urmaresc Birth Stories (sau Diaries, nu mai stiu exact), si vad cit de important este ca nasterea sa se desfasoare intr-un mediu primitor, intim, inconjurata de cei dragi si cu sustinerea unei moase dragute... de asta am zis ca la toamna ma inscriu la scoala de moase.

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Pisigri, eu am auzit ca alea de cocos ar fi cele mai bune. De ce? Nu stiu.

Silvia 32+ Natalia (cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Ia uitati ce mai zice Monica: "Mai e un pic si intru in sala de nastere.am ajuns aproape la 5 cm.era una nastea,wow tipa ingrozitor de durere.mi-a venit sa plang.tremur pe masa de frica.mi-au inghetat labele la picioare de frica mi-e asa frig"

Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna fetele!

AYLA tinem pumnii si imparte-ne cate o bucatica din durerea ta. La cate suntem, te mai scapam de ea !!!! Ai incredere ca totul va fi bine.

Vai fetelor, nu imi vine sa cred. Au inceput ghioceii... of... ce repede a trecut timpul.

Gina 34+ mami de CALIN

Mergi la inceput