Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Am uitat sa schmib semnaturica... trecem in 29 incepand de azi.... crestem si noi... printre perfuzele si pastilute...

Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Nici nu stiti fetelor ce mult m-ati ajutat ca mi-ati spus pe unde sa merg! Eram rau de tot in ceata si acum m-am mai luminat! Va multumesc la toate si va pup! Aveti idee cam pana la ce ora sunt deschise magazinele din mallul din Baneasa vineri? Ne gandeam sa incercam sa ajungem seara, cat se poate de devreme. Sunt deschise si duminica? Imi cer scuze ca va stresez cu atatea intrebari, dar nu am la cine altcineva apela decat la voi!

Hai Monica!!!

Ma bucur sa aud ca esti optimista si vesela! sunt norocoase fetitele cu o mamica asa ca tine!

Silvia 32+ Natalia (cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Carmen, in cate saptamani de sarcina era AYLA?

Doamne Ajuta sa aiba nastere cat mai usoara!!!

29+ Brisees

gia




De cateva zile, intrase in 32 saptamani

Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Ma gandesc asa... oare eu pe cine voi anunta cand... a fi sa fie?!

Sau pe cine pun sa va anunte???

29+ Brisees

gia




Pe mail-ul comun este o lista cu numere de telefon, poti sa-ti alegi de acolo persoana.... de contact

Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor as vrea si eu contul comun si parola pe pm, va rog.

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Revin fetelor cu mesaj, Monica intrase de 2 zile in saptamna 32, mesajul ei este " Incerc sa vb cu voi printre contractii nu mai dureaza mult SPER" Fetelor nu stiu cum a fost soarta monica, pe mine m-a adaugat pe mess si de atunci ii scriu in fiecare zi, azi cand am vazut ca este ziua cea mare... am lasat munca de-oparte si am incercat sa o imbarbatez si incurajez, i-am transmis mesajele voastre toate, sperand ca vor conta pt ea. Suntem o adevarata familie observ, chiar daca suntem in orase si tari diferite. Sentimentul de MAMA ne uneste f mult, suferintele si bucuriile ne-au apropiat facandu-ne sa ne simti mai unite ca niciodata. Nu aveti idee cat de important este sa stii ca acolo undeva cateva sufelete ne gandim la suferinta uneia si ne rugam pt sanatatea si binele lor. Monica mi-a scris ca il va ruga pe sot sau o va face chiar ea cand va avea timpul necesar sa salveze paginile acestea pentru a le arata fetitelor ei cat de apreciate au fost inainte de a se bucura de aceasta lume.
Revin cu detalii
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:





nastere usoara si muuuuuuulta sanatate si de la noi, AYLA.



ada 31+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Monica, ne rugam pt tine, sa dea Dumnezeu sa ai parte de nastere usoara si fetite sanatoase!



32+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ayla, tinem si noi pumnii sa treaca repede travaliul si sa se nasca fetite voinici, sanatoase si papacioase !

Ajutooor ! Am gasit in comert 3 tipuri de saltele: de cocos, duraflex si din iarba de deal. Nu m-am lamurit deloc ce si cum e cu ele, in afara faptului ca aia duraflex are o fata mai tare si una mai moale, ceea ce nu ma intereseaza pentruca eu toata viata am agreat saltelele tari, nu cele in care te scufunzi; sint mai sanatoase, asa ca...din punctul asta de vedere stiu ce o sa aleg pt copil.

In plus, peste aceasta saltea eu voi mai pune un fel de saltea subtiiiire, de lina (ceva gros de 1-2 cm, nu mai mult, dar sa tina cald si sa protejeze cit de cit salteaua de voma, pipi etc).

Sugestii...?

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Vin ghioceii!! Ce frumos!

Hai Ayla! Doamne ajuta!


Maya 32+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput