Mamici cu 2 pitici (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Asaa acum sa mai zic vreo doua vorbe despre noi: fetele mele cresc..si la fel si cantitatea si mai ales calitatea nebuniilor pe minut si metru patrat!!Sabina are trei dintoci cu al patrulea gata sa se iveasca si nu se sfieste sa ii foloseasca mai ales noaptea pe mami Merge foarte bine in 4 labute si pare aproape sa se desprinda si in picioare asa ca cea mai mare distractie e atunci cand ma tine de deget si ma trage dupa ea sa se plimbe de la un capat la altul al casei. ne bombane si tipa cand nu ii convine ceva. Altfel papa binisor( putin dar des) si nu suge neam decat noapeta tzitzi altfel zice pas la biberon sau altceva. apa bea ca rata toata ziua daca as lasa-o din canita cu pai.A si se tine dupa sora-sa si face cam tot ce face si Sofia.
Sofia e .... hmm si aici nu gasesc cuvantul..o nebunie! mai nou ii place sa cante si toata ziua imi lalaie: "Abadi caaaaaat!!"("everybody wants to be a cat" din pisicile aristocrate) si altele asemenea.Stie ceva povesti si mi le spune( la mare cinste e in ultima vreme Punguta cu doi bani), si nu ii plac poeziile, baga tot felul de replici de ma lasa cu gura cascata:
ieri la parc vedem o cucoana cu un catel dar mic tare si care daca nu te uitai bine jurai ca-i pisica:
Sofia: mami, mami Cat!! Miau( catre pisica cu care ea crede ca se poate conversa)
eu: mami nu-i pisica, e un catel mai mic!
Sofia hotarata si pe un ton care nu lasa dreptul la replica: no!ata(asta) cat! I know!!
si altele asemenea

ma duc sa pun susnumitele mandre la culcare si poate reusesc sa revin cu ceva poze.

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Amalia, sanatate si refacere rapida!
Cami, atomicelor si un mare kiss pentru dulceata de Sofia, m-am amuzat copios la nazdravaniile ei!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Multumesc pentru urarile de sanatate!Sa aveti si voi,ca e mare nevoie de asta.Amalia,sper sa-tui treac asi tie repede si sa nu ia Luca.Manu,trecem noi si peste asta
Cami,ce dstractie pe voiImi amintesc totusi de la Alex,ca mi s-a parut cea mai obositoare perioada aceea pana a invatat sa mearga,ca trebuia sa stau tot timpul dupa el si la un moment dat...
Alex al nostru adoarme foarte greu,cam intr-o ora si cu mari figuri.Ba nu-i convine aia,ba vrea apa,ba sa-i spuna poveste,ba cantec,saracul tatic.Cred ca ar trebui coborata militaria din pod,in sensul ca daca nu inchide ochii,doarme singur(am incercat sa-i spun ca am pitina treaba si vin imediat,m-a asteptat cat a fost nevoie,fele de fel de teorii).Am incercat si asa si urlaAm incercat ce-i drept doar vreo doua seri consecutiv,probabil trebuia sa nu renunt asa usor.Mi-e foarte drag sa dorm cu el(si tatalui de altfel),dar te enervezi la un moment dat sa stai un ceas pana adoarme.Suntem unicat?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Am o conexiune ff buna la net, dar Dc merge tare greu si-mi pierd rabdarea mai ales cand minutele sunt numarate de pauza!

Noi suntem bine, eu toata ziua acasa cu strumfii fac slalom intre ei, pana ametesc si seara ma adorm ei.
Iulia si la noi dormitul e deja o problema fara iesire...Dragos doarme dupa masa cate 3-4 ore si seara ne adoarme pe noi.
Acum dorm iar cu ei in camera. II fac baie lui David, alaptat si adormit singur si incep cu Dragos...isi bea laptele si eu ii spun povestea, apoi incepe: kk-pisu a oitza, atu lapte, ata poveste si o tine pana atipesc si....simt cum coboara din pat
Cand o veni vremea sa spuna vreau sa dom, iesiti din camera??
Ne apropiem si noi de 4 luni si implicit vaccinul. Sa mai scapam si de asta si mai respiram fara emotii 2 luni!



Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

La multi ani crengu si tonylexa!!!
cu intarziere dar din tot sufletul

Sanatate la bolnaviori

Eu tare pe scurt - cum ziceai, mendy? daca mai sunt mamici care nu apuca sa faca tot ce vor in doar 24 de ore eu ma inscriu [:d]
Mai ales ca mai nou Ana numai in picioare vrea - asa ca-s (ce mai noutate...) toata ziulica dupa funduletzu' ei scump si bucalat.
Of, Cami, deci nu numai Ana adora "snackurile" de noapte.... Ea suge si ziua bine, da' nu scap frate de supt noaptea, doar dc iau cate un nurofen (cand ma seaca rau de tot spatele)...

Va pe toate cu mult drag si fug (inapoi) la treaba.

A.. am reusit sa-i fac Anei o poza in caruciorul in care imi plimbam papusile cand eram copila.... imi place de mor poza - asta visam cand suntem fetitze, o "papusa" adevarata si uite, DD a fost bun cu noi si ne-a daruit-o

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=8" target="_blank">Clipe de viata 2008
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Sanziana,se mai si da jos din pat dupa povesti si totate celelalte?.Alex doarme cam doua ore la pranz,dar si daca doarme mai putin,tot greu adoarme seara.Of!
Oana,mi se pare asa mare Ana Maria,si scumpica.Waw,mai ai rochita de cand erai printesa mica,ce frumos!E un sentiment tare placut sa o poarte si fiicaIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Iulia la Dragos cred ca-i si plictiseala, afara nu iese foarte mult ca depindem de vreme sa-l pot scoate si pe David si probabil, nu-i foarte obosit, mai ales ca doarme si mult dupa masa!

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Buna dimineata!dau si eu azi pentru toata lumea.M-am trezit la 8 sa-i dau antibioticul lui Alex,i-am dat sa pape si acum urmez si eu.
Sa aveti o zi frumoasa!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Neata fetelor!
Iulia saru mana pentru cafeluta!
Multumesc tuturora pentru urarile de sanatate! Din pacate tot asa sunt, momentan.. Mai nou, ma ia tusea si-n somn si mi-am trezit copilul de 2 ori azi noapte.., iar la 7 l-am trezit de tot de atata behaiala.
Am facut pana si scarbosenia aia de ceai de ceapa si am baut 2 zile la rand...nimic..nu mai beau, ca mi se intoarce stomacul pe dos.
Sunt fericita ca pana acum n-a luat si Luca, dar deja imi vine sa-mi zmulg masca de pe fatza .
Eh, trece ea si asta, ce sa facem..


pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Salut fetele!!!!!
Noi am facut azi vaccinelul de 6 luni. Totul bine pana acum. Vedem la noapte.
raportam 8 kile si 68 cm ( fara talpita).

Pupici!

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput