LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

LA MULTI ANI! SANTOSI SI FERICITI CLOPOTELELOR FRUMOASE SI IUBITE LULUA SI ANNA, PRECUM SI LUI MIHAITA!!!

LA MULTI ANI! RALUCA pentru ieri, iti urez multa multa sanatate, ati avut un an greu dar DD o sa aiba grija de voi si o sa fie mai bine. Multa fericire!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Grati, un de la mine Ozanicii darnice si iubitoare...ce zici de asta ? http://www.totcedoresti.ro/anunt-13460_kit_mulaj_amprenta_bebe_rama_foto_cu_mul.html

Noi i-am facut Sofiei ceva similar la un an, primisem chitul de la 6 luni dar atunci nu am reusit sa-i apasam "membrele" in lut :-))

Cred ca se gaseste si pe alte site-uri, eu asta am gasit la repezeala.

Voi nu veniti la petrecere? Nu aparetti ca si "confirmati" in lista.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Ozi s-a calificat la faza urmatoare (sector sau municipiu, nu stiu care e...) si la romana si la mate. Ce e straniu ca la romana cele 3 punctaje au fost:100p, 90p, 80p. Media a iesit de 90p dar diferentele sunt foarte mari. Ori e o lucrare f. buna ori este de nivel mediu. A ramas ca invatatoarea sa-i explice unde a fost depunctata. Oricum era tare mandra ca nu m-a dezamagit la mate (mititica, chiar asa s-a exprimat....sunt o reaaaa....).


In alta ordine de idei: petrecerea de ziua lui Tudor o facem acasa. Tort nu am decis daca de la Piticot, Alice sau Andreea (celelalte au fost excluse din motive de distanta...). E o mare pb insa cu cadoul: ce sa-i iau piciului? Ozi mi-a dat 10E din banutii ei sa-i iau ceva lui Tudor care sa pastreze pana va fi mare. Habar nu am ce....Astept de la voi, dragelor, sfaturi...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


Felicitari Ozi!!!!
Si tu nu esti o rea, doar un pic exigenta
Cu cadoul ma mai gandesc ca acu nu-mi vine nimic in minte.Daca rasare ceva, iti spun, ok?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Hello Zuzici!

Vreau ii multumesc LauriciiD pt minunatele suzetele trimise Pipetului. A adormit aseara cu suzi noua si cred ca e tare incantata de noua marimea. Am fost ieri pe la 4 sa ridic coletul si sa il pun pe celalalt. Dar nu mi l`au primit ca nu era invelit in hartie. Asa ca azi l am invelit si l`am expediat. Sper sa vina rpd.
Vreau sa ii transmit sanatate nepotzicii tale Ioana si imbratisari surorii tale, ca imi imaginez prin ce trece. Ce mai fac ele? Ce a zis doc de la Bucuresti?

LauriciI tare rau imi pare de frumoasele buzite ale Theutzei. Ma ia cand ma gandesc la bufffuri.
Nu am apucat sa citesc temeinic, caci nu mi a venit lapttopul inca, abia azi au gasit hard, asa ca mai dureaza.

De Pip ce sa zic, luna asta a fost luna cuvintelor, zice sau mai bine zic incearca sa zica o gramada de cuvinte. Cand am timp pun filmulete si poze.

Pup si felicit Ozi, fata desteapta si pt mamica exigenta o . Sa mai treaca cativa ani si ma prezint cu cererea pt reteta de educat frumos domnisoare in devenire.

Fetelor ma simt asa vinovata cand citesc la voi ca mai faceti suc de fructe la bblusi. Io nu prea mai fac, pt ca nu il bea si se oxideaza imediat...si ajunge la chiuveta. Pip nu prea e fun lichide.
Abea o fac sa bea apa si lapte.
Nu prea mai voia sa bea lapte la culcare, si dupa mintea mea am luat masuri.
Adoarme pe la 9 jumate (cum masa de seara, branza cu fructe sau iaurt cu fructe, o serveste la 6.30, m`am gandit ca e satula si d`asta nu vrea laptic) o las sa adoarma si pe la 11 cand incepe sa se foiasca, ii dau lapticul. Bea cam 180ml. Mai cere un bibe pe la 5.30 - 6 dimineata, tot cam 180ml...maxim.
Ce ziceti?? E gresit ca ii dau laptic dupa ce adoarme?? Altfel nu vrea sa bea si sarind peste el se trezeste noaptea la 2,3.
UN SFAT PLS!!!

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shose

Hello Zuzici!


Fetelor ma simt asa vinovata cand citesc la voi ca mai faceti suc de fructe la bblusi. Io nu prea mai fac, pt ca nu il bea si se oxideaza imediat...si ajunge la chiuveta. Pip nu prea e fun lichide.
Abea o fac sa bea apa si lapte.
Nu prea mai voia sa bea lapte la culcare, si dupa mintea mea am luat masuri.
Adoarme pe la 9 jumate (cum masa de seara, branza cu fructe sau iaurt cu fructe, o serveste la 6.30, m`am gandit ca e satula si d`asta nu vrea laptic) o las sa adoarma si pe la 11 cand incepe sa se foiasca, ii dau lapticul. Bea cam 180ml. Mai cere un bibe pe la 5.30 - 6 dimineata, tot cam 180ml...maxim.
Ce ziceti?? E gresit ca ii dau laptic dupa ce adoarme?? Altfel nu vrea sa bea si sarind peste el se trezeste noaptea la 2,3.
UN SFAT PLS!!!

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze
Sunt mare
Povestea Nasterii


N-ai de ce sa te simti vinovata !

Dak nu vrea sa bea, doar n-o s-o fortezi.

Nici ceai de la Hipp? Nici Adela nu e fan apa; dar suc de fructe si ceai, cred c-ar bea si juma' de litru.

Iar de lapte, nu mai zic; dar la biberon - cred ca pana la 3 ani o sa bea din bibe.

De faptul ca se trezeste ca sa pape/bea, eu stiu ca e bine sa-i dezvatam de papa noaptea - mai tarziu, o sa fie mai greu; cand va merge, o sa se duca noapte, direct la frigider sa se autoserveasca.

Pe de alta parte, te-nteleg: macar asa se bea lapte (de-aia nici eu nu i-am scos biberonul).

Poate dak i-ai da pe la ora 8:30 pm??? Chiar si doar 180 - 200ml.

Zic si eu.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shose

Fetelor ma simt asa vinovata cand citesc la voi ca mai faceti suc de fructe la bblusi. Io nu prea mai fac, pt ca nu il bea si se oxideaza imediat...si ajunge la chiuveta. Pip nu prea e fun lichide.
Abea o fac sa bea apa si lapte.
Nu prea mai voia sa bea lapte la culcare, si dupa mintea mea am luat masuri.
Adoarme pe la 9 jumate (cum masa de seara, branza cu fructe sau iaurt cu fructe, o serveste la 6.30, m`am gandit ca e satula si d`asta nu vrea laptic) o las sa adoarma si pe la 11 cand incepe sa se foiasca, ii dau lapticul. Bea cam 180ml. Mai cere un bibe pe la 5.30 - 6 dimineata, tot cam 180ml...maxim.
Ce ziceti?? E gresit ca ii dau laptic dupa ce adoarme?? Altfel nu vrea sa bea si sarind peste el se trezeste noaptea la 2,3.
UN SFAT PLS!!!

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze
Sunt mare
Povestea Nasterii


Masa de la 6.30 nu poti sa i-o dai mai devreme?
Al mei mananca masa asta la 17.
Nici eu nu-s de acord cu masa noaptea.
Fa-i in asa fel mesele, incat sa nu fie asa aproape cea de dupa masa cu masa de lapte.
Razvi manca la 8, la 13, 17 si 20.30

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

am si eu o intrebare, poate va pricepeti, deoarece David a facut 3 enterocolite pana la varsta de 1 an (desi nu sunt convinsa ca diagnosticul e cel mai potrivit, ca el doar facea kk aiurea, alte simptome nu avea) i-a facut dr niste teste de alergie si i-a iesit asa:
-------------------------------David---------------Valori normale
igE specific la lapte de vaca <0.35------- <0.35 kU/l
IgE specific la lapte praf 0.43---------<0.35 kU/l
IgE specific la lapte uht 0.52----------< 0.35 kU/l

Adica e alergic la lapte praf? Si daca da, il trec pe lapte de vaca? Mentionez ca lapte de vaca si uht nu i-am dat niciodata. Poate ma edificati si pe mine, ca ma omoara curiozitatea.

Tschuss!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna fetelor,
urez si eu sarbatoritilor de ieri si de azi

Mihai
mami Raluca
Lulua
Ana

La multi ani fericiti , cu sanatate, noroc si fericire!





Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Milan este marait saracutul si nu stiu de ce. Banuiesc ori o eruptie dentara, ori o raceala. Nu poate dormi, se trezeste plangand, suntem ametiti rau

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Urez sanatate multa clopoteilor bolnaviori!
Puiul meu tocmai ce a mai tras o runda de plans, i-am dat nurofen un final ca ceva il doare.

Nici noi nu bem suc de frcte, doar apa. El mananca mere si banane iar portocala chiar si o feliuta il irita la fundulet asa ca mai asteptam cu citricele.

Shose asa ii dadeam eu laptele lui milan dupa ce s-a intarcat, in somn.
Acum nici el nu bea prea mult lapte daca ia gustarea tarziu. Si indiferent de si, la o masa de lapte noaptea nu prea renunta.

Nu mai stiu de vrooam sa spun dar scriu de pe tel si mnici nu am citit mare lucru

A, ELLE , tu si comandat prin babystuff, cei care intermediaza mothercare?

Pupici tuturor clopoteilor!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput