Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci(27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

pogonici, te ateptam cu vesti bune.Scurgerile pot fi si inceput de CM si semn de sarcina.In perioada in care ar fi trebuit sa vina daca e sarcina pot fi anumite scurgeri.Tinem pumnii sa fie bine.

Fetelor, sa ne rugam pentru o prietena de a mea, preoteasa, graviduta in 27 de saptamani care era sa dea in peritonita si a fost operata de urgenta de apendicita.Sa dea Dumnezeu ca bebe sa fie bine si ea sa se insanatoseasca.Daca mai intarzia o zi facea peritonita si se imprastia infectia pana la bebe.Cel de Sus a trimis-o la control si a avut noroc numai ca acum se simte rau, nu poate manca si se consuma.
Doamne ajuta!

22 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Cristina, multumesc de braulet.A Ajuns Dumnezeu sa te ajute si sa te binecuvanteze

noce, ce a trecut timpul.Deja saptamana 14+.Felicitari.Sa te ajute Maicuta Domnului pana la termen sa ai un bebe sanatos si voios

22 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Pogonici de ce nu ai mai scris nimic? Asteptam toate testul! Sa fie cu ! Doamne ajuta!

Laura, multumesc! Felicitari pentru printesica! Sa fie sanatoasa, sa se nasca la termen firesc si natural, cum se roaga parintii ei!

Cami-antonia, daca mai intri pe aici, sa stii ca ai galerie mare care striga: NASTERE USOAAARAAA!

Credinta puternica noilor venite! Sa va binecuvanteze Dumnezeu casutele cu cel mai frumos dar de pe pamant!

Am un link pentru noile gravidute, ca sa stiti ce ascunde burtica. La mine si la prietena mea se potriveste:
http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_information/chinese_calendar.htm

pentru noi!

14+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor sunt trista...eu nu am net la servici si nu am putut sa va scriu, toata noapte mam foit cu gandul sa ma duc la baie..si surpriza negativa nu a intarziat sa apara...tamponul era .....murdar..dar ceva nui in regula, pana acum la mine menstra avea culoarea rosie, dar acum stiti ce culoare are maro negru???? si nu doar atat, dar nui menstra clasica pe care o aveam eu ci parca e eltfel acuma....oare de ce?????? sincer sa va spun nu stiu de ce....si pe langa asta mai am si putine gaze in burta

nici nu am mai avut curajul sami fac testul..stau cu el in sertar si ma apuca plansul....

dar apoate asa a vrut Dzeu..sau sa mai fie vreo sansa, si sa fiu eu un din acele exceptii menstra peste sarcina????....ca mine numi place deloc situatia asta..una ca mia intarziat cu 4 zile ca nicioadat, si nui asa clasic CM cum e la mine, ma refer la culoare


daca cumva stiti sau vi sa ma ami intamplat asa ceva spunetimi si mie, va rog din suflet

imi cer scuze ca vam povestit asa pe direct dar simteam nevoia sa spun cuiva aceste lucruri intime...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

pogonici, din ce povesteti tu acolo, eu atat imi vine in minte sa-ti spun imediat:fa-ti testul, nu mai astepta! Cred ca nu-i CM, ci o mica scurgere de sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

iar va scriu ptr simt nevoia sa vorbesc cu cineva aceste lucru..intime e adevarat..dar dupa acum am observat la celalalt capat al firului sunt niste fete de aur, cu suflet mare si iti pot da oricand un sfat binecuvantat...virtual dar e un mare dar si acest lucru...nu stiu ce mas fi facut fara voi


deci cum va spuneam...pe mine de fiecare data cand veneau rusiii ma durea burta de imi dadeau lacrimile, ba imi era uneori si rau..iar acum nimic, nimic,doar aseara am avut ceva crampe in burtica dar usoare , si acum mam trezit cu pete maro..cahhhhh.. si colac peste pupaza mai e si maro inchissss si fff putin, nu mai zic abundent nici vorba macar....

doamne ce or fi toate acestea???? sa mai cred ca acolo e vreu samburel,,ce ziceti????.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Pogonici, fa-ti testul! Nu trebuie sa-l faci neaparat dimineata, e valabil la orice ora.
Daca nu arata a menstra, poate chiar nu e menstra, nu te intrista pana nu stii sigur.
Noi toate speram ca esti insarcinata. Sunt cazuri care au avut menstra peste sarcina si pana in luna a9a, am vazut eu un documentar.
Hai, iti tinem pumnii! Doamne ajuta!

14+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna seara fetelor, eu voi merge la o manastire de maici...acolo maicutele au in grija 9 fetite, am inteles ca sunt adoptate...


..pe data de 14 februarie ii fac pomana ingerasului meu de 6 luni...si merg acolo sa impart pachetele, la fetitele de acolo...


...o sa pun un acatist si pt noi toate ...o sa iau numele de pe prima pagina...SIGUT VOM REUSI TOATE...fie ca vrem sa ramanem insarcinate, pentru sustinerea de sarcina, sau pentru copilasi, pentru familie..

Doamne Ajuta!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor am facut testul....trist dar adevarat..doar o linie....
am o durere in suflet..a fost primul test din viata mea si acel a fost negativ..of doamne ca grae e suferinta si durerea
ce sai faci astai viata

poate asa a vrut Dzeu..eu sper ca intro zi vao fi si doua liniute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Offf... Si eu am fost asa de dezamagita luna asta fiindca nu am avut nici macar un test din cele 5 facute pozitiv...

Dar eu am fost patita. La sarcina pe care am pierdut-o, am avut doua teste negative la cateva zile de intarziere (pana intr-o saptamana), dar s-a dovedit ulterior ca eram cat se poate de insarcinata, doar ca nu a fost sa fie. Si am mai repetat testul peste vreo luna, deoarece eu credeam ca sunt "putin" dereglata.. Nu va puteti imagina ce plans am tras cand am vazut testul pozitiv. Nu am spus nimanui. Nici macar sotului meu. I-am spus dupa doua zile. Chiar nu puteam sa-i spun si plangeam intr-una. Parca presimteam eu ceva. Si mai tarziu s-a dovedit ca eu in momentul in care am aflat ca sunt insarcinata, sarcina era oprita in evolutie de 4 saptamani. Offf...
Dar asta e...
Acum am venit mai fericita de la control. Nu mai e chistul ala mare pe ovarul meu.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine pentru noi toate si sa ne transportam la lista cu gravidute cat mai repede.

Sper ca nu v-am plictisit...

Mergi la inceput