Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci(27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor am sa va spun ceva..azi dim ma durut ff putin burta si deja mia dat o lacramioara la servici, mam dus la baie, si am vazut pete maro pe colotei....disperare mare inca o lacramioara..ok..miam pus protectia crezand ca gata sa term totul ..si credeti....ca a fost..acum seara iar la baie si ce credeti ca am gasit pe tampon pata maro inchis , nu am patit nicioadata asa ceva..si in continuare ma simt imbalonata si imi bolboreseste burta??????
acum nu mai e nimic, e curat..oare ce o fi fost????

datimi un sfat..credetima ca nu am pe cine intreba


va roggggggg.cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Adina, bine ai venit !

Pogonici, eu prea multa medicina nu stiu.Ai implinit 2 luni de la operatie,ai avut CM dupa operatie? Mie mi se pare prea devreme sa fie sarcina. Petele despre care vorbesti pot fi un inceput de CM sau pete de implantare. Dar sarcina cu balonari, nu prea cred...
CEL MAI BINE AR FI SA-TI FACI UN TEST DE SARCINA si in felul asta elimini orice suspiciune si nu mai stai nici in tensiune.

_

1+1=3 sau 4,de ce nu ?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Nanei, felicitari pentru gemenii tai
Pogonici petele de pe chilotei poate sa fie implantarea copilului. Vezi cum decurg lucrurile in zilele urmatoare si eu zic sa iti faci test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Pogonici ce ne tii cu sufletul la gura! Acum fac tot posibilul sa intru zilnic pe forum sa aflu ce mai scrii. Doamne ajuta sa ai test cu doua liniute!
Te inteleg ca nu vrei sa-ti faci testul. Si eu l-am amanat aproape doua saptamani de teama sa nu fie negativ, dar din a doua am inceput sa iau elevit, doar asa in caz ca ...
Eu cred ca daca se lasa cu pete, mai bine faci testul, ca daca esti insarcinata poate ai nevoie de ceva care sa tina sarcina.
Oricum ai decide, noi iti tinem pumnii!

14+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

Buna fetelor!
Eu sunt credincioasa,dar cu masura,adica nu merg des la biserica si nici nu pot citi rugaciuni kilometrice,dar cred, si asta e important zic eu.Acum cativa ani am descoperit credinta la Biserica Sf Nicolae,Bucuresti,strada 11iunie,daca sunteti din Bucuresti va recomand o vizita acolo,sunt preoti minunati,eu am trait o experienta f frumoasa.Aveam nevoie de ajutor si nu-mi gaseam linistea nicidecum,in orice biserica intram nu simteam nimic decat ca vroiam sa fug,parca nu aveam aer.Totul s-a schimbat din ziua in care am pasit in aceasta biserica si am atins icoana Sf Nicolae,parca a fost magic,ma atragea sa vin in fiecare vineri dimineata,abia asteptam sa fie vineri si alergam fara sa stiu de ce la biserica,pana ce preotul mi-a zis sa scriu un acatist si eu ca toata lumea,habar nu aveam ce e un acatist.Cam dupa trei luni de mers in fiecare vineri viata mea s-a schimbat in exceptional,mi-am gasit alesul inimii,am facut si ceva bani neasteptati,dar niciodata nu m-am rugat pt a avea un copil,pt ca am crezut ca va veni de la sine,totusi acum se lasa asteptat.Nu mai stau in Buc si nu am cum sa merg acolo des,am fost doar o zi in noiembrie anul trecut,mi-am intalnit preotul,ne-a uns cu mir,icoana era acolo,ma atragea ca un magnet,m-am rugat si ma rog numai cu gandul la icoana Sf Nicolae,stiu ca se va implini curand dorinta mea,trebuie doar un pic de rabdare.M-am intins cu scrisul,dar va recomand din inima daca stati in Buc sa faceti o vizita bisericii sufletului meu,asa imi place sa o numesc eu.


"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

daca pana maine dim nu vin uratiiiii, im fac testul maine dim la prima ora, miam cumparat pana la urma..si va voi spune abia maine..

dupa cum spuneam , daca e de la Dzeu sa fie va fi, daca nu vom mai astepta pana cand va randui Dzeu si noua un bb

doamne te te rogggg si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Ma rog sa ai parte de II! Pogonici, ar fi minunat sa ne dai o veste mare maine. Si eu stau cu sufletul la gura! Mai ales ca sunt nr. 133 pe lista de rugagiune, dupa tine.

S-au inmultit burticile in jurul meu. Deja o colega de serviciu si doua prietene m-au anuntat la o distanta de cateva zile. Ploua cu burtici dupa Craciun. La mine, din pacate a fost seceta luna asta...
Maine merg la doctor! Of... sa vad si eu in ce stadiu mai e chistul meu! Ma laud si eu cu un chist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Pogonici, balonarile pot fi si de la sarcina.Eu asa am avut...balonari.
Buna, Raluca30, iti multumim pentru pilda ta.Biserica 11 iunie este cumva aceea de pe colt, la strada? Mina Sf. Nicolae se afla la biserica Sf. Gheorghe...aproape de Unirea si de magazinul Cocor (acum e in renovare).

La mine, nimic nou. Doar ceva mai multa liniste in suflet si asteptare.Si rabdare. Si rugaciune.

Theiuta


Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

theiuta-da, e pe colt biserica,langa o statie de tramvai.Mult noroc!

"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Hai Pogonici ca te asteptam cu vesti.
Acum am intrat special sa vad daca ai noutati. La cit esti de tensionata credeam ca iti faci testul chiar azi dar e bine si maine dimineata.
Eu intru pe forum cam pe la 9,30, in fiecare dimineata, de luni pina vineri . Asa ca, Pogonici draga, sa nu carecumva sa nu gasesc mesaj de la tine maine, ca ma supar

Si acum la somnic

_

1+1=3 sau 4,de ce nu ?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput