Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (262)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata, s-a trezit, asa ca s-a terminat pauza mea de forum !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Bine v-am regasit!

Am ajuns sio eu la zi. Am mai citit o parte asear de pe laptopul sotului dar merga la fel de greu ca acum...

Noi suntem de duminica dupa-amiaza in Bucuresti. Incerc sa nu ma mai pling si sa vad partea buna. S-a oprit poaia aia nesugferita si astazi am iesit cu daria la plimbare. seara e foarte fericita sa se joace cu tati cit pregatesc eu masa. In rest e plictiseala pentru ca sptul pelaca la 7 si vine acsa la 8 seara. Abia asteptam week-endul!!! sper ca de adata asta sa nu mai aiba de scris rapoarte si atunci.

Am vazut frumosii Roxanei si pe Mihnutu *noroc ca ai explicat ca nu stiam de ce te refereai la el ca la un leu in poza cu Alex.

L-am vazut si pe Yannis tare vesel la munte! Mami iti sta tare bine bruneta!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am vazut ca s-a discutat despre catei Golden Retiverul imi place si mie dar cred ca as opta pentru un terrier. Asta cind o sa avem o casa pe pamint.

Strungareata are si Daria si inca mare. Seamana cu tati-la el s-au apopiat dintii. Am mai scris eu ca persoanele cu strungarteata sunt extrem de iubarete (sper ca si Daria sa-si gaseasca cind va creste jumatatea care sa ii merite iubirea).



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Andreea bine ai revenit!!! Vladi e un istet si un frumos! Nu ne mai arati poze cu creolul meu preferat?

Maruntika sa fie vaccinul fara urmari!

Luy, am vazut pozele Maria de la munte *cele uploadate pe 17 ianuarie( e o frumoasa!).
Luiza, chiar vroiam sa iti sugerez sa participi la Clipe de viata cu pozele facute de prietenul profesionist. Sunt foarte reusite!

Papanash, astazi mi-am amintit de Ghighi. La 5 minute dupa ce am certat-o pe Daria ca a mizgilit cu creion cerat canapeaua alba, ea a desenat in 5 locuri pe perete.
Trebuie neaprat sa cumpar un Aqua Doodle.

Roxana, succes in luarea deciziei perfecte. eu am decis sa stau cu Daria pina in toamna cum era planul initial. Ma consolez cu gondul ca ramin inca in carti.

Sabina Y. Erikai. Enjoy your almost spring. Sper sa ai parte de o vara blinda.
Doi copii...ce frumos! Ma gindesc si eu serios la asta. Totul se reduce la faptul ca am cu ce le creste pe amindoua ( imi doresc fetita dar si baiat e frumos). Cred ca ar fi cel mai frumos dar pentru Daria. Mai astept doar pentru ca ma gindesc la evolutia mea viitoare...





-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ceamica, neplacut incidentul cu masina (Roxana, la fel). Bine ca s-a rezolvat.

Gabriella, sanatate multa Sarei!!!


Cam atit de la noi. O seara linistita va doresc.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Roxana- da e o alegere super! nu o sa regreti, decat poate vei injura un picut la un moment datr:)))
gata! am fost la gradi 16 ( cea unde am relatia) si o sa-l mut pe luca acolo! e f curat si dragut si nou! erau 9 copii la grupa, bine ei sunt mai multi , dar erau raciti:)))
ar tb sa sun la gradi vise sa spun ca il retrag!
sper sa se acomodeze la noua gradi, educatoarea e o tipa draguta si tanara!
oricum ma sta un pic in vacanta!
programul e de la 7:30 pana la 17-18, de la ora 13 pana la 15 somn si apoi a zis ca pot sa-l iau!
eu plec de lajob si ajung pe la 15 15 acolo, cred ca ar fi ok, eu il duc, eu il aduc!
sper sa iau decizia buna pt luca, caci e un copil mai sensibil, mai delicat, cu toate ca pt aceste timpuri nu e prea ok, dar asta e!!!!
o sa-si ia revansa Rares cel razboinic:))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Marunzika - alt vaccin???????????? cum se numeste ce i-ai facut? infarix, prevenar, ror? sper sa nu aveti reactii!
Erina- ahaahaha, sa inteleg ca va ganditi a bb2????spor la treaba atunci, si sa iasa asa cum va doriti!
unde a disparut Mihailescu Teodora cu al ei Mihnut dragut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Vorbeati de dantura si strungareata, cred ca e devreme sa apreciati daca raman asa sau nu. Abia la dentitia definitiva puteti stii exact, am avut si eu am corectat cu aparat dentar. Ma rog, il purtam pentru altceva, dar s-a rezolvat si strungareata.

Si Alex avea strungareata initial la dintii de lapte, insa cand au crescut maselele si caninii a disparut pur si simplu distanta cu pricina, acum are dintii aliniati perfect. Bubu nu are pauza intre ei, chiar ma temeam cand ii ies ceilalti sa nu se incalece.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


Rox,hai ca m-am mai linistit dupa ce am citit mesajul tau.. si multam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pinacolada

Erina- ahaahaha, sa inteleg ca va ganditi a bb2????spor la treaba atunci, si sa iasa asa cum va doriti!
unde a disparut Mihailescu Teodora cu al ei Mihnut dragut?



Pinacolada
mama de Luca 18.10.2005 si Rares 06.09.2007
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002



Buna Pinacolada.
Cum am spus aici:
Doi copii...ce frumos! Ma gindesc si eu serios la asta. Totul se reduce la faptul ca am cu ce le creste pe amindoua ( imi doresc fetita dar si baiat e frumos). Cred ca ar fi cel mai frumos dar pentru Daria. Mai astept doar pentru ca ma gindesc la evolutia mea viitoare...

Numai bine baietilor.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna.eu n-am mai eusit sa intru pe forum..nu ma lasa sa scriu.
am fost cu eliza la control si vaccin.am facut prima doza de prevenar.peste 2 luni mai trebuie o doza si gata!deci....revizia arata asa:9260 si 75.5.mica, mica....dar ridica!cu masajul e din ce in ce mai bine....aram toata casa si parcul de manutza....sper ca in curand sa intram si noi in randul bipezilor cu acte in regula.
va pup dulce pe toate.o seara buna.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput