Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 8

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexiuli spune:

Buna tuturor..Nu am mai intrat de mult pe forum,am avut niste probleme cu socrii,acum stam la tara la bunica mea,e o poveste mai complicata,si din cauza mutarii si a tot ce s-a intamplat nu am mai avut acces la interenet vreo 3 saptamani.Azi insa, am citit si eu discutiile din urma si e pacat ca se intampla atatea..E cu atat mai rau cu cat din cauza unor oameni perversi care nu se gandesc decat sa le fie lor bine,au de suferit copii nevinovati care chiar nu au nimic..Eu multumesc din suflet tuturor mamicilor care m-au ajutat,mare parte din lucrurile care le are piticul meu sunt de la femei cu suflet mare care au putut sa ne ajute..daca nu erau ele,nu aveam pt copil hainute..Ca sa nu mai vb ca datorita unei femei minunate care a fost impresionata de povestea noastra am primit si lapte praf,ne-a ajutat cu laptic praf intr-un moment in care eram dis[erata ca nu aveam nici bani si nici de unde sa imprumut si lapte nu aveam deloc..si tot asa..
Cei care urmaresc sa profite de pe urma oamenilor cu suflet bun,ar trebui sa se gandeasca de doua ori inainte sa ceara lucruri..exista un Dumnezeu care le vede pe toate
Acum,lasand la o parte asta,am hainute de dat pt baietel intre 0-3 luni,unele sunt mai noi,altele mai uzate insa mare parte din ele arata bine si pot fi imbracate..Copilasului meu i-au ramas mici mare parte din ele,eu le-am primit,si acum e randul meu sa le dau unor copilasi care au nevoie de ele..
Rog totodata,mamici de copilasi mai mari care au hainute ramase si ne pot ajuta,Cristian creste vazand cu ochii,are 3 luni si 2 zile 6,700 kg si 63 cm..E un copials sanatos,multumim lui Dumnezeu,insa am cam ramas fara lucrusoare,nu avem posibilitate sa cumparam..ne descurcam cu chiu cu vai din2 milioane alocatia baiatului,din care trebuie sa luam laptic praf,pampers,si ce mai e nevoie pt copial..Ganditi-va ca o cutie de lapte e 37 ron si ne ajunge 3 zile,deci alocatia nu ne ajunge nici pt laptic ce sa mai vb de haine sau altele..Nu vreau sa imi plang din mila,sunt poate oameni care o duc si mai rau,zic doar ca viata e prea dura cu unii..si cu altii prea darnica..In fine,asta e,cred cu tarie ca toate se intampla cu un rost,si daca Dumnezeu vrea sa fie asa,ne va fi greu o perioada..Am inceput sa me pregatesc din nou pt admitere,mi-am schimbat putin optiunea in privinta facultatii,daca anul trecut am intrat la medicina generala,anul asta voi da la stomatologie,e tot 6 ani insa iti ofera posibilitatea sa te realizezi mult mai repede..Sper macar sa ii pot oferi copilasului meu strictul necesar...
As mai avea mult de scris insa nu ma mai lungesc,am reusit sa ma descarc macar putin.Va pup cu drag mamaicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Buna ziua si imi cer scuze pentru absenta mea de cateva zile .. am avut probleme si inca am...

In legatura cu topicul as dori sa il inchidem pe acesta unde e mai mult cearta si sa redeschid un altul (de fapt ddeiutz daca citesti in urma am cerut unui moderator sa ma ajute sa inchid vechiul subiect...)

Daca moderatorii acestui forum considera ca altcive trebuie sa se ocupe de acest subiect/topic eu nu am nimic de comentat, numai ca ma simt datoare, asa cum am preluat eu de la Freya (initiatoarea acestui topic), sa preia si altul de la mine daca este cazul, nu fara stirea mea...

Consider ca Laura are dreptate si daca citit o sa observati ca am cerut in nenumarate randuri sa refacem listele si sa le actualizam, dar au raspuns cativa din cei vizati...

Oricum intrand in problema, cineva care are salariu de 20 mil nu are drepptul sa ceara aici hainute sau altceva orice alte probleme ar fi... cred ca topicul acesta a fost creat pentru cei care abia supravietuiesc si care nu au de unde sa faca rost de bani... no offence!

Tepe au fost, sunt si vor mai fi, important e cum le gestionam si cum le diminuam!


PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Buna ziua si imi cer scuze pentru absenta mea de cateva zile .. am avut probleme si inca am...

In legatura cu topicul as dori sa il inchidem pe acesta unde e mai mult cearta si sa redeschid un altul (de fapt ddeiutz daca citesti in urma am cerut unui moderator sa ma ajute sa inchid vechiul subiect...)

Daca moderatorii acestui forum considera ca altcive trebuie sa se ocupe de acest subiect/topic eu nu am nimic de comentat, numai ca ma simt datoare, asa cum am preluat eu de la Freya (initiatoarea acestui topic), sa preia si altul de la mine daca este cazul, nu fara stirea mea...

Consider ca Laura are dreptate si daca citit o sa observati ca am cerut in nenumarate randuri sa refacem listele si sa le actualizam, dar au raspuns cativa din cei vizati...

Oricum intrand in problema, cineva care are salariu de 20 mil nu are drepptul sa ceara aici hainute sau altceva orice alte probleme ar fi... cred ca topicul acesta a fost creat pentru cei care abia supravietuiesc si care nu au de unde sa faca rost de bani... no offence!

Tepe au fost, sunt si vor mai fi, important e cum le gestionam si cum le diminuam!


PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.




Dupa cum s-a vazut , sunt de acord cu tot ce ai scris,Daniela!

.............................

Mergi la inceput