Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddeiutzz spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Gata!Ajunge!M-am saturat sa tot citesc despre astfel de conflicte la un topic atat de drag mie!
Mondor,imi pare rau ca ai de platit atat de multe chestii dar...toata lumea are,inclusiv eu (tot 10 milioane platesc chirie si daca adun si celelalte facturi trec frumos de inca 5 milioane iar sotul meu are salariul de 15 milioane lunar,nu de 20) dar nu am iscat niciodata circ si nici ...dar in fine !Si hainutele primite pentru copiii de pe lista mea chiar au mers la acei copii (fie-mea are 12 ani deci in nici un caz nu le-am cerut pentru ea) si nici n-au fost vandute pe alte forumuri .
Cealalta mandra ,dumitruanca sau cum s-o mai numi,nu-ti ajunge cate persoane au avut ocazia sa "te cunoasca"?
De cand s-a infiintat acest topic am tot avut de luptat cu diversi impostori care pretextau ca o duc rau si au nevoie de ajutor si,pe la spate,radeau de noi .Dar mai lasati-ne in plata Domnului si faceti-va mendrele prin alta parte.Chiar nu ne putem face treaba fara sa fim inoportunate de astfel de persoane?
M-am saturat sa intru pe acest topic sa citesc cum unele,inca de la prima postare,cersesc pentru ca apoi sa vanda produsele primite in alta parte .Chiar nu va e jena?(Mariutamea si inca vre-o dou persoane sunt excluse pentru ca au putut dovedi in ce situatie sunt).
SCUTITI-NE!
O mana de persoane cu suflet au incercat sa faca ceva pentru cei necajiti si voi va bateti joc de toate!Chiar nu va e jena?Luati-va catrafusele si mutati-va circul acasa la voi!Noi chiar nu avem nevoie de asta!

Ancadragoman,nu iti face probleme !Sunt multi copii care chiar au nevoie de ajutor si ai caror parinti nu castiga 20 de milioane pe luna.Nu castiga nici macar cinci milioane unii .
De cand au tot aparut alde dumitruanca si "prietene" mi-e jena sa mai fac actualizarea listei mele.Mi-e jena sa mai spun ca cutare are nevoie de sau de...ca nu cumva...Si asta in defavoarea unor suflete nevinovate care chiar au nevoie de ajutorul nostru.La fel ca mine sunt multe altele care,de sila acestui circ , nici nu mai ofera cate ceva dar nici nu mai vor sa ajute pe altii .Chiar nu s-a observat cum pana acum cateva luni curgeau "donatiile" (nu ma refer numai la cei de pe listuta mea ci la toti de pe acea lista care era pe prima pagina) si de atunci abia de mai sunt doua-trei care mai indraznesc sa posteze?
Eu chiar m-am saturat !
Propun asa cum a propus si DanielaC nu cu putin timp in urma ca persoanele care au nevoie de ajutor sa dea mai intai detalii si sa dovedeasca ceea ce sustin sau...imi pare rau!

.............................


Laura, cred ca toti cei care suntem de pe acest forum am ramas cu acelasi gust amar ca si tine, doar ca nu am avut curaj sa o spun, cum ai facut tu. Ai facut bine.
Despre Mondor nu vad de ce spui astea...nu s-a plans, dar daca dumitruanca a adus vorba, ea doar a incercat sa explice situatia ei..
Poate nu ai citit mai din urma...nu a zis nimeni nimic de tine, cum ca nu ai fi dat hainutele..
Nici mie nu imi place la ce s-a ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddeiutzz spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Si , nu te supara Ddeiut,dar inainte de a deschide un capitol nou , i-a scris careva PM celei care a infiintat acest topic si anume DanieleiC?Din cate stiu eu nu si ar fi trebuit macar din bun simt .
Atat am avut de spus.

.............................


Nu vad de ce ma ataci...
Nu duc lipsa de bun simt, nici nu mi-a trecut prin cap ca s-ar putea supara cineva ca am deschis capitol nou; se incarca f greu pagina si am vrut sa fac ceva bun, nu am avut intentia sa o supar pe danielaC si chiar sper ca nu se supara...am intrebat de 2 ori daca face cineva capitol nou si am vazut ca nu raspunde nimeni, am zis ca poate nu stiu sa faca..
Si nu te adresa chiar la toate mamicile, pt ca nu toata lumea e asa cum crezi.
Daca pe danielaC o deranjeaza ca am deschis acest nou capitol, vorbim cu un moderator si se rezolva, ce atata circ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Chiar asa ..... de ce oare atata rautate?
Daca nu pot sa fac nimic pentru o persoana....sunt alaturi de ea macar cu o vorba buna, poate si un sfat ...... uneori conteaza tare mult!
Am vrut sa "ma car" intre timp.... chiar daca o persoana m-a suparat, o ignor si atat...
Eu am spus ca am adunat si eu hainutele pana in 6-7 luni, dar nu-mi permit sa trimit colet....si nu mai explic de ce..... si am si un port bebe albastru, le ofer in zona Arad- Timisoara cu mare drag!!!
Sper sa nu se mai ajunga la discutii rautacioase, si daca putem sa ajuta, s-o facem, asa mi se pare mie corect...

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

Mondor stiu o fata de pe un alt sait care vinde un premergator cu 30 ron e din timisoara daca vrei iti dau adresa ei sau nr de tel sa vb e foarte draguta sper sa il mai aiba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Da astept pm cu nr si numele
Multumesc!
La salar ne permitem sa-l luam, cu siguranta daca il mai are, poate sa-l mai pastreze cateva zile, daca vrea sa faca un bine.....

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Cryss, astept te rog un raspuns, sa stiu daca il mai are!?
Daca l-ar da la 30 de lei ar fi super!!!!

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddeiutzz

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Si , nu te supara Ddeiut,dar inainte de a deschide un capitol nou , i-a scris careva PM celei care a infiintat acest topic si anume DanieleiC?Din cate stiu eu nu si ar fi trebuit macar din bun simt .
Atat am avut de spus.

.............................


Nu vad de ce ma ataci...
Nu duc lipsa de bun simt, nici nu mi-a trecut prin cap ca s-ar putea supara cineva ca am deschis capitol nou; se incarca f greu pagina si am vrut sa fac ceva bun, nu am avut intentia sa o supar pe danielaC si chiar sper ca nu se supara...am intrebat de 2 ori daca face cineva capitol nou si am vazut ca nu raspunde nimeni, am zis ca poate nu stiu sa faca..
Si nu te adresa chiar la toate mamicile, pt ca nu toata lumea e asa cum crezi.
Daca pe danielaC o deranjeaza ca am deschis acest nou capitol, vorbim cu un moderator si se rezolva, ce atata circ?


Ai inteles gresit!Eu nu am atacat pe absolut nimeni,nici pe Mondor si nici pe tine .Nu am citit unde intrebai cine deschide un capitol nou dar se putea trimitand un PM sau un e-mail Danielei .Ai deschis tu,foarte bine !
Eu n-am judecat-o pe Mondor asa cum n-am judecat pe nimeni , doar i-am spus ca cearta dintre ea si mandra cealalta se poate face si in alta parte,nu neaparat aici , pe acest topic care deja a avut destul de suferit,crede-ma!Daca iei de la capitolul 1 , vei observa despre ce tot bat eu apa in piua aici .Topicul nostru a fost cat pe ce sa fie inchis,si-a schimbat numele si ne-am tot luptat cu diversi si sper sa trecem si de Capitolul 8 si de 9 si tot asa .Fiecare ajutand dupa posibilitati!Eu pentru ceea ce fac aici am avut n scandaluri cu sotul meu pentru ca de nu stiu cate ori am avut casa plina de saci si cutii pana le-am impartit unde a trebuit si vorba lui a fost ca "tu umbli cu pantalonii rupti si te doare de altii daca au ce purta si manca" dar am trecut si peste asta .Am facut drtumuri Bucuresti Ploiesti tot pentru astfel de lucruri iar Elle si gabriela74 pot confirma si nu numai ele .
Tot ce i-a ramas mic ficei mele am dat,tot ce mi-a ramas de la copilul pe care l-am pierdut,de la Sandra,am dat (mai ales ca nu suportam sa le vad prin casa ca ma bufnea plansul) si nu e vorba de o punga doua ci de saci .
Impreuna cu celelalte fete am muncit mult sa aducem acest topic unde este acum simi se pare absolut normal ca atunci cand apar alde dumitruanca sa iau foc pentru ca nu am chef sa ne rugam iar de admini si de moderatori sa ne dea voie sa ne desfasuram actiunile din nou si sa ne redeschida topicul DIN NOU .
Mi se pare normal sa cerem detalii pentru ca oricine ar putea veni sa ne zica despre ce situatie groaznica are ea/el si de fapt sa aiba shpe case si nu stiu cati bani in banca (s-a intamplat si daca nu credeti cititi la capitolul 1 sau in arhiva de alde Boboc sau nu mai stiu cum se numeau cele doua familii care au declansat scandalul).
Pentru mine,din 2004 de cand activez pe acest forum , au fost ani de munca,de scandal in casa si nu mai permit sa isi bata joc de noi oricine.
Repet,nu atac pe nimeni , nici pe tine,DDeiut si nici pe Mondor .

Si acum hai sa ne calmam si sa ne vedem de treburile noastre!Mi se pare absolut normal sa cerem detalii .Chiar si la medic te intreaba cateva amanunte inainte de a-ti pune diagnosticul!

Repet :Am hainute de fetita pentru varsta 9-10,hainute pe care le pot aduce si la Bucuresti,daca sunt doritoare,dar abia pe data de 4 februarie sau le pot da personal in Ploiesti .Nu le pot trimite prin posta pentru ca am scandal cu lordul si o perioada de timp sunt nevoita sa tac si sa inghit ca sa pot face macar atat .

Ce am urgenta nevoie:hainute si lucruri de nou nascuti pentru ca am pe lista 3 baietei si o fetita (unul din baietei se va naste in februarie),hainute de fetita 3-5 ani,baietel4-6 ani si baietel 1 an,fetita 6-8ani.Cand voi avea timp voi da si detalii .

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

P.S. De pe data de 5 pana pe 19 februarie eu voi fi plecata din tara dar putem tine legatura pe PM,e-mail sau messenger ca si anul trecut,in octombrie.

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Multumim ca ai lamurit situatia, Laura, eu chiar am crezut ca te-ai luat de noi....dar ma bucur sa vedem ca esti alaturi de noi Imi pare rau , pentru pierderea ingerasului, Sandra, suntem alaturi de tine cu cele mai calde ganduri
Cryss, o sa sun azi, stai linistita , nu am ce neplaceri sa-ti creez, sa speram ca nu se v-a supara ca ai dat nr fara sa o intrebi, in rest.....Multumesc! o sa te tin la curent ce am vorbit..... flo]
Imi cer scuze pentru neplacerile create cu tipa aia, nu am avut de ales.... am gresit vrand sa fac un bine, dar dupa cum spuneam asta nu inseamna ca trebuie sa devenim mai rai! Am evitat circul pe cat posibil, eu am intrebat-o direct pe mess ce indeletniciri are si se pare ca s-a suparat.... am intrebat-o si in care D-zeu crede in al meu sau in al ei, iarr raspunsul, evidevt in al ei !!!
Nu in cele din urma mi-am cerut iertare si Ramonei (MARIUTA MEA ), i-am spus, ca trebuia sa trec prin ce a trecut si ea ca sa pot sa o inteleg.......
ddeiutz multumesc pentru sustinere!!!
Numai bine!

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Stiti cine a fost prima care m-a avertizat cu cine am de-a face? S-a vazut si pe forum ca a fost prima care a tras alarma si eu ii multumesc, mi-a deschis ochii asupra a ceea ce facusem....... mariutza_mea Ramona....pupici la toate trei fetele

mondor

Mergi la inceput