Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor...burtoiul meu o ia raznaaku cand mai avem putin...se intareste din 10in 10 min de zici k o sa crape,nu ma doare,dar e senzatia aceea de presiune,cine stie,cunoaste...cine nu,sa nu afle...bb e si el cam acrobatic...m-am uitat azi la wrestling...o incerca si el sa se antreneze???
eu i-am ales si moasa lui bb,pe surioara mea mai mik...prematura norocoasa,k poate ii va purta si lui norok...si s-a rugat d mn saracuta sa o pun si p ea ceva ,cu atat mai bn,tre sa ma ajute cu bb cand o sa fiu ,k doar e moasa-sa,nu?
si alta pb...imi curge sange din nas...azi mi-a curs devre-o 3 ori...in reprize...

Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

florinela,am vazut k tu ai arsenalul gata pregatit pt bb,imi poti spune simie de l ce firma e carutul?de la douceour,cumva?

Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Mai tufete, si eu am avut azi o caruta de contractii. Nedureroase, da multe rau. Cum ma ridicam de pe scaun, pac, inca una. Am dormit dupa-masa si seara mi-a fost mai bine, adica au devenit mai rare. Da m-am speriat putin.

Si a inceput sa ma manance pielea, s-a si inrosit pe alocuri. Ma scarpin ca Baloo de tot ce gasesc.

Va pup, ma duc sa mai citesc un pic si la nani,
Galusca 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Fetelor, am vazut ca vorbiti despre moasa. se pune doar moasa sau si mos? eu credeam ca trebuie sa fie pereche casatorita. Si ce face moasa? sau ce fac mosii? Sunt in dilema ca nu prea stiu care e rolul lor si nici nu am pe cine sa pun

Silvia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

De azi am intrat si eu in prenatal. dar mie nu mi l-a dat medicul de familie ca voua, mi l-a dat medicul de la spital. Mi-a facut internare. Mi se pare ciudat ca pe voi nu v-am auzit de asta.

Silvia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

neata burtici!

gina
silvi4, bine ai revenit mama, va dadusem disparute pe amandoua silviutele. ce m-ai speriat cand am citit ca bb a ta are la 25+ 1700gr, am zis ca a mea clar e subnutrita

inapreda, eu mi-am repetat aceste analize pt coagulare pt ca am antecedente, cauza pierderii celorlalte sarcini ramanand inca nedescoperita.
ma stie dr-ta de la institut, si ea stie ce analize sa-mi faca.

monvas, solidaritate mama draga, ii trag si eu niste reprize de dat la rate in ultimul timp de zici ca nu-i adevarat.
mi-e teama ca il zruncin pe bb, ca eu am stilul meu aparte, ma aude tot cartierul.

floric, am si fibrinogenul mare, dar cica-i normal in sarcina sa fie asa,insa pb e la protC Global.

abia astept ziua de luni, poate scap de aspenter si ies toti indicii pe care=-i urmareste dr. buni, nemodificati.

contractii am si eu, dar stau cuminte cuminte pana-mi trec.

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze cu floricelele primite de fii`mea de la taica`su

mitzica 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

tufetelor,
ati intrat in greva? sau statul acasa face ca forumul sa fie mai putin tentant? sau sinteti toate la cumparaturi?

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata !Se pare ca e perioada contractiilor,cum inaintam in sarcina cum le simtim aproape toate.NU stiu cum dormiti voi dar la mine deja e un obicei noaptea sa ma uit pe pereti di dimineatza sa dorm si ma simt tare batuta

Cand ma trezesc ami simt pitica undeva sus deasupra de buric,parca ar fi capul sau funduletul ,e foarte tare la atingere si cum pun mana incepe sa misune


monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Maine primesc si eu rezultatul analizelor, sper sa fie imbucuratoare
.
Astazi i-am pus lui bebe muzica, i-am citit poveste..nimic doarmeee....si la nopte ne uitam pe pereti...n-o sa-i placa nicio pozitie de somn.
Citeam la zodia peste la copii...cel mai probabil zodia bebelului meu...cam firava, cam plapanda, plangaciosi si mocofani.
Sanatos sa vina pe lume, ca mosteneste ceva si din caracterul parintilor.
Eu balanta si tatal scorpion (ei sunt semne de apa se vor intelege).
32+


fbruma


:) tin pumnii sa iasa bine,
Hai sa-ti zic despre pesti: eu sunt peste si sotul meu tot peste este, bebe nostru o sa fie berbec (dc D-zeu ajuta si toate merg bine).
Vreau sa-ti zic ca mie mi-au zis ca am fost f cuminte, sotl....cica pt ca a fost invatat in brate se scandaliza de cate ori nu era exact asa cum vroia el. Dar cica, dupa ce au reglementat faza cu tinutu' in brate a fost tot bine. De bolnavi, nu prea am fost nici unu bolnav.

Ce vreau sa-ti zic, e 1 zodie dificila si copilul cere mai multa atentie si afectiune, dar in esenta orice copil e exact asa cum il cresti si il inveti.



Alex... ... 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza burtici!

La capitolul conractii ma inscriu si eu. Ieri am avut intr-o veselie. Nu dureroase, dar senzatia e tare nasoala.

In rest, plictiseala maxima, mai e si vremea asta ciudata, of, nu mai trece timpul mai repede

Pupici pe burtici

32+ Ana Bianca

Mergi la inceput