Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

noi botezul il vom face in aceeasi zi cu cununia noastra civila,sa impuscam 2 iepuri de-odata...il voi face la curte la mama k am lok si...cel mai probabil,petrecerea va fii la cort...k la nunta...k dk ma gandesc la nr de invitati...vreo 50 sunt numai familia(parinti,surori,frati,cumnati si unch,matusi,veri),de priieteni,nu mai zic...cred k ajungem la 70-80 pers lejer...

Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Si noi botezul al vom face doar cu prietenii apropiati si familia.

Chiar la cate luni e indicat sa facem botezul?


monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=132514&REPLY_ID=4515445

Ina, multumescde raspuns! Pai... am sa merg maine la dr. Ideea e ca e extrem de agitata toata ziua!!! De cateva zile e asa si o simt si destul de jos... Dar asta nu tot timpul!

Nu se mai intampla nimanui?!

Despre botez: am decis sa o botezam la Manastirea Voronet, vom inchiria cateva camere si vom fi maxim 20 persoane. Parintii nostri si cei mai apropriati prieteni. Atat! O sa fie un week-end superb, sunt sigura!

29+ Brisees



gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

A nu se intelege ca vom sta la manastire... Ca nu suntem chiar asa sfinti! NUUUU!!! Stim ceva pensiune acolo, f faina - la Gura Humorului!

29+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus



Exact asa vreau si eu, maxim 40 pers, doar familia si prietenii de suflet !!!

34+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3


noi am fost 40 de oameni la nunta, cu tot cu mirii (noi2).

Georgiana ai vorbit la manastire? Iti trebuie niste aprobari de la episcop sau arhiepiscop pt a face o slujba la Voronet. Iti zice cine s-a maritat tot la Voronet, dar nu la manastire, ci la biserica din sat E fain si acolo, la noi a iesit f. bine!

Monica Elefantica 34+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=132514&REPLY_ID=4515445

Ina, multumescde raspuns! Pai... am sa merg maine la dr. Ideea e ca e extrem de agitata toata ziua!!! De cateva zile e asa si o simt si destul de jos... Dar asta nu tot timpul!

Nu se mai intampla nimanui?!

Despre botez: am decis sa o botezam la Manastirea Voronet, vom inchiria cateva camere si vom fi maxim 20 persoane. Parintii nostri si cei mai apropriati prieteni. Atat! O sa fie un week-end superb, sunt sigura!

29+ Brisees



gia




Gia, si eu pe la 29s tot asa imi simteam puiul, f jos. Si misca mereu! Dup-aia s-a intors si acum misca mai mult deasupra buricului. Si tot asa, misca mereu!

Monica Elefantica 34+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Si noi botezul al vom face doar cu prietenii apropiati si familia.
Chiar la cate luni e indicat sa facem botezul?


monica 35+ Lara


Amu' fiecare face cum vrea, dar de obicei la 2-3 luni.

Monica Elefantica 34+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mihaela, cat ti/a iesit fibrinogenul de ti/a recomandat aspenter? Dr meu la o valoare mare a fibrinogenului recomanda FRAGMIN, o injectie care se face in mana, muschiul deltoid, cred ca asa se cheama.
http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Medicamente/FRAGMIN_solutie_injectabila_26441.html
Pt a depista cat de mare este viteza de coagulare a sangelui ceri aceasta analiza, sa stii ce valoare are fibrinogenul. NU stiu exact cine a intrebat ce analiza trebuie facuta.
Eu, multumesc lui Dumnezeu, nu am astfel de probleme, pt ca mai toata sarcina nu am pus carne in gura, doar fructe si legume. Macar atata avantaj daca nu am consumat proteine.



33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare fetele!

in primul rand voiam sa va intreb (stiu ca au mai fost raspunsuri dar mi-e greu sa gasesc prin atatea capitole) ce as putea sa iau pt raceala.

in afara de ceai cu lamaie (nu suport lamaia din cauza acidului), alte remedii natuarale mai stiti? va rog

in al doilea rand, voiam sa spun ca am primit o pompa manuala de san si am probat-o asa de curioasa. mie nu imi pare ca trage cu presiune.

oare cand sanii vor fi plini de lapte, iese mai usor?

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Si noi ne gandim tot la un botez micut de 30-40 de persoane. trebuie sa gasim un restaurant, desi cred ca nu va fi problema pt ca de-astea mici sunt destule si nu sunt ocupate cu nunti. La un botez asa mic trebuie sa iei formatie ca la nunta? sau merge cu dj? Sau muzica restaurantului? Voi cum stiti? Eu acum realizaez ca nu am fost la niciun botez la restaurant, asa ca nu stiu cum ar trebui sa fie.

Silvia 31+

Mergi la inceput