Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns curea spune:

fetelor si eu am asa emotii pt ea, va voi tine la curent nu am mai primit nici o veste de la ea.
Si eu beau apa plata multa, ma trezesc noaptea cu gura uscata, probabil de la caldura din casa... am avut si eu perioade cand nu mai puteam adormi dupa ce ma duceam la toilet...dar au trecut...
Am citit ca in trim 3 bebelele are nevoie de vitaminca C acid folic, calciu caci bebele creste si are nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

silvia - puteti incerca la chicco pe strada ceaikovski nr. 7, la prenatal in baneasa shopping city.
oricum ca sa va descurcati ushor si rapid prin bucuresti poti intra pe www. salutbucuresti . ro.
bagi numele strazi si poti printa harta.

fetelor pe mine ma scoate din minti forumul inca mai sper sa se revolve. acum parca parca merge, dar dimineata nu s-a deschis si pace.

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Ah mi-a stat inima...

Ayla sa fie totul bine. Sa fiti sanatoase toate trei.

http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

wohoooo...scoateti agitatele fetelor...
Doamne ajuta Ayla sa iasa fluturasii frumosi si sanatosi..




vai...ce emotii am...parca as fi eu acolo..
asteptam primele poze

Cristina 32+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

HAI, AYLAAAAAAAA PUTEREA SI CREDINTA SA TE INSOTEASCA.

In curand vom fi mai multi pe forum, incep sa apara copilasi pe prima pagina.

Simina, multumim ca ne tii la curent cu starea de sanatate a Joannei. Transmite/i salutari si toata sustinerea nostra. Pacat de situatie, ca este mai mult in spital, dar sa stea linistita pana in martie, si apoi ne vom vedea la capitolul Scutece. Sa fie sanatoasa si puternica.

Cat despre drumurile la baie...am tocit papucii si gresia. Noaptea stiu sigur ca merg de 4, 5 ori, ziua nu am numarat ca sdunt mai mult pe acolo.

Azi am fost la medicul de familie si mi/a indicat , neoficial, sa nu fac vaccinul antitetanos, ca nu are nici o relevanta. Asa ca am ascultat sfatul. In rest toate bune si frumoase, nu am mai crescut ff mult, doar 1 kg intr/o luna dar am ajuns la pragul psihologic 99 kg.

multi pupici si sanatate
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ayla nastere usoara si sa fie bebelinele sanatoase

hai Ayla


28+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Mesaj de la sotul aylei "Buna.sunt tati.am sa va mai scriu eu.are dureri din 5 in 5 minute dilatatie 2,5.am sa revin cu amanunte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:


ayla



chiar si pe vremea asta uruta,apar floricele care sa ne inveseleasca
sa ne rugam la k printesele sa vina repede si sanatoase sa nu o mai chinuie pe mami lor...sa le aduca barza cu ,nu in cioc....k ploua si e frig
eu sunt in pat,iar burtica vad k sta cuminte,nu se mai intareste...scurgerea este si ea prezenta,dar parca mai putina...adik nu m-am mai sch delok de asearaieri am baut si f multa apa,dar nu cred sa aibe vre-o legatura...
apropo,forumul merge la fel de nasol...si partea proasta e k azinoapte nu mergea delok,poate ne anunta si p noi cineva ce se intampla...sper sa nu dispara asa peste noapte...k
si revin
in leg cu visele,si eu visam urat pana acu vre-o 3-4 sapt,eram f stresata in acea perioada si visam tot legat de copii si nasteri...cred k e ceva p sist nervos

Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

silvia4, in Bucuresti exista pe Soseaua Nicolae Titulescu in apropiere de Piata Victoriei 3 magazine cu produse pt nou nascuti. Eu nu am fost inca, dar mi-a povestit un coleg care a fost deja.

Ayla21, nastere usoara si copii sanatosi!

Ingerasul meu
Povestea mea

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

SCOATEM AGITATELEEEEEE!!!

HAI MONICA HAI, HAI, HAI! HAI MONICA HAI, HAI, HAI!

HAI MONICA HAI, HAI, HAI! HAI MONICA HAI, HAI, HAI!


MONICA


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 29+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput