Copilasi de Iulie-August 2004(10)-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andrea succes la cursuri!
Monica am citit azi se dau 30 % din cercetatori afara de la IFA ?? Adica vreo 250...Este asa de nasol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata la fete cucuiete!!!
alta viata cand e soare afara ..nu credeam ca pot fi si meteo sensibila .....probabil varsta
aseara nu am mai apucat sa intru ca am fost singura cu baietii ..sotu la munca ..filma ceva ..cu cine credeti ? cu VRabiuta &Co ... ce mica-i lumea !!!!
am vazut-o pe Eva mica si scumpa ... auch ..iar mi se face dor de bb ... dar voi avea in curand un/o finut/a..asa ca imi rezolv si pofta asta ...
Dana , te intorci la munca acum in martie ? oauuu , ce angajat exemplar esti ... si cu cine il lasi pe puiul mic ?

ce vorbiti voi acolo? ..noi avem rate ..de 1000 eur /luna ... si cu statul la casa ..sunt parti bune si parti rele ... si eu mi-am dorit enorm ..de asta si efortul asta ... si sa am parte de un cartier elegant , de vecini ok si de spatiu verde si sa am catel si semineu si ..etc ..dar am ramas putin dezamagita de vecini , apoi mi-am dat seama ca un catel inseamna alta bataie de cap ..si cand trebuie sa intretii o casa ..te ia cu dureri de cap ...
dar noi vroiam oricum sa ne mutam intr-un apt mai mare ..si diferenta era destul de mica ...
dar uite acum , renuntam la multe ptr confortul asta ...si cel mai mult ma doare ca renuntam la concedii ..ca visam sa umblu prin toata Europa ..
poate la pensie

Gabi , cum afost la teatru ..ce a zis Stefan , i-a placut ?

pupam pe toata lumea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata
Si io am rate, doo Nu ma intrebati cum ajung eu la sf de an sanatoasa la cap, dar incerc Cum am ramas singure noi doo, e oleak mai greutz ... deocamdata Pe 16 martie terminam "balciul" si dup`aia sper sa ne fie bine si noua.
In rest ... rapoetez o domnisorica ordonata, nush de unde le invata, eu sunt o catastrofa Diseara avem program de McShit cu oradencele DC
Si e bine ca e week-end

Kim, hai iubita, ca va fi bine, pentru ca nu are cum sa nu fie bine

BlueAngel, ai vazut-o pe Mandarina Vrabiutei, Doamne ce frumusete e



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Monica am citit azi se dau 30 % din cercetatori afara de la IFA ?? Adica vreo 250...Este asa de nasol?


Pai Kim, bugetul aprobat pentru anul asta e de trei ori mai mic ca anul trecut - reprezinta din cit am inteles 0.19% (!!!) din PIB, fata de 0.54% cit a fost anul trecut...Dar cica primul ministru a taiat din cheltuielile cancelariei domniei-sale circa 10 mil euro pe care le aloca la cercetare...
Blue - te-am taiat... noi avem rate de apx 2000 eur/luna...asa ca intelegeti de ce imi tzitzie fundul la greu si de ce a trebuit sa ma intorc la munca dupa 6 luni... si de ce caut acum sa-mi folosesc talentele latente ca sa incerc sa mai fac rost de ceva bani in plus...e drept ca in vreo 2 ani vom termina unul din credite si se va mai reduce suma, dar atunci probabil ca va incepe si Tudor gradinita asa ca uite cum apare o alta cheltuiala ca sa ii ia locul ratei respective... dar visul nostru a fost sa ne mutam la casa cu curte, exact asa cum spui tu, sa avem catel, pisica si orice alte animale mai vor copiii, sa am o gradina pe care s-o lucrez eu, etc macar sa ne reusim sa terminam casa ca doar suntem foarte aproape de asta si apoi sanatosi sa fim, ca ne descurcam noi!
Dar gata cu problemele materiale ca fiecare si le stie pe ale lui...

Nu stiu sa va spun ce a facut Stefan la teatru pentru ca Miss a lui a avut ieri ceva examen la facultate si nu era la gradi cind l-am luat. Pe el daca-l intreb imi spune laconic ca da (adica i-a placut...) - sper sa o gasesc azi si sa ma lamureasca ea ce reactie a avut!

Cam asta ar fi pentru azi, va pup pe toate si daca nu reusesc sa mai intru, va urez un weekend de vis!


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

pai Gabi , eu daca stau acasa cu noua indemnizatie ..iau mai multi bani decat daca m-as intoarce la serviciu ...
daca ma intorc si iau si bona, plus gradinita lui Luca ..parctic ma duc degeaba la munca ...
as vrea sa ma intorc ..ca altfel o iau razna ..dar daca se agraveaza situatia cu criza asta ..chiar ca stau cuminte acasa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Olivia, e mult mai nasol decat scrie in ziare...asta pentru ca nu a scris niciodata cat de bine era...hahaha
Ma apucase amocul zilele trecute, dar vorba lui John, daca noi care suntem acoperiti din toate directiile ne jelim ceilalti ce sa mai zica. Nu se stie inca decat suma totala, cum va fi impartita ea e o mare enigma asa ca asteptam sa vedem ce se intampla...

Astia de la IFA aveau multi angajati TESA (cred ca asa se spune) si dau afara din ei, s-a pus problema sa iasa la pensie cei care au implinit deja varsta dar astia sunt in toate consiliile de administratie si stiintifice asa ca isi voteaza sa se prelungeasca contractele.

Ministresa Androneasca a zis zilele trecute "cercetarea este o gaura neagra"...si a mancat saraca bani din cercetare si a facut la investitii de nu mai stie de ea...

Simona, sa stapaniti sanatosi casa, eu cred ca merita efortul financiar...
Gabi, uau!!! O gramada de bani...dar mai e un pic si va mutati la casa!
Daria, cred ca e greu, mai ales ca nu ai pe nimeni sa te ajute...Ce mai face pretendentul!?
Dana, nu e bine sa ajungi la declaratii din astea de razboi...eu am inca programul de 6 ore fara sa fie oficial pentru ca am vorbit mai in gluma asa cu directorii si le-am zis ca nu tin neaparat sa fac hartie oficiala de program redus, probabil trebuie sa mai stai si ore in plus cand sunt multe de facut, dar as vrea sa am un program relaxat...bla bla (ma rog, la noi se pune altfel problema...) O sa gasesti tu cea mai buna solutie.

Roxana, aprob pozitiv...e mult mai bine...:)))
Dar sa stii Olivia ca te relaxezi complet la al treilea...il lasi sa-si ia singur biberonul ...

Au venit mamaie si tataie la nepotele asa ca Maria iar ne-a anuntat ca suntem oaspeti si sa avem grija de copilul nostru (Oana) ca ea pleaca cu "mami si tati" la tzara...Si sa nu uit sa-i pun olitza in bagaje (cred ca si-a adus aminte ca au veceul in curte...)

O zi excelenta sa avem!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristalina, bine, multumim rezista nu stiu cat mai rezista, dar mai rezista Cateodata chiar cred ca m-am nascut tare norocoasa Astea in momentele in care nu cad in butoiu` vaicarelilor

Fetele, chiar nu mai stie nimeni nimik de ANCAMARIA si DANA-Speel?




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Nu aveam ce face la birou asa ca am deschis capitol nou sa aveti ce face peste weekend!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput