Copilasi de Iulie-August 2004(10)-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Lia draga , are sens ce spui , normal ..dar o duci dintr-o extrema in alta ... mai sunt si cai de mijloc ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Exact de aia ma intorc si eu..sa avem si noi cu cine lasa copilul ..macar cind mergem la ER
Lia de acord cu tot..o singura chestie, macar un program scurt le-ar prinde bine copiilor..eu asa cred.
Simo vino cu picioarele pe pamint!
eu abia am sosit de la restaurant..so ..m-a luat un somn, nika de lucru...ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

nu stiu la ce te referi ..dar la orice te-ai referi ..daca revin cu picioarele pe pamant o iau razna ...asa ca imi place mai mult cu capul in nori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

La Australia...your old dream!..in rest tine capul in nori..mai bine asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vin si io la spart de targ Buna dimineata.
Mey, io astept sa mai creasca Giulik sa mergem impreuna la sala sau ea la sala io la o cafea Sunt satula sa vad ochi iesiti din orbita cand mergem undeva-oriunde impreuna si intram amandoua ... ultima data mi-au sarit toate-alea cand asistenta a zis lasati copilu` afara in sala de asteptare. Am zis ca-i dau doua palmi sa-si revina. Asa ca am zis tare si raspicat ca e copilul meu si intra cu mine. Am zis-o mult prea tare, imi tremura vocea de nervi
Olivia, ma bucur pt rezultat ! Mey, cate stie Luca
Lia, oare cum rezisti ?!
BlueAngel, hahaha, cunosc si eu starea aia de mai bine in nori inca putin
Andreea de Pupi, spor la dixtractie la voi si tie nervi de otel, mai rezsita putin

Io merg sa mai bolesc oleak Dup`aia incep programul artistic de we

WE frumos tuturor, spor la treburi si odihna, sanatate tuturor !

mamicilor ce-si sarbatoresc aniversarea acum , dar care nu mai vin pe la noi ...



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Bravos schimbul 3ce vorbarete ati fostbine ca nu s-a beut nik ca alfel ma cuprindea invidia
Din categoria pentru ca suntem o echipa ne-mbolnavim cu toti de gripa,tati zace-n pat cu febra io-s activa dar dopata cu nurofen,parcetamol si ceaiuri pentru ca trebuie sa fac mancare,bonus trebuie si desert ca vrea mandra sa prestam impreuna pateuri cu branza..si bonus la bonus,maine am examen de dimineatza pana seara
Mitzu,Daria si alte posesoare de cupii tusitori am descoperit un sirop minune,pe baza de plante,dupa doua linguritze mandra nu mai tuseste,l-am luat de la plafar se numeste coughend.
Btw de evaluari noi suntem evaluati de doua ori pe an,dupa activitate de cercetare,articole si dupa activitatea pedagogica unde primim note de la studenti si chiar daca chimia si fizica tin universitatea din iasi pe primul loc in tzara...rectorul a hotarat sa fim platiti in functie de numarul de studenti...asa ca noi avem in total 500...economia sau dreptul au cate 5000....deci in fiecare toamna ne rugam sa avem studenti
hai sa avem un week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

program scurt, sunt pentru...si vor merge amandoi la program normal, din toamna sper
si da, eu tot extremista am cam fost de cand ma stiu, d-aia ziceam ca scranteala are state vechi la mine, cam de cand am tras aer in piept prima data la nastere:P

Olivia, ma gandeam la voi, eu as pleca din Ro parca, iar voi veniti? pai asta e o tara cu viitor oare? nu stiu exact din ce locatie veniti dar nu e mai bine acolo? pt viitorul vostru profesional, pt viitorul copilului...poate nu stiu eu multe despre occident dar traiam cu ideea ca e mai rozalie viata acolo decat la noi aici.
Si sa stii ca daca ai gati ce gatesc eu n-ai ajunge obeza pt simplul fapt ca de la atata gatit ti s-ar taia apetitul, eu mananc a mia parte sa zic, poate nici atat uneori, din ce gatesc

G Ioana, sanatate si voua!
duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Ce frumos e pe aici cand e chef de vorba...

Mey, da' de ce sa stam in casa in treninguri uzate? Eu ca Simona (la anu' fac 40 si am un barbat cu ceva ani mai tanar) deci colanti si tricou pana la buric (ce daca am si sunci in dotare de care nu scap in veci...), cu un pic de fard de obraz si parul ravasit artistic??

Super faza cu varza afumata, de retinut ideea
Eu in week-end m-am intrecut pe mine insami cu gatitul, am fost in forma maxima, am facut salata de boeuf, ciorba de pui, lasagna cu carne, placinta cu branza plus ceva fripura de pui la steamer...

Aseara am fost la mall sa se zbenguie copilul pe acolo si ne-am intalnit cu niste prieteni cu fetita lor de 3 ani si i-am invitat pe la noi. Mi-a facut Matei o faza de m-a lasat fara cuvinte, eu tot o alintam pe fetita (care era super motzata si dichisita) si il aud la un moment dat "Pleaca proasto de aici!". Am crezut ca nu aud bine, el iar :"Stige, proasto, lumina!". Matei nu a vorbit urat NICIODATA, noi de regula pastram un ton civilizat in orice gen de discutii, asa ca singura explicatie (cred eu) este gelozia... Pana sa intervin eu, l-a luat Petro la certat si plesnit de s-a dus in 2 minute si si-a pus singur pijamaua si s-a culcat suspinand...

Vorbeati de cimitir (OLIVIA , eu te inteleg perfect), m-a intrebat Matei saptamana trecuta cand mergem la cimitir sa o rugam pe bunica sa iasa de acolo ca ii este dor de ea, am plans 3 zile, deja cred ca trebuie sa apelez la niste calmante pe care le-am tot evitat dar am vreo doua luni de cand o visez pe mama in fiecare noapte si ziua ma gandesc numai la ea...
Maine se implinesc 6 luni si imi este din ce in ce mai greu...

V-am pupat, sper sa mai pot intra azi sa ma inveselesc cu voi!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata !!!!
Ioana , multa sanatate ..sunteti mai bine ?
multumim ptr sirop ..l-am notat si il voi cauta !!
Daria , dar nu gasesti vreo sala de gym care sa sa aiba si loc de joaca ptr copii ? eu asa faceam ..il lasam pe Luca la locul de joaca ..dar apoi cand intram la sauna ..il puneam in scaunul de masina langa usa de a sauna ..he, he, ..ce vremuri !!! apoi mergeam impreuna la piscina ..acolo puteti merge impreuna !!!

Roberta ..mama mea s-a dus de vreo 30 de ani ..si inca o mai visez si simt ca mi-e greu tare fara ea ...

noi in wknd am fost la film 3d .iar Luca a fost tare incantat ...am vazut ca a aparut si Madagascar 2 dublat .asa ca o perioada avem treaba la cinema...
altfel , mall, Ikea ..asa cum ii sta bine unui bucurestean pe vreme rea afara
o saptamana buna va dorim




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata,

Am citit in weekend dar cu scrisul am stat mai prost.
Olivia, hai liberare! trebe sa incepem cu AMR-ul ...:)
ER? Scuze ca nu am tinut minte daca ai scris dar intreb si eu ...voi o sa lucrati la spital?!
Simona, eu masor lucruri...:)...asta e jobul, eu lucrez in cercetare. In principiu cam toata ziua fac masuratori, scriu rapoarte, articole...asta ca a venit vorba de evaluare
Dana, Gabi, complicat cu evaluarile astea. Mi se pare ciudat (si pe la noi cred ca se fac evaluari dar nu le-am privit niciodata asa ...facem un fel de raport in care spunem ce rezultate am obtinut anul trecut, numar de lucrari publicate, numar de prezentari la conferinte, citari, indici de impact, proiecte...chestii din astea. Oricum sunt in principiu informatii ce pot fi verificate pe net ...macar nu e ca la Ioana sa ne evalueze studentii )
Ioana, sanatate familiei!
Lia, trebuie sa gasesti ceva frumos..sa te trezesti dimineata si sa te bucuri ca te duci la servici...:)...daca se poate.
Sau sa faci ca altii mai bolnavi la cap, nu spui cine, persoane importante, care dupa ce ca ii trezeste copilul se mai trezesc si ei pe la 4 dimineata ca le-a venit o idee de masuratoare pe care tre' sa o faca (e grav doctore!? )
Mitzule, ai doua bomboane de copii iar Mara e o dulceata cu codite.
Roberta
(eu ma cert toata ziua cu mama dar sa-i dea Dumnezeu sanatate ca tare mi-ar fi greu altfel...)
Daria, cum a fost programul artistic de weekend?!..:)))

Aaa, v-am zis ca eu sunt dusa cu capul. Si eu si o parte din familia mea ...acu vreo luna juma' (cred ca de la sarbatori, carne de porc si mult stat acasa ) ma gandisem cu var'mea care e judecatoare ca o sa dau statul in judecata pen' ca datorita legilor eu as fi primit numa' 6 milioane in CIC si asta m-a fortat sa ma intorc la servici cand a implinit galusca mica 4 luni, ceea ce m-a privat de bucuria de a sta acasa si a-mi creste copilul pana la 1 an macar...
(nu ca nu as fi castigat, ca am mai vazut cazuri...cam 150 milioane )
Dar pe urma mi-am revenit la creierii capului , i-am multumit lui Dumnezeu pen' ce am si am uitat de chestia asta...
Acu mi-am amintit ca tot s-a discutat aici de stat acasa si din astea.

Maria are o noua manie, zice la toata lumea "vrei sa fii mama mea?! vrei sa ma iei acasa la tine?!"...si ma anunta solemn "tanti, ea e mama mea, imi fac bagajul sa ma duc sa dorm la ea!"...avem toata ziua pungi pline cu detoate prin casa, de la atatea bagaje...:)))
Oana nu mai e in greva foamei, daca sunt conditii propice pot sa o fac sa manance si la lingurita! Daca mi-ar fi povestit cineva acum 5 ani ca o sa fiu asa de fericita numai pentru ca baga copilul lingura in gura as fi zis ca e nebun...

Gata, ma asteapta masuratorile... O saptamana exceptionala sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput