America (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Oana e tare trist... imi pare tare rau, sper sa o poata tina sub control.
Cu Eva... io-s fericita ca cea mare a crescut si spune tot. Cu baietul le afli asa aleator. Trist ce fac...la pre-k...Altul nu-i prin zona?
Pe a mea o doare capul cand ne pregateste o raceala. Daca i-a fost putin frig intai se plange de cap, apoi o ia nasul la vale, asa ca poate cu Tylenolul ai oprit raceala sa ia proportii. Cu piciorusele nu-s ce zic....Or fi incaltarile de iarna prea grele?


Sa nu ne ocoliti daca ajungeti pe aici . Cel mic e ceva mai bine. Si Zana Maseluta s-o infiintat ieri-noapte cu doua schelete de dinosaur de asamblat... Si copila pusese dintisorul sa-l ia zana... Si zana cea ametita ia punguta si ioc dintuc...Isi zice ca de asta zanele in misiune n-au voie cu la substante controlate... si cauta si cauta... ia perna , nimic. Pune perna, ridica patura...pipaie, mangaie... se scarpina. Se pune in patru labe...pre covoras... temenele, rugaciuni musulmane, iar scarpinatul preistoric. Ia plapuma si-o pune jos. Peste plapuma pune copila pe jos si ea... Ia tot cearceaful si-l scutura in baie. Reface patul. Pune copila la loc si o si acopera. Se aseaza langa pat gandindu-se ce sa inventeze daca cumva dintucul si-ar face apoaritia si ar da de gol ca Zana Maseluta e necalificata.
S-a stricat bagheta. S-a grabit ca a strigat-o vreun bb caruia trebuia sa-i dea un dinte ca prea-l durea gingia... Si cand colo dintele in mana copilei care-l scosese sa se mai joace nitelus:)).
Ufff... daca-l inghitea, daca... Nu, nu-l inghitea... a crescut. Saraca zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Eu cu fatuca ne-am plimbat prin portul inghetat,am baut eu o supa si ea o pizza la o pizzerie pe care n-o pot rata. Bucatarul pregateste pizza invartind aluatul si-n plus galustele primesc si ele o bucatica de framantat. Si-n rest am dadacit puiul mic si corectat proiecte de studenti.

Miere nu puteti lua pe cineva sa te ajute macar pana te refaci putin? Daca nu...nu te stresa. Trebuie sa bei lichide si sa mananci sanatos, dar in rest casa, ordine nu te stresa deloc. Pune-ti minimul de hainute scutecele langa tine, patutul lui bb pe aproape si asa macar ziua nu te ridici prea mult si dormi. Daca tii patutul pe aproape si pui o mana langa el, ai mei dormeau mai mult. De asemenea la voi fiind caldut...o plimbare seara cu tati...iti da timp sa faci un dus in liniste, sa mananci si cand revine va fi obosit de aerul de afara si va dormi mai multisor. Si plimbarea se poate face si noaptea cand a mancat si vrei sa mai dormi putin.
Corina cum zice si Lisa e facut concentrat natural. Adicatelea concentratul a fost obtinut din fructe... ca apoi D-zeu cu mila
Sa mai pui poze cu Ralu dansand hula e asa delicata

Adriana ntzzz cum terorizezi omul. Sa petreceti frumos.
Bafta la operatii sotului. Sa stii ca draciile de calmante sunt chiar droguri, categoria opioide, derivate de opium Eu nu pot face umplant de dinti. Am atat de putin os ca prin implant de colagen, mai ridic gingia si protejez ce a ramas. Oricum dureaza un implant vreo cinci ani. Ce o fi in capul unora care-si fac implanturi prin zone interesante, nu stiu.

Sanzi :))) wow ce baiet fain. Vorbeste foarte frumos si pare sfios...unde-i vorbaretul cela de ne povesteai?
Cat despre tine te trec la liceene desi tu-mi pui gand rau:)) Da Vicodin lua si House. Zice sa nu-l amesteci cu "beuturica", zice ca-i substanta controlata si sa n-o dai altuia ca-ncalci legea. Am mai luat in cateva ocazii dar nu m-a lasat dependenta. Cand m-o lasat durerea il lasai si eu fara regrete. Oricum aplic si clatitul cu ceai de sunatoare, care m-a dezumflat destul de repede.
Da nici dezumflata nu pot rivaliza cu tineretul ista da face bine ochiului

Conchi multam. Ce face fatuca ta? Dar voi... aparitie de cometa da si tu putina lumina.

Ramona sper ca va relaxati si voi.

Panterutzo fain 'otul ...poti sa-l imprumuti in wkd? Al meu prefer sa nu gateasca decat prajituri pentru ca-n rest este criminal Nu-i bai ca si el mananca sacrificandu-se ce gatesc eu . Asa ca la pranz la resto si seara salate Pentru copii ne dam silinta
Altfel cu treaba in casa... curata hamsterii si mi-a zis ca stie de pe net ca traiesc 3-4 ani maxim . Sa rad sau sa plang Era harnic cand l-am luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multu fetele, am un sot super! Nu face curat dar mancarea ce o face e delicioasa si arata bine .Cand ne-am cunoscut si mi-a spus ca stie sa gateasca am ras de el ca pana atunci nu mai auzisem de barbati care fac mancare .A fost apprentice chef la hotelul Hilton inainte de marina asa ca stie.

Cuscra, imi pare rau ca treceti prin asa momente si cu prietenul vostru si cu Eva. Nu pot sa imi dau seama de la ce sunt durerile Evei...se odihneste destul noaptea? Sa nu fie mereu obosita.

Miere, felicitari pt kg!

Sinzi, super baiatul!!!

Lisa, nimic?

Aseara ne-am uitat la Wrestler si nu vad de ce filmul asta e nominalizat la Oscar.Nu mi s-a parut oribil, clar am vazut filme mai proaste, doar ca neinteresant...20 de ani mai tarziu in viata unui wrestler. Nu l-as fi nominalizat la Oscar, poate vor astia sa dea un boost carierei lui Rourke. Anyway, pt mine e B movie.Nu pot sa il pun in categoria Oscar.
Avem si MILK, sunt curiasa cum e ala.Sigur mai bun decat Wrestler.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

AB, fatuca mea face nazdravanii, ce altceva? :-)) azi am gradinarit impreuna si una-doua o vad ca duce mana plina de pamant la gura. pana sa sar eu, a mancat ceva. si acum pe seara, hraneam pestii si a inceput sa planga de a auzit-o tot cartierul ca era cat pe-aci sa indese o banana in acvariu si am prins-o la timp: "maaaaiii, shishi nana" care se traduce "mami, sushi vrea banana". sushi fiind pestele. vorba poetului, aud cum mi se albeste firul de par. voi cu doi-trei copii sunteti eroine de-a dreptul, nu stiu cum va descurcati. eu nu pot sa-mi iau ochii cinci secunde de la sonia mea, ca altfel auziti de noi prin ziare. e un amestec ciudat de independenta si posesivitate, ca nu sta de poala mea deloc, dar ma vrea martora la nazbatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Conchita, ce tare e fetita ta!! sushi vrea banana LOL, stie ca pestii devin sushi? LOL, super!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Conchita, ce tare e fetita ta!! sushi vrea banana LOL, stie ca pestii devin sushi? LOL, super!


nu cred ca stie.:-) cred ca sushi, ori cateodata shishi, e o combinatie a la sonia dintre "fish" si "peste". juma creaza cuvinte, juma le zapaceste. are cuvinte care incep in romaneste si se termina in engleza. dar cel mai des inventeaza cuvinte. ii zic "lapte", da din cap ca nu-i place cuvantul. incerc cu "milk", nici ala. si-atunci cum ii zicem, mai mami? "mau". ok, sa traiti, ma duc sa incalzesc mau-l.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Conchita, ce tare e fetita ta!! sushi vrea banana LOL, stie ca pestii devin sushi? LOL, super!


nu cred ca stie.:-) cred ca sushi, ori cateodata shishi, e o combinatie a la sonia dintre "fish" si "peste". juma creaza cuvinte, juma le zapaceste. are cuvinte care incep in romaneste si se termina in engleza. dar cel mai des inventeaza cuvinte. ii zic "lapte", da din cap ca nu-i place cuvantul. incerc cu "milk", nici ala. si-atunci cum ii zicem, mai mami? "mau". ok, sa traiti, ma duc sa incalzesc mau-l.


LOL, excelent! Mau! LOL

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetelor, daca va intereseaza, amazonul are costume de barbati la preturi de nimic!
http://www.amazon.com/Special-CASHMERE-Tailored-Valenti-PERFECT/dp/B001B8WLN4/ref=pd_sbs_a_2

Dupa review-uri par foarte faine!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Cit ati scris!
Miere, asculta la AB ca zice bine. Important e sa te odihnesti si sa fii linga bebe, orice altceva mai poate astepta. Sint geloasa pentru kg pierdute.

Sinzi, e fantastic feciorul! Sa nu te mai vaiti...

Oana C, imi pare rau ca Eva-i bolnavioara. Mergi musai miine cu ea, mai ales daca nu-i nici o schimbare. Nu-mi suna prea bine nici gradi aia, poate o schimbati. Felicitari ca te-ai inscris la gym, sa mergi cit poti de mult! Trista veste cu prietenul vostru, sper sa functioneze tratamentul.

AB, faina plimbare ai tras cu fatuca ta.

Conchita, Sonia e de milioane! Cit are acum?

Pantera, bine te-ai priceput la ales sot! Al meu tocmai face cirnati. Not so refined, dar yummy.

Copiii mei sint mai bine acum, mi-a mai venit si mie inima la loc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

SINZI,minunat...fetelor,daca l-ati fi vazut live pe David,era un scump,un dulce,a spus toata poezia fara pic de rusine si apoi avea fata zambitoare cand toata sala aceea plina l-a aplaudat si strigat BRAVO!!...felicitari mamei tale Sinzi!

ADRIANA,am vazut si eu papica facuta de sot...foarte frumos aranjata!

OANA,sanatate Evei...trebuie sa mergi la un doctor,sa sti ca nu intotdeauna ceea ce zic ei este si adevarat,la varsta asta mai ales...al meu avea si el o perioada cand tot zicea ca-l doare capul,la ceafa...de ne-am speriat si am fost la doctor...nu avea nimic...cred ca atunci cand nu-i convenea ceva sau vroia sa fie bagat mai mult in seama se prefacea cu durerea de cap..copilasi,cresc ei si o sa fie altfel!

CONCHITA,bine ai revenit!...poze cu voi?!

Duminica placuta la toata lumea!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput