Nou stil de viata (248)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gabriela, ce copila isteata ai , nu o prea pacalesti. Eu am tot facut chifetele de vita la cuptor, in unele am pus si dovlecel, au fost dementiale.
Am niste somon la frigi, maine il execut. Si am gasit spanac crud, fac o salata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

A MERS!!!!

Gusta, da, Mara doarme. Azi a fost la piscina - e innebunita sa mearga - si avut si 2 musafiri dupa-amiaza. Si toti trei copiii au intors casa cu fundul in sus! N-am idee cum reusesc.

Cand au plecat musafirii, era franta de oboseala - trezita la 7.20, 1 ora si jumatate in piscina, fara somn, alergat isteric cu prietenii... a cazut!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

No, Gusta, vezi?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxandra de luni ma tin din nou de treaba trebuie sa dau kg ca in ultimul timp am mai bagat cate un biscuit si nu e frumos,asa ca de luni cand vreau sa fac prostii ma gandesc la tine ,dupa la Tzuni cu cizmele si biciul si la pozele lui Carmen si o sa imi treaca de toate.

Gabriela cred si eu ca era obosita.

Tzuni am incercat sa vad daca reusesc.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ruxandra, e isteata... dar mananca numai trei feluri de mancare si m-a exasperat. A luat trei guri de piure, 2 frunze de salata verde si n-am mai vrut nimic; dupa 1 ora ii era foame, normal! Si a mancat cascaval!!

Tzuni, io cand am vazut azi pestelu' ala in farfurie, a cincea zi la rand, mi s-a facut rau. Si tot nu slabesc Un gram nu dau jos.....

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, pai sa te cumintesti ca ne suparam .

Gabriela, imi inchipui ca e complicat cu mancarea Marei. Ce ii place sa manance?
Schimba ceva la dieta, ti-am zis. S-a obisnuit organismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

ma bag si io in pat, noapte buna, .

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Carmen noapte buna.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ruxandra, Marei ii place sa manance asa: snitel de pui, pastrav (ii fac maine), supa crema de legume, orez, paste, cscaval, salata de vinete, ardei umpluti si macaroane. Din cand in cand mananca chiftelute de pui (cu o tona de legume in ele...); salata verde cateva frunze. A mancat o singura data rosie. Si vreo 2 ori castravete. Mai mananca mar, strugure, pepene rosu, banane. Si cat mai multa ciocolata, daca ar fi dupa ea...

Ce sa schimb la dieta?? Am incercat sa reduc carbohodratii si sa cresc proteinele; mi-e rau, ma simt mizerabil cu o dieta prea bogata in protenie animale.

Nici dulciuri n-am mancat saptamana asta...

E drept ca am inceput sa fac sport; destul de des si intens... o fi povestea aia cu muschii care atarna mai greu; ma imbat si eu cu apa rece...

Carmen, noapte buna!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Prima e super,dar restul nu le pot vedea Tzuni.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput