Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

pisik06 numai vesti bune sa ne dai...si bb tau e grasan
gata,k am terminat cu filmele alea,am vazut unele cu niste bb care rad de te prapadesti si tu de ras
de treaba cu incotienta am citit ca poate aparea in urma nasterii,daca nu ti se face epiziotomie,si se rupe pielea singura...se pot rupe si muschii pelvieni,si atunci apare incotienta urinara,adik faci pipi si nu te poti abtine,iar in unele cazuri mai grave,se poate rupe pana la sfincterul anal,si atunci apare incotienta fecala...care nu mai are rost sa explic...pt k nu va fii cazul l niciuna,da?

Nikoleta 20 35+Mario Andrei


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

stati asa k io am raspuns,dar nu aM FOST P FAZA...ce treaba are Gigelica cu incotienta?

Nikoleta 20 35+Mario Andrei


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor, mai sunteti pe-aici?

eu tocmai am terminat un referat, si am zis sa intru sa vad ce mai faceti.

floric, eu stau la general, iar la sala mergeam ultima data la club alice, mai jos de banci.
azi am mai fost o tura la salarizare, mi-am mai calculat odata banutii, si dupa al 13-lea salar ma "asez" si eu la casa mea.intru in prenatal. sau bag co

nikoleta, am poftit eu la sunca cu ceapa, dar sa stii ca am ramas nesatisfacuta n-am gasit decat din aia la saramura, si nu ma risc.
daca ai gasit tu fiarta si eventual afumata, arunca-mi si mie o bucata, ca ies la balcon si o prind.
referitor la nume, eu mi-am pastrat si numele de fata.tocmai sa nu se faca anumite confuzii, si pt ca e un nume deosebit si unic in galati si prin tara cred.


bb a mea e tare agitata, isi tot baga picioarele

sa va zic ce mi-am cumparat si-mi fac maine?
paine de casa la tava. am gasit si am cumparat: tarate din grau, germeni de grau, faina de secara, faina de orz.
abia astept sa vad ce minune de paine o iesi. si pun si cativa cartofi fierti.
cu siguranta este ff sanatoasa si bogata in fibre.
maine va invit la paine calda.
mai devreme am facut bors de cocos si peste la cuptor cu suc de rosii, legume si stropit cu vin
va bagati la o portie? ce mai conteaza ca-i tarziu si seara se depun grasimile? la cate kg avem in plus ce mai conteaza?

cred ca si fata mea tresare, ca ma trezesc uneori cu niste suturi.......


http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poza cu bb la fix 31 sapt

mitzica31+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

cand dau la rate, ca in ultimul timp iar m-am "apucat" de sportul asta, "scap" si eu ceva , dar nu stiu ce e

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poza cu bb la fix 31 sapt

mitzica31+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

is singura,eu ma apuc de si ma duc sa-mi "iau" barbatul cu japca

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poza cu bb la fix 31 sapt

mitzica31+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ma speriati!
Ideea e ca am avut foarte multe probleme cu rinichii si cu infectiile urinare. E o mostenire de familie. Si am si foarte multe info, caci tatal meu a fost operat acum 4 ani de tumori vezicale. Traieste acum si e ok.
Stiu ca daca ai avut o interventie chirurgicala care presupune sa iti puna sonda pentru cateva zile, ramai cu o sensibilitate si...cred sau sper ca asta e acum la mine. Nu fac pipi la propriu, simt eu dupa miros ca picaturile de pe tamponul zilnic sunt de urina. Am discutat foarte vag cu doctorita mea acum ceva vreme si mi-a zis ca e firesc si ca vor disparea. Nu am intrat in detalii, dar o voi face la prima re-vedere...care e abia pe 3 februarie.
Mi-e frica! Azi nu m-am simtit bine deloc. M-a durut tare burta si pentru prima oara si coloana. de fapt ma dor toate cele, amortesc de atata stat in pat.
Acum ma simt putin mai bine. Imi fac rugaciunea si ma culc.
Vorbim maine.

Gigelica +29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Pisigri cane corso nu este un caine potrivit pt un copil. E un caine de paza care are in sange agresivitatea si apararea teritoriului. Dar nu asta e principala problema. E un caine masiv care din joaca iti luxeaza umarul. Asa ca mai gandeste-te mai ales ca vrei sa-l iei cand copilul va fi mic (3 ani). Eu am un prieten care are CC e super dragut dar in intr-un an creste cat un vitel iar acum la 3ani prietena lui care e mai migniona nu-l poate tine in lesa ca-i rupe mana, iar stapanul are o lesa pe care si-o infasoara cumva in jurul mijlocului si dupaia o tine in mana ca numai daca se intoarce mai brusc dupa o catelusa iti dizloca umarul. In plus tu zici ca stai la bloc. Asta eu un tip de caine care are nevoie de multa miscare si mult loc. Eu zic sa te mai gandesti. Mai sunt si alti caini de talie mare, destepti, mai potriviti pt un copil (ex. Golden Retriever).
Aa iar in ce priveste ciobanescul german, aici nu comentez la caracter dar tine cont ca este un caine care nu se spala, in orice caz nu zilnic, eventual la 2-3 luni si are un miros specific mult mai pronuntat decat la alti caini asa ca nu e indicat pt apartament.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Si eu am dunga de jeg - zice sotu - ca eu nu mi-o vad, dar cica nu se vede numai putin; iar buricul a inceput sa o ia din loc cam din sapt.27

Nikoleta, Monnvas, MariaK,Ilinca m-am distrat f bine cu discutia voastra despre Noi am facut acum vreo luna ultima data si ne-am speriat f tare cand mi sa facut burta ca un pietroi si ma durut rau de tot. Mi-a ramas intepenita vreo 5 minute, iar de atunci a ramas tati socat si a zis ca nu mai facem nimic, mai bine face muschi la mana

Citea tati langa mine cum ne plangem ca suntem cu multe kg in plus, de vergeturi, ca ne simtim ca niste balene si ce pitici mai avem si sa mai calmat...a crezut ca numai eu sunt susu


32+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

mihaela iesi la balcon eu sunt sus p casa cu prastia sper sa ajunga la galati...din aia fiarta cu usturoi e,nu stiu cum ,k mi-a facut cumnata portieda-i buna rau.

ce ne apuca cu pestele,eu ciorba,tu la cuptor...si io nu prea ma dau in cvant dupa peste,dar deh...cu gravidenia asta...

Nikoleta 20 35+Mario Andrei


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

adee,lasa sa faca muschi la maini,k eu cred k mai toti tatici renoveaza baile in perioada astaal meu zice k nu...dar cine il crede...presteaza la manual acu cat n-au prestat toata adolescenta

Nikoleta 20 35+Mario Andrei


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput