LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Felicitari Alina pentru sarcina, sa o duci la capat usor si sa ai un bebe sanatos, eu zic ca o sa fie baietel, cred ca e anul baieteilor.

Ema felicitari pentru baietel, si eu daca o sa mai am un bebe as vrea tot baietel, stiu ca ideal e sa ai pereche, dar mie imi place mai mult 2 baieti.

Dana felicitari si tie inca o data.

Va admir din toata inima pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

danonique, Lala D multumesc.
aweya nu m fii suparata..gandeste-te ca puiul tau implineste 1 An, veti sarbatori in familie..nici la noi nu au putut sa ajunga nasii..dar a fost frumos..
cynthia multumesc..asa sa fie cum zici tu..



ALBUM
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Alexandru
Rares
Beatrice
Ilona
Stefana

SA FITI SANATOSI,VOIOSI SI SA AVETI O VIATA PLINA DE IMPLINIRI!

ALINACT,felicitari pt,sa ai o sarcina usoara


despre galusca mea nu am vesti prea bune azi nu a mancat aproape nimic,asa am patit si data trecuta spre sf tratamentului nu a mai mancat si am ajuns la perfuzii,in rest inca e vesela,avem si noi branula,deja a devenit un accesoriu din pacate
va rog spuneti-mi ce sa fac sa ii revina pofta de mancare ca eu in spitalul din Oradea NU ma mai internez,



sunty pe aproape,mai recuperez








http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

aaaa vorbiti de depresie? Sa nu cumva sa faceti un top ca locul 1 e al meu de la distanta
cred ca depresie e putin spus

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Incerc sa citesc si eu macar capitolul trecut si raspund pe masura ce citesc :

Honey , multumim pentru urarile de ieri . Pupici multi lui AJ bolnavior , sa se faca repede bine

Multumim pentru urari si Roxanei si lui Danybv

Lala D , ii spuneai Nataliei ca iese violetul de gentiana de pe haine...spune-mi si mie cu ce , ca eu am incercat cu Vanish si n-a iesit nimic . Natalia , la noi a functionat f. bine violetul de gentiana pt eritem fesier . De asemenea , i-am mai dat cu mercurocrom...cred ca gasesti preparat in farmacii. Si asta a mers bine , a doua zi nu mai avea nimic.

Ema , felicitari pentru samburelul cu putsa ...iata ca nu s-au adeverit previziunile mele , eu vedeam . IR-urile mari sunt "piticul" lui Iosup . Si mie mi-a gasit la morfo de trim I IR-urile crescute si am mers asa cu ele pana cand am nascut . Am luat Aspenter din sapt 14 pana in sapt 28 si Sara n-a avut retard ...s-a nascut la 36 sapt cu aproape 3 kg , ceea ce zic ca e bine.

Anca.b , am citit ca ati facut vaccinele si ca Stefan are niste pete pe piele...L-ai testat pana acum daca are alergie la albusul de ou? Vaccinul ROR are in componenta albus si poate sa dea astfel de reactii alergice . Imi dau si eu cu presupusul...tu poti sa intrebi doctorul despre acest aspect.

Uuff , mai am de citit vreo 10 pagini , dar trebuie sa plec de la birou ca ma asteapta zuzica mea acasa.
Poate intru mai tarziu sa ajung la zi cu cititul
Pupici




Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gatta la mine a iesit violetul cu Persil lichid + Vanish

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

dragi zuze,

eu sunt rares si vreau sa va multumesc pentru urarile de ziua mea. sunt fericit acum si ma joc de zor, dar ziua nu mi-a icneput prea bine. mama mi-a afcut cadou o vizita la doctor (pentru control) si un vaccin. m-a intepat tanti aia, a durut putin dar mi-a trecut repede, nici macar sa plang nu am apucat.
sunt acasa acum, ma joc cu bunica si cu jucariile primite. sper ca maine sa primesc si mai multe, ca vin in vizita toti bunicii, plus nasii mei. ce-o sa mai petrec!
mi-am revenit dupa boala de saptamana trecuta si va multumesc pt ca ati incurajat-o pe mami. a fost ca, suparata, doua zile la rand am avzut-o ca plange dar, imediat ce eu m-am mai intremat si nu am mai avut nevoie de eoprfuzii, am avzut ca si-a revenit si ea. a fost greu pt amandoi dar sunt bucurosa ca s-a terminat. nu mai vreau la spital. ii pup ducle pe toti confratii mei clopotei care sunt sau au fost bolnaviori, si pe mamicile lor. de-abia astept sa va cunosc pe toti la intalnirea din februarie.
LA MULTI ANI si celorlalti clopotei care implinesc azi un an.
va imbratisez si va transmit pupici dulci si de la mami, care mucneste de nu-si mai vede capul (deh, un an a stat pe bara si acum recupereaza, au aruncat-o direct in focuri!)!!!

cele bune!

rares-palugel

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Raluca, curaj mami, sa treceti peste toate. pt pofta de mincare nu stiu ce sa zic, nu are un fel preferat? sa-i dai din ala, poate papa...

Gatta, petele au aparut inainte de vaccin...l-am testat la albus de ou mai demult si n-a avut nici o reactie adversa.

Raresel, ce frumos ne scrii tu acolo...sa mai faci!!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani Mariuca!

La multi ani Beatrice!

La multi ani Rares!

La multi ani Stefana!

La multi ani Alexandru!

Sa cresteti mari sanatosi, frumosi, isteti, norocosi si sa va bucurati parintii pana la adanci batraneti cum ia-ti bucurat in clipa cand ati venit pe lume!



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Nicole sa nu mai fii suparici esentialul e ca sunteti voi 3.

Elle am vazut pozele cu minunea ta S U P E R B E!

Mai vroiam sa zic ceva dar neuronul meu nu mai functioneaza la ora asta



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput