SALARIU INSPECTOR RU

SALARIU INSPECTOR RU | Autor: onyca1978

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor. Am si eu o intrebare: stie cineva cam ce salarii sant in domeniul resurselor umane, mai exact ca inspector resurse umane? Mentionez ca sunt din Iasi, deci pt.aceasta zona ma intreseaza.Stiu ca s-a mai discutat acest subiect, dar as dori niste informatii mai recente.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

depinde foarte mult de firma la care vei lucra si de experienta ta in domeniu.
eu am la firma mai multi inspectori, cel mai tanar castiga undeva pe la 12 mil. si cel mai in varsta poate ajunge si la 25.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Ramonika, mersi de raspuns. Intentionez sa fac acest curs, deci nu am experienta in domeniu, dar as vrea sa fac o mica schimbare in cursul profesional. Momentan sunt in concediu de crestere copil si de aceea as vrea sa mai fac o specializare, un curs. In prezent sunt asistent farmacist, dar am terminat si dreptul.
Apropo, vad ca esti din Iasi, mi-ai putea spune unde lucrezi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

In Bucuresti, la o firma de asigurari, o cunostinta de-a mea are 16 mil net.
este drept ca a facut cursul abia acum vreo 3 ani, pana atunci lucrase in contabilitate.

Ingrid si Cristi 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

iti pot spune pe privat unde lucrez, dar oricum nu se fac angajari la noi, mai degraba se urmareste sa se mai reduca personalul...

ma mir ca, desi ai 2 calificari bune, vrei sa te recalifici. e destul de greu sa intri intr-o firma ca inspector RU, fara sa ai experienta in domeniu... mai degraba in domeniul farmaceutic ai avea sanse mai mari, dar faci cum vrei, ce iti place, iti doresc succes.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Sotul meu lucreaza la RU la o firma de stat si castiga net 1500 lei, cu tot cu studii superioare in domeniu si experienta multa, altfel stau lucrurile cand ai o pozitie de sef.
Bafta multa!

Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia2" target="_blank"> foto 1, , foto 2 ,
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Oana, si eu vreau sa fac un curs de inspector RU. Te-ai inscris undeva? Eu m-am inscris la FEG dar inca n-au inceput cursurile pt ca nu au o grupa intreaga.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Daniela, in primul rand vreau sa-ti spun ca ai nostri copii sunt nascuti in aceeasi luna...surpriza. Eu m-am inscris la Centrul de Calificare Adulti, dar, la fel, inca nu a inceput cursul din lipsa de clienti. La Feg cat costa si cat dureaza? Inca mai stai in concediu de crestere copil?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Da, inca mai stau in CIC. La FEG costa cam 6 mil. lei .

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Daniela, mai tinem legatura pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yourlady spune:

Va rog sa-mi spuneti si mie, cele care ati inceput/absolvit cursul de Inspector R.U....in ce consta....adik ce urmeaza sa faci ca inspector R.U. Eu tocmai am absolvit masterul de management resurse umane...mai exact in weekend voi sustine examenul de disertatie si as vrea sa fac o comparatie.....sa vad care e diferenta...ce se studiaza la cursul respectiv....ce am facut eu.... si mai ales, ma intreb care dintre "hartii" (adik diplome) are mai multa "greutate". Cineva spunea ca doar prin acel curs esti atestat, ca masterul nu e valabil....... Daca e asa, cand ma gandesc in cate sesiuni m-am stresat si cat a costat masterul.... ....cursul cred ca e mai ieftin, fiind si de durata mult mai scurta.

Mergi la inceput