Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Monica, abia acum am vazut raspunsul.
Si eu din cand in cand am mai mancat si branza cu mucegai si cascaval pe care scria ca nu-i din lapte pasteurizat, icre, ieri am mancat si putin ficat prajit de porc. Nu exagerez cu nimic, dar cand mi-e pofta o data la nu stiu cate luni, mananc putin. Din magazin le iau, presupun ca-s controlate cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - mea culpa...nu imi vine sa cred ca am luat-o de la capat cu rontzaitul ca sa scap de senzatia asta nashpa. asta a fost motivul pt ca am pus o gramada de kg in trim 1. asta ne mai trebuia noua?!
cat despre catzei......indiferent cat de mult am face cred ca nu am considera niciodata ca facem suficient.

31+
poze

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Nico cum sunt clatitele alea cu branzica? explica-mi si mie

fetele e un scandal in burtica mea accummm...cred ca i-a placut ciocolata

27+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Inapreda si danonique, eu am citit ca e mult mai nociva cafeaua fara cofeina decat cea cu. Nu mai retin si explicatia, insa, scuze , era ceva cu procesarea excesiva care ar dauna.Ada, musai intreb dr de manichiura, nu am cele mai lungi unghii, insa nici din carne nu sunt taiate.Alina, eu stiu ca nu avem voie branza daca e de la tarani, adica daca nu a fost procesata termic. Eu din cauza asta m-am ferit...Branza de vaci am mai mancat totusi, in special cu mamaliguta Si ma poftesc si la cea frantuzeasca, dar o gust foooarte rar.Am intrebat si eu dr de vaccin antitetanos si a zis ca nu il recomanda in mod special, doar daca vreau eu.Si fetita noastra are circulara de cordon ...offf...ma consolez cu gandul ca se poate descalci pana la nastere, asa mi-a zis doctorul. Oricum, e de urmarit. E un motiv de stres...In rest, totul e in regula, are aproape un kilogram, si facea niste acrobatii!!! Am niste poze bestiale cu ea, cum isi tine o talpita in palma, sau talpita lipita de obraz...e elastica foc, o facem gimnasta!Ana-Maria 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

fetelooooorrr!!!!
voi vretzi sa moara mamitza??? pai vb numai despre bunatati pe aici si eu ma chinui sa imi tzin gura ocupata cu mere, nectarine si nishte opinci de biscuitzi din faina de secara fibre 100%

31+
poze

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Apropo de linea negra, a mea se intinde pana aproape sub sani, mai are cineva asa? Ca vad ca Ilinca nu o are deloc.Aris, as manca si eu nectarine, ca mi-ai facut pofta. Dar n-am si ma multumesc si cu o portocala.Ana-Maria 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

ca vorbeati de linia negra si mi-am adus aminte cand mi-a aparut mie,cred k pe la 28 de sapt...observa al meu si curios ma intreaba ce e cu ea...eu,care nu stiu de ce ma asteptam ca el sa stie de ea,ii spun "ei na,parca tu nu stii de ce a aparut...",iar el se lumineaza de-odata la chip si foarte fericit k "stie" ,imi spune"daca Domne fereste e nevoie de cezariana,sa tinas aia (n.r.doctorii) linia drept"am lesinat de ras cand am auzit ce i-a trecut prin cap...
cu faza cu si cu venitul apoi la bb nu stiu nici eu exact dacas e adevarat sau nu,cica si daca este o fata in perioada aceea a lunii sa nu puna mana p bb k ii ies nush ce pete...vb din batrani care nu stiu in ce masura pot influenta...mai era ca daca vezxi ceva sau pe cineva urat,ciudat,sa iti alaptezi apoi copilul pe prag,la asfintit si sa te gandesti...si dk stai la blok?|??iesi pe scara blocului ???sau sa scuipi...am lucrat la remat si cu fier nu veneau oameni dintre cei mai frumosi...asta ce insemna ...sa le trag la toti cate un scuipat in ochi???sau vb cui a zis...sa stau numai cu mana la fund...
veti vedea mamicilor k bb ca ai nostri,frumosi si papaciosi nu va mai avea nimeni...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

niko..intradevar ca mi-ai facut o pofta cu clatitele de nu se mai poate..maine o sa fac dupa ce ma intorc de la examen..nu vreti sa stiti ce batai d ecap imi da..si e la informatica..dar na..ca fetele am lasat sa invat pe ultima suta de metrii..noroc ca nu sunt chiar "bata" la acest capitol..

Gigelica..sanatate multa si bebe sanatos..si normal sanatate si tie! multe ganduri bune sa ai!

fetelor am vorbit pe messenger cu ayla21 citez din ce mi-a scris a :"sunt in spital.fetitele sunt bine.le monitorizeaza zilnic.eu nu sunt chiar in cea mai buna perioada a vietii mele.azi am avut o tura de contractii ingrozitoare" o sa nasca zilele astea..depinde cum evolueaza totul, prin cezariana cu siguranta, este in 30 de saptamani acum " Asteapta sa inceapa travaliu.nefiind la termen nu se grabesc sa o provoace ei.doar daca ar avea ele suferinta fetala.am renuntat la partusisten si vad ca se descurga bine micutele.de asta si am asa contractii".."ca greutate nu sunt asa mari.cea in placenta cu probleme are sub 1kg.dar am facut injectii pt maturarea plamanilor.ca dezvoltare speram sa fie ok"
oricum..pare obtimista..ii este greu k este internata..si trec zilele greu cand le numeri..asa ca sa fim toate alaturi de ea si sa o incurajam..
s-a bucurat cand i-am zis ca va anunt si pe voi de starea ei

uff..Doamne...ce mi-as dori o clatita acum



Cristina cu bebe mic 31+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Nico cum sunt clatitele alea cu branzica? explica-mi si mie

fetele e un scandal in burtica mea accummm...cred ca i-a placut ciocolata

27+ cu Maria
Vine barza!


pai clatitele le fac normal,compozitia clasica(faina,sare,sifon,ou),numai ca umplutura nu consta in dulceata,ci o crema din branzica de vaca cu smantana si marar tocat marunt,sau daca vrei crema poti sa o faci din branzica dulce cu zahar,stafide si arome...dar eu am incercat sa nu mai pap dulce...de placinta nici nu m-am atins...inca

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

La mine linia neagra e cam maro Cred ca se va mai innegri in timp.

Eu nu stiam faza cu mana la fund, o stiam cu mana pe burta si sa iti amintesti ca esti insarcinata si sa spui "bebe ca mine" sau asa ceva. Cred ca daca plecam urechea la toate superstitiile, o luam razna

31+ Ana Bianca

Mergi la inceput