Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Luminita

Situl firmei este cel pe care l-am trimis si prin email www. my kids. ro la sectiunea tarcuri pt copii.
Poate ca dimensiunile sunt o idee mai mici decat la cel vazut de tine, dar si pretul uneia e aproape jumatate. Eu zic ca merita.Mai ales ca orice comanda ce trece de 400 sau 500 lei, nu mai retin exact, se livreaza gratuit.








Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Clara, erci, vazut.

Laraa, ce doc? e de la policlinica de stat sau privat? intreb mai mult de curiozitate, noi platim ptr ficare vizita 120 ron. pediatru privat. tot atata platim, fie ca vine si constata ca sunt sanatosi tun, fie ca vine si face 3 vaccinuri la fiecare pui. vine doar cand o chemam noi.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

pai lucreaza la policlinica titan...uite cum e..soacra mea e direct la gradinita, contabila ei are pe norasa asistenta la pediatrie la policlinica titan...a rugat-o atunci sa vina sa avada copiii ..a venit ea in ziua cand am ajuns acasa ..ne-a dat niste sfaturi asa mai urgente sa nu fim chiar chiaune si a spus ca a vb cu dr si miercuri e la noi...acum nush ce a fost asta..oare avea onorariu?..trebuia sa-l intreb?...el si-a luat geanta si a tulit-o pe usa...i-am intins plicul . l-a luat a multumit si a iesit...

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Laraa si pe cine mai intereseaza

vazand pozele cu fetele Larei, care apropo - mi sa par ca niste jucarii, ca papusile - mi-am amintit de perna de alaptat.

- este aici o schema pt ea
http://picasaweb.google.com/clara.acs/Desktop?authkey=FRLNB0SRXSA#5299263465901880994
poza e f mare si nu se vede chiar tot, dar daca dati Save o sa se salveze toata

Vazand cat costa una mica de tot, am luat modelul de la o prietena care avea din Canada ceva special (dar e pt un singur BB, adica nu pt alaptat simultan). Se poate confectiona f usor, spune soacra mea si se umple prima husa - cea intena - cu f multa melana sau granule de polistiren, daca credeti ca puful e riscant. Ideea e sa fie tare. A doua husa - cea externa - e lavabila.
Soacra nu a respectat exact aceste masuri, a facut ambele laturi late. Pare functionala acum, o sa vedem dupa ce probam.


Laraa, am observat ca nu le imbraci chiar la fel. E super chestia asta. De apreciat.


Clara si fetele

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna dragutelor

Lara imi dau lacrimile cand vad cum povestesti de comorile tale care sunt superbe.

Clara nu te mai supara ca nu iti face bine. Poate ca stie doctorul ce stie si nu te pune el degeaba sa nasti natural. Doamne ajuta sa ai o nastere usoara si bebeline santoase.

Eu maine am eco. Poate aflam si noi ce sex au bebeii nostri.

Pupici la bebelusi burtici si mamici

elena +14
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Laraa, daca le-ai inscris pe fete la policlinica, e normal ca pediatrul care vine acasa sa primeasca ceva, dar e, cred, in mod oficial, declara banutii (sau asa ar trebui), adica de regula iti si spune ca vine si ca te costa X ron.
daca mergi cu fetele acolo la ea, nu te mai costa nimic, niciun control, nici vaccinurile.

daca nu le-ai inscris, si a venit prin cunostinte, banii aia sunt bonus ptr ea, nu-i declara. oricum tb sa dai... si eu zic ca 100 ron e tocmai bine

Elenada, abia astept vestile.

Eu sunt suparata.... cum sunt mereu cand e frumos afara si nu e tati acasa... ma simt arestata la domiciliu... tocmai dormisera si bebeii vreo 3 ore, au papat bine si.... era momentul perfect de iesit afara....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Medicul de familie (daca asta intelegeti prin 'inscris la policinica') e obligat sa faca vizite la domiciliu in primul an de viata al copiilor, GRATUIT. El ia bani pt fiecare pacient de la casa de asigurari. Deci, teoretic, la medicul de familie, nu se da nimic (nici pt consult la cabinet, nici pt consult acasa, scris retete, eliberat adeverinte etc), pt ca el isi ia banutul de la stat.




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput
Mergi la inceput