Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Moniland, felicitari pentru rezultat!!!! Ma bucur ca e totul bine!

Dalina, cred ca ai dreptate..... m-am mai gandit si eu si nu cred ca o sa fac asta... eu deja am dureri de spate destul de mari, noaptea cand ma intind le resimt mai tare si nu cred ca e o solutie... pe de alta parte, sunt in stare de orice doar ca sa ies cu ei afara, nu pot sa ii tin in casa sau pe balcon si nici nu pot astepta dupa sot care are servici, deh....

Mai am doua solutii:
1. inca un carucior de 1 sg bebe, iar pe celalalt sa-l car in marsupiu.
2. un lacat maaaaaaaaaaaaaaaaaare! Adica duc carutul de 17 kg jos in strada, nu am cum sa-l las mai aproape de bloc . il leg cu lacatul cel mare de gard, ca sa nu dispara intre timp, fug sa iau bbii de sus si cam asta.... dar asta inseamna sa las si la dus si la intors bbii singuri, ptr 5 minuti si nush daca am curaj... ca ei sunt cam plangaciosi cand ii imbrac ptr iesit afara si nu vreau sa ii las in casa singuri plangand......

of, ma mai gandesc, dar cumva tb sa o scot la capat, refuz sa ii tin in casa doar ptr ca m-a lasat DD cu 48 kg...!

fug acum, i-am lasat in cucu gol si au facut pishulica amandoi... revin.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ophadina
Acum uneori nu ma recunosc, parca am uitat sa fiu sotie, femeie, prietena....sunt doar mama 100%. Nu ma mai atrage nimic, nici rafturile cu bijuterii, nici magazinele de haine, totul se reduce la copii.

Noaptea chiar daca ei se odihnesc eu dorm ca pe sina de cale ferata, asteptand sa vina trenul...



Te inteleg perfect.... ma bucur, intr-un fel, ca nu mi se intampla numai mie, pe de alta parte poate ca ar trebui sa schimbam ceva... chiar azi vorbeam cu mama ca nu am mai iesit din casa decat cand am scos bbii la plimbare, deci tot cu ei... desi cred ca depinde si de structura fiecareia dintre noi. Cunosc mamici care sunt cu totul altfel si au copii mici...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

asa, noi azi am facutara vaccine.... 3 bucati de fiecare bb.... au suportat f bine, mult mai bine decat data trecuta, curajosii mamei... dar deja sunt cam agitati si maraiti, nu vreau sa stiu ce ma asteapta... asta dupa ce am avut o noapte super... Robi trezit la 04.00 si papat repede si apoi trezit la 07.00... si Edi trezit la 05.45, papat si el repede si apoi trezit la 07.00... boierie nene, nu gluma... stiau ei ca sunt obo, ca m-au chinuit cu o noapte in urma... of

fug, mai am de adormit una bucata bebe.

ah, Laura, unde esti mamico?? N-ai mai trecut demult pe la raport si mie deja mi-e dor de nazbatiile Biancai si ale lui Rares... ce facem cu asta?

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
lili-filip, in loc de degetele, noi am "abordat" suzeta.. sau tu nici nu te gandesti s-o incluzi "in ecuatie"? Pupicim sarmalute jucause!




Am introdus de mult timp suzeta...dar acum o iau in mana din gurita...se joaca cu ea...shi apoi roade degetele...ieri cami cand s-a trezit si-a pierdut suzeta...shi in locul ei a pus degetul mare in gura shi "tonganea" galagios la el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

luminita...ma mir cum reusesti sa scrii atatea msg intr-o zi...eu de multe ori nu reusesc decat sa va citesc...
cum te descurci cu treburile casei??
eu cand dorm fetele reusesc doar sa spal sticlute...shi sa mai fac curat...
mancare nu prea fac ca locuiesc cu parintii...shi face mami...
cand iesi la plimbare nu ai vreo vecina care sa stea cu bebeii pana cobori tu carucioru??? poate gasesti pe cineva...
eu stau la casa shi stau la etaj...shi imi e destul de greu sa ies singura cu amandoua...e greu shi pana le imbrac...ca plang shi transpira f mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello dragutelor

Vad ca discutati despre iesitul cu bebicii afara. La asta nu m-am gandit. De fapt nu m-am gandit la nimic din ce va urma dupa nastere momentan ma gandesc sa fie bebeii bine si sa se nasca sanatosi.
Totusi imi permit sa imi dau si eu cu parerea in legatura cu iesitul afara si sa nu va suparati pe mine ca imi dau cu parera.
O prietena care sta la et 4 fara lift procedeaza in felul urmator cand iese afara. Caruciorul il tine in portbagajul masinii. Si coboara cu bebeii ii aseaza in scaunele de la masina cat timp desface ea caruciorul dupa acre le pune in carucior si la plimbare cu ele. Zic eu ca e o idee buna pt mamicile care au masina.

M-am uitat la pozele cu gemenasii vostri si sunt superbi. Abia stept sa nasc si sa ii tin si eu in brate pe ai mei. Doamne ajuta sa fie bine totul.

elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

luminita...ma mir cum reusesti sa scrii atatea msg intr-o zi...eu de multe ori nu reusesc decat sa va citesc...
cum te descurci cu treburile casei??
eu cand dorm fetele reusesc doar sa spal sticlute...shi sa mai fac curat...
mancare nu prea fac ca locuiesc cu parintii...shi face mami...
cand iesi la plimbare nu ai vreo vecina care sa stea cu bebeii pana cobori tu carucioru??? poate gasesti pe cineva...
eu stau la casa shi stau la etaj...shi imi e destul de greu sa ies singura cu amandoua...e greu shi pana le imbrac...ca plang shi transpira f mult...

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


Cum scriu atatea mesaje aici e una, dar sa vezi cate mesaje scriu la Bobocei de sept-oct.... sa vezi acolo activitate, ziua si capitolul, nu alta! Secretul e ca fac tot cu bbii langa mine: gatesc cu ei in bucatarie, in scoicute, cand eu sunt pe laptop ei sunt in pat langa mine, pe saltea (centru de activitati) sau tot in scoicute, curat fac separat, ei intr-o camera eu in una, cea in care fac curat si apoi schimbam. Stau linistiti daca le pun muzica (U tv sau cutiuta muzicala) si jucarele in brate - pana cand le arunca si tipa sa le dau eu inapoi.... Din cand in cand ma mai rasfat si chem o tante sa faca curat, asa mai ca lumea, cu geamuri, cu perdele, dar asta se intampla cam de 2 ori pe luna max. Cand calc, tot cu mine sunt, si le vorbesc mereu, le spun ce fac sau le povestesc ce e la TV (ca ei sunt 'pedepsiti', n-au voie la TV). Si tot asa...

Cu plimbarea n-am nicio sansa cu vecinii.... cu una singura ma cunosc, desi stau aici de vreo 5 ani, si asta e mai tot timpul plecata...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

hello dragutelor

Vad ca discutati despre iesitul cu bebicii afara. La asta nu m-am gandit. De fapt nu m-am gandit la nimic din ce va urma dupa nastere momentan ma gandesc sa fie bebeii bine si sa se nasca sanatosi.



Nici nu trebe sa te gandesti de acum, ai tot timpul dupa, acuma stai cumintica sa tii sarcina pana la termen!

La mine nu merge treaba cu lasatul carutului in masina. Tati pleaca cu masina la job si ar insemna sa plece cu tot cu carut.... eu inca mai dezbat problema...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Luminita de la 7 saptamani stau numai in pat si sansele sunt foarte mari sa stau pana nasc. Dar asta nu e o problema. Atata timp cat bebicii sunt bine nimic nu e greu.
Citesc ce scrieti voi de gemenasii vostri si mi se umple sufletul de bucurie. Ma uit la pozele voastre si visesz cu ochii deschisi.
Cat despre masina am noroc ca eu sunt cea care circula cu ea adica circula. Sotul ia metroul de langa bloc si il lasa direct la servici si ii este mai comod asa. Asa ca poate pt mine o sa fie o solutie.

pupici la baietei ca tare dragalas sunt si tie .

elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

luminita...ma mir cum reusesti sa scrii atatea msg intr-o zi...eu de multe ori nu reusesc decat sa va citesc...
cum te descurci cu treburile casei??
eu cand dorm fetele reusesc doar sa spal sticlute...shi sa mai fac curat...
mancare nu prea fac ca locuiesc cu parintii...shi face mami...
cand iesi la plimbare nu ai vreo vecina care sa stea cu bebeii pana cobori tu carucioru??? poate gasesti pe cineva...
eu stau la casa shi stau la etaj...shi imi e destul de greu sa ies singura cu amandoua...e greu shi pana le imbrac...ca plang shi transpira f mult...




Cum scriu atatea mesaje aici e una, dar sa vezi cate mesaje scriu la Bobocei de sept-oct.... sa vezi acolo activitate, ziua si capitolul, nu alta! Secretul e ca fac tot cu bbii langa mine: gatesc cu ei in bucatarie, in scoicute, cand eu sunt pe laptop ei sunt in pat langa mine, pe saltea (centru de activitati) sau tot in scoicute, curat fac separat, ei intr-o camera eu in una, cea in care fac curat si apoi schimbam. Stau linistiti daca le pun muzica (U tv sau cutiuta muzicala) si jucarele in brate - pana cand le arunca si tipa sa le dau eu inapoi.... Din cand in cand ma mai rasfat si chem o tante sa faca curat, asa mai ca lumea, cu geamuri, cu perdele, dar asta se intampla cam de 2 ori pe luna max. Cand calc, tot cu mine sunt, si le vorbesc mereu, le spun ce fac sau le povestesc ce e la TV (ca ei sunt 'pedepsiti', n-au voie la TV). Si tot asa...

Cu plimbarea n-am nicio sansa cu vecinii.... cu una singura ma cunosc, desi stau aici de vreo 5 ani, si asta e mai tot timpul plecata...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI





tocmai ma iutam la pozele cu bebeii tai....super....poate o punem de-o cuscreala :))
vad ca stau destul de linistiti in scoici....eu daca le las fara centuri.... cu siguranta se rastoarna...in 10 secunde....
lor le place f mult sa se ridice de fund....(fac podul)
iar la mine calculatoril e in sufragerie....shi nu prea pot cu ele...


Mergi la inceput