Bucurii de sept-oct 2006 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

Moni, felicitari puiului mic pentru "lipsa pisulica" Foarte foarte repede ati reusit! Aseara am vrut sa o las si eu fara scutec, dar m-am razgnadit din lipsa de comoditate Ea se trezeste noaptea sa-ti spuna ca face pipi sau nu face pana dimineata?

Roxana nu-mi vine a crede ce ne povestesti tu acolo. Va tin pumnii sa nu se comfirme aceasta boala. Doamne, mi-au dat lacrimile citind mesajul tau.

lilicooo, ia treci aici pisicuto si ne arata pozele de la balul mascat!!!!

xandrutza ce marisoara e Diana; si la kg sta bine Care a fost verdictul medicului in ce priveste parul, va fi cret sau nu?






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:



Raspund si eu la apel.

Am citit din urma, dar n-am apucat sa scriu.
Am vazut poze cu Eric: frumusel baietelul foc, imi place si cum e tuns acum. Ti l-a tuns un frizer?

Elenia, si tie iri vine foarte greu sa stai departe de copilul tau.

Monique_new, bravo ca ati scapat de pampersi!

Mexxa, nu pot decat sa-mi imaginez ce-i in sufletul tau acum. Trebuie sa existe vreo rezolvare la problema voastra.

Roxana01, multa sanatate si Dariutzei.

Xandrutza, ai dat niste retete faine, ma pot inspira si eu. Maria a inceput sa ocoleasca carnea din mancare, papa multa zeama, chiar daca e felul 1 sau 2. Am sa toc niste piept de pui cu putina carne de vita, sa-i fac un fel de perisoare. Mai mananca bine sarmale.
si pe Diana, ca a mai scapat de un vaccin.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ramoee nu-ti inchipui ca am scapat asa usor. Ieri dimineata sti ce facea cu tati acasa.....facea pisu pe ea intentionat dupa care se dezbraca si stergea singura cu mopul pe jos....i se parea distractiv .Cat despre dormitul noaptea m-am blindat cu paturici de pampers (sau cum s-or numi alea) sub asternut. Ieri noapte s-a trezit pe la 2 ca vroia apa si am pus-o pe olita, dar azi noapte nu s-a trezit deloc.

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza!

Moniq, buna cafeluta! Felicitari Cosminutei pt dormit fara pipilica in pat! Ce bine ca ai scapat de povara asta!

Ca sa raman in aceeasi tema, Rares a facut kk la olita ieri, manca-l-ar mami pe el! Insa ii este frica sa se aseze pe oala, sta mai mult semiasezat.

Multa sanatate pt puisorii bolnaviori: Dariuta si Sebicut!

Roxana, am inteles ca pediatra noastra comuna nu mai este in Medicover, ci la Medlife Dr. Taberei. Tu stii ceva de mutarea aceasta? Daca mai mergi si la alt medic reumatolog, bafta sa nu se confirme acest diagnostic!

Adriana, bafta si voua! Sa nu fie vorba de nimic grav la Dudu! Felicitari piticului pt "reacomodare" la gradi!

Am facut si eu cerere pt inscriere la gradi saptamana trecuta! Nu imi vine sa cred ca am baietel de gradinita! Doamne cum trece timpul!

Lexi, multam ca m-ai strigat ieri la apel, n-am putut raspunde, dar azi m-am executat! Subiectul cu numele de familie ciudate il stiam, am citit si aseara si m-am amuzat.

Xandrutza, felicitari pt Dia, maine este ziua ei, face 4 luni, ai fetita "mare"!

Ramo, asa si noi, parca nu-mi vine sa il las noaptea fara pampers inca; Rares face si mult pipilica noaptea si sunt convinsa ca ar trebui sa il schimb de trei-patru ori pe noapte! Cred ca mai intai va trebui sa il dezvat de baut lichide noaptea!

Elenia, foarte simpatic Dari smecherul! Si Rares are "boala" asta cu varsatul apei din sticluta in "pafar", din pahar in alt pahar, din pahar in sticla, din sticla pe covor, pe canapea etc.

Beatrix, ti-am vazut frumosul in poze! Este foarte cool cu frezuta aia a lui! Il prinde tare bine!

Lilina, hai cu pozele ca m-a facut curioasa Monicuta!

Ma mai laud cu ceva si am plecat la lucru: Rares canta de la cap la coada "Trei iezi cucuieti/ Mamei usa descuieti...". Cantaret il face mami!

Sa aveti o zi frumoasa!
Va pup pe toate cu drag!









Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Acum te-am vazut, Gety! Na si tie un ! Spor la lucru!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

2 POZE CU MARIA.

A doua poza este facuta dupa ce a venit de la coafor.Si sa nu va speriati de botul lui catel, i l-a bagat Maria in castron sa pape, si nici la masina nu-l pot baga, ca are baterii.

N-am poze multe, nici nu prea sta, dar macar sa o vedeti, sa va aduceti aminte cum arata.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Princess, m-am intalnit ieri in spital cu dr. mea obstetriciana si mi-a zambit. M-a intrebat apoi cand facem al doilea copil?


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi, am venit la cafea.
Moni, Alina, felicitari pentru progresele copiilor!
Alina, multumim, face Dia 4 luni, asa repede a trecut timpul...
Gety, si Narcisei ii plac sarmalele foarte mult. E buna ideea cu amestecul carne de pui cu vita.
Ramo, se pare ca avem ceva cretisori
Adriana, ma bucur ca s-a reacomodat Dudu la gradi.
Lilinaa, pozele!

Edit: am vazut pozele cu Maria, e o scumpica!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Ce "mocuta" are cretulina!E dulce rau!

Are dreptate dr ta! Cu tupeu inainte!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna

sunt ravasita de vestile astea proaste, nimic nu e mai greu pe lumea asta decat sa-ti vezi copilasul bolnav Eu am si vorbit cu Roxana acum si nu mi-a placut deloc tonul vocii ei de cand mi-a raspuns. Of Doamne, ma rog sa fie bine si Dariutza si Victoras si Sebicu.

da Moniq, am incarcat pozele de la revelion zilele trecute dar nu am avut timp sa le pun si aici si nici chef, dupa vestile primite
deeeeci, pozele destrabalate

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput