Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Noapte buna fetelor!

Aaaa Edi adoarme de ceva vreme (vreo 2 saptamani) numai la 21:30 max max 22:00 si se mai trezeste la 8 cu pauza de o masa. Ii dau eu ca mi-e mila de el, se foieste de nu se poate da' n-ar deschide ochii sau sa zica ceva :))
Baia am mutat-o la 21:00.

Laura ceva schimbari in programul Alexiei?



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Babytza noi avem numai 6 suzi, 3 modele diferite si nu folosim nici una. Voiam sa iau inca un model da' ma gandesc ca nu are rost...
Biberoane avem vre-o 12 din care numai 3 sunt agreate de domnisoara, restul nu ne plac.
In concluzie, fitzoasa a ma'sa


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

...si mai trag o "dusca" de ceai de fenicul in timp ce va citesc pe voi ...


gaia.nevia da' stiu ca si tu esti o figura! Cum sa cumperi atatea biberoane pt. un singur copil? Ma gandesc la saraca Lumi, care are 2 deodata, oare ea cate suzi si bibe are?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mark de xor

Mihail de dididi

Alexandru de Boo

Eva de Monica c

Alisa de vdrag

Sorina de Pretty

Radu de Gaia nevia


Le: aseara am omis doi piticuti din lista cu sarbatoritii

Vlad de Freshnana

Vladimir de amik

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
In caruciorul sport poate sta la 45 de grade, ca si in bouncer dealtfel, de pe la 3 luni. "Isi tine capul bine" inseamna ca nu si-l mai balangane fata-spate sau lateral si se poate intoarce cu o oarecare siguranta/precizie, fara sa mai aiba nevoie de sprijinul cefei. Greu de explicat!


Dar semnele cum ca ar fi pregatita pentru 45 de grade care sunt? Bebelina mea isi tine capul destul de bine zic eu, si-l balangane doar accidental la schimbatul pozitie, dar in scaunul de masina de exemplu isi tine barbita in piept desi folosesc un reductor pentru a ameliora unghiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Si ca tot mi-am plasat-o.....revin cu o intrebare.

Ce exercitii de gimnastica se pot face cu bebe pentru a isi intari muschii gatului?

Recunosc, bebelina mea se plictiseste cam repede in ultimele zile si nu mai stiu cum sa ii diversific activitatile

si cu asta va spun si noapte buna, mai sporavaim si maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

anamona sincer nu stiu sa-ti raspund dpdv medical, dar dupa parerea mea poti sa incerci s-o ridici putin in carucior. In fond spatele e sprijinit, nu sta greutatea pe coloana ( dupa cum discutam anterior ). Dar de ce ti-ai dori tu s-o pui mai sus? Nu-i mai place culcata?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ietete... merci babytza ca-mi adusesi aminte ca fi-miu tocmai facu 3 luni!!!!
Doarme puiul mic cu muzicile de la carusel, ma culcusesc si io soon

La multe lunite tuturor!


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Am fugit la culcare



Noapte buna mamici si puiuti! Dumnezeu sa va ocroteasaca!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

eram curioasa doar cand pot sa imi folosesc caruciorul sport. In prezent am atasat la el, scaunul de masina dar nu stiu cat de ok e pentru ea sa stea 2-3 ore in el. Pe ea am tot transportat-o pana de curand intr-un landou separat (tot donat de sor-mea) iar cum stau la curte, afara am scos-o ori in landou ori in brate (tocmai ce ti-am zis ca nu vrea in wrap) - ea adoarme afara instant si poate face nani si stand pe loc intr-un loc insorit.

Mergi la inceput