Gravidute&Mamici de IASI (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Spuneti-mi si mie ce papica le mai pregatiti copiilor ca sunt in pana de inspiratiune. Multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Despre chinezoaica...e cumplit. Nu stiu cum a ramas sanatoasa atata timp si nu a facut nici o infectie.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Mai fetelor chiar asa?! Sa nu iei nici un ban 3 luni, de la depunerea dosarului pentru 85%?! Nasol....
Byu uimitor cazul chinezoaicei! Sa inteleg ca fatul nu era viabil,nu?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 24+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuscut


Vad ca ai ramas blocata dupa canapea.Ai nevoie de ajutor?


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Da Alina era mort de 61 de ani....
papica....eu ii dau de toate,la un an si sapte luni, maine dim are in meniu lapte cu cereale pateu cu paine si iaurt.
altceva ii mai fac piure de cartofi cu surimi...borsuri de toate felurile...ficat cu morcov si patrunjel la cuptor sau la oala, danonino cateodata, multe legume la cuptor, peste pane,snitele din piept pui si nu mai stiu la ora asta...gata,nani....pa.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!
Si pentru cine doreste.

Ani, eu stiu ca gelul asta doar Semis il importa, dar in alta parte nu l-am vazut, poate de un an incoace, l-o mai fi importand si altii. Daca nu il gasesti in alta parte, sigur la Semis il gasesti.
In ce priveste Nurofenul, sau PAracetamolul tu decizi pentru Darius. Eu in doi ani, nu cred ca am multe nopti dormite.... Stefy isi mai face somnul ziua, cel pe care l-a pierdut noaptea, dar eu nu i-am dat medicament ca sa putem dormi... Stiu ca o doare, prin asta trec toti copiii, si noi la timpul nostru am trecut prin asta si sunt sigura ca nu ne-au dat medicamente, ca la vremea aia.... nu gaseai pe toate drumurile si nu ne dadeau atatea medicamente. Am avut nopti in care am stat cu ea in brate, si am tot dat-o cu gel, noaptea intreaga. La canini a fost crunt si de aceea te tot bat la cap acum. Ce ai sa faci atunci, daca acum cand nici nu a inceput eruptia propriu-zisa ii dai.Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau. NU te judec, ca nu am dreptul, doar vreau sa te ajut. Mie la vremea aia nu mi-a dat nimeni sfaturi si am facut multe greseli pe care le regret. Si un dulce lui Darius sa-i treaca. M-am gandit mult daca sa trimit mesajul, sau nu. Inca odata, nu vreau sa te superi.

Ella, multa santate Biancai. Eu la primele reprize de aerosoli, stateam jos, pe covor, cu ea in brate si ne jucam, sau in fata TV si cu mascuta de la aparat pe nasuc. La inceput a plans, dar cu timpul s-a obisnuit. La un an si doua luni isi tinea singurica mascuta pe fata... Multa bafta.

Miha, multumesc pentru incurajari. La, momentul asta ziceam si eu ca nu mai vreau, mai incolo...asta e.

Kriss, multumim. Daca ne facem bine, poate mergem si noi duminica.

byu, acum un an era 3 lei, dar acu nu mai stiu. Mi-e rusine sa recunosc, dar n-am mai fost din aprilie 2008. Vad ca ti-a raspuns Kriss. In ceea ce priveste stirea... pe mine m-a.. inghetat.

Alina, durerea mare va fi daca va bloca si dosarul de alocatie, cum am patit eu. Desi sunt dosare diferita, cand am trecut de la indemnizatie la stimulent, mi-a blocat si pe cel de alocatie al Stefaniei si 3 luni n-am luat nici un banut.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

Neata fetelor!!!
De vreo 2 zile am inceput sa elimin dopul gelatinos...si sper ca bebe meu sa mai stea macar o saptamana...ca sa intram si noi in 9 luni..

Va doresc o zi linistita !!!

36+ bebe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Neata
Kristinut nastere usoara dupa saptamana asta si eventual cealalta...
Noi plecam in vizita la un prieten..., o zi buna.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna ziua si de la noi

noi am trecut cu bine cea de a doua zi de dupa vaccin... nu a mai facut febra aseara... deci nu iam mai dat nimic nici paracetamol si nici nurofen.... intradevar sa foit mai mult dar am folosi gel gingival Darius a fost ieri cam dar cu un pic de suc de mandarine sa rezolvat
in ceeea ce priveste dosarele pt 85% nu se mai primesc la Directie, deoare nu a venit foia cum se calculeaza ... ori pt 9 luni ori pt 12 luni.... cine depune dosarul e pe legea veche.. adica 600. a fost sotul ieri.


iulia poti sta linistita... eu una am cerut parerea si am scris ceea ce fac.... deci daca am scris ,,, inseamna ca am vrut parea voastra.... deci nu ma supar..... in ceea ce priveste gelul gingival l-am gasit la farmacia de la SF Mariacosta 22.00 dar nu aveam banii la mine... ca luasem deja vigantolul si niste pastile sotului pt durere de cap... si am mai ramas cu 10 lei... pe datorie nu se da la farmacie,,, cand ma duc azi la plimbare ... ma duc sa il cumpar

ieri am fost la plimbare... pina la tati la servici... si am vazut foarte multi copii... parca iesim ca ciupercutele dupa ploie


Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kristinuz si eu am eliminat dopul cam tot asa pe la aproape 37 de sapt dar am mai dus-o pana la 39 sapt si 2 zile asa ca stai linistita

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput