Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 ( 259 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza si de la noi, mai asa, la amiaza !

Ne pregatim si noi sa iesim afara, dar am zis sa nu plecam inainte sa apuc si eu sa postez ceva, ca nu se stie daca mai apuc. Si acum profit ca "Me" isi face de lucru cu niste cuburi.

Am vazut aseara pozele cu Robert si Crishtina. Stiu ca toata lumea s-a minunat ce mult a crescut Robert si ce talent ai tu la impletit . Si pe buna dreptate !
Eu insa nu am putut sa nu remarc mamica . Si am o intrebare: nu cumva nu ne-ai dezvaluit adevarata identitate ? Nu de alta, dar am o nepoata care ar face orice pt un autograf de la tine

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Of, am scris mesajul anterior "din 2 bucati" pt ca intre timp zapacita mea a reusit sa-si faca ditamai cucuiul, s-a rasturnat cu un cal balansoar, si-a facut prea mare avant
Se vede treaba ca trebuie sa stau numai cu ea si sa-i acord toata atentia.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

bine v-am regasit, fete dragi !
eu ieri am disparut cam in ceata, brusc m-am simtit moale si lunecoasa, si cum a venit tati acasa m-am bagat in pat si am dormit pana azi la 11, cu pauze de bibe pe la 5 si pe la 8 dimineata. Ghighi a adormit cu tati, deci se poate !
Ma bucur ca ai reaparut Maria, ca ati facut ordine la voi acolo, sunt sigura ca ai luat decizia buna. Auzi tu, asa mamica tanara si frumoasa si deja baiatul tau e indragostit , cosurile se rezolva repede cu niscai cosmeticale, atentie, sa nu contina alcool.cutadenul e foarte bun. Da-ne detalii despre potentiala nora, sa ne pregatesti moralul din timp, ca acu' incep si-ai nostri cu de-astea

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu ma credeam smechera, dar Andrei ma intrece. I-am dat sa deseneze cu culoarea alb si galben, ca a inrosit si albastrit destul peretii. A vazut el ca nu prea merge nici pe pereti nici pe hartie, asa ca a inceput pe mobila, care-i neagra. Nu stiu de unde atata rabdare si seninatate la mine, chiar nu ma deranjeaza, sa deseneze baiatul pe unde vrea, noi sa fim sanatosi sa zugravim, sa cumparam alta mobila. Al meu sot cica-s prea permisiva, ca trebuie sa-l invat ce are si ce nu are voie.Pai e clar ca-l invat, nu are voie la aragaz, la gaz, nu are voie la prize, nu are voie la baie ( unde am detergentii ). In rest, cam are voie. Sunt deplasata ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Valentina, leaganul il avem pus din vara, cred ca avea cam 10 luni cand l-am pus, este super incantat de el si este super bun, adoarme imediat ce-l pus si il dau uta-uta de cateva ori, asta la amiaza cand am ceva treaba si nu am rabdare sa-l adorm.Este prins in tocul de la usa din sufragerie.

Teodora, chiar ca mananca bine Mihnea dimineata, daca ar manca si Cristi un sfert din ce scri tu acolo, as fi super multumita.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

pentru cine a depus dosarul de recalculare indemnizatie, avem vesti de la sursa
http://www.mmuncii.ro/ro/articole/2009-01-20/942-articol.html

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Teo, mi-a fost dor de tine, ai lipsit cam mult. Mihnea e un scump, si mananca foarte bine, pai Andrei nu mananca intr-o zi cat mananca Mihnea dimineata...La noi e musai lapte dupa orice papa solid, pufuletii nu lipsesc din meniu, dar.....branza sau cascaval nu prea mai vrea, iaurt nu prea, fructe tot asa, mai putin, numai banane si suc de porto.II place painea, mereu cere, dar nu-i dau multa, maxim o felie/zi. Sper sa-i revina curand apetitul.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Of, am scris mesajul anterior "din 2 bucati" pt ca intre timp zapacita mea a reusit sa-si faca ditamai cucuiul, s-a rasturnat cu un cal balansoar, si-a facut prea mare avant
Se vede treaba ca trebuie sa stau numai cu ea si sa-i acord toata atentia.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )




micuta calareata Me

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Yaia, ce artist ai tu acasa , sa-ti traiasca si sa mai faca frumuseti.

Cecilia, am vazut si frumosul tau, tare curioasa sunt cum va reactiona cand va avea un fratior/surioara.Ii plac bebeii ?



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanash, cam cat lapte bea pe zi Ghighi, eu cred ca deja e prea mare ca sa mai bea lapte dupa fiecare masa, incearca sa-i dai mai multa mancare solida...ma dau si eu cu parerea, sa nu te superi......Cristi ar bea lapte non-stop, dar cine ii da, si asa bea 650ml lapte/noapte, in conditiile in care seara innainte cu o ora de culcare mai papa si un iaurt.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput