Fulguleti de nov-dec 2006 (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna fetelor,
Scot si eu capul, am avut 2 zile oribile la job, a trebuit sa 'conving' 2 din oamenii mei sa-si dea demisia. Au incalcat rau Codul de Conduita, nu intru in alte detalii, a fost o poveste lunga si urata, ma bucur ca s-a terminat asa!
Raluca, felicitari si sper ca mai apuci sa intri sa ne mai dai vesti!
A-deju, bine te-ai intors, Motanul tau seamana rau cu Rares la ce face sau mai bine zis la ce nu spune...
Sanatate la bolnaviori si ...fug...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

si o mica strigare:
atudor, somleac, almo, cleomoni, roxanica, ralumat, leyla, mormelvio, luly, chris, teutz, miraco, deeA, shoshika, sbogdana ??? pe unde sunteti, ce mai faceti, ce mai fac fulguletii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Noi Ca am luat in primele 3 luni de viata,cate 10 zile si dupa facea injectabil Vit.D
Fe am luat de la 7 luni pana la 9 luni de atunci nimic,ultima data analizele erau bune deci nu cred ca e cazul

multa sanatate bolnaviorilor si refacere rapida

Am vazut poze frumoase cu printese Oana si Alessia
Kikineata-ce variat mananca Garga...bravo

azi avem in meniu "paste cu piept de pui si smantana"

fug la bucatarit




Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Sonia si Andrei au nevoie de ajutor. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Da' chiar Teutz pe unde umbla?

Dia mai baga odata linku cu pozele plz

Kiki chiar ca mancati variat...dumitale gatesti zilnic 2 feluri? Noi incercam sa acoperim saptamanal o portie de peste una de linte sau fasole, una de spanac, una de ficatel inabusit...si in rest orez, paste, pui, verdeturi...cand cum...

Noi suntem pe baricade, muncim cu drag si spor, cu putin noroc nu iesim in somaj in martie, si cand zic iesim ma refer la toata compania...

Dani e tare nazdravan noaptea, ba rade in hohote(in somn) ba ma striga(eu fiind langa el) ba se trezeste de 5 ori si trimite naibii pe toata lumea si tot asa...sa fie de vina ultimele masele care nu vor nici in ruptu capului sa iasa?



Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dia noi am facut analize in maternitate si aveam lipsa de ca si primavara trecuta la fel. Fata-i mosteneste pe mami si pe tati, de...
Danutz bine ca s-a terminat si ai scapat.
Bambo sa ai spor la bucatarit.
Dbunny lintea si fasolea cum? Eu am evitat fasolea si varza ca mama mi-a zis ca nu sunt bune. Ia sa incerc si eu.
Kikineata si de la tine astept retetele cand ai timp.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dbunny, ia de-aici poze cu oana

ank, din primavara pana acum ar putea fi ok nivelul de calciu. si in plus, faptul ca e calciul scazut nu arata neaparat ca are un aport insuficient de calciu (si ca ar fi necesar sa fie sporit prin siropuri de calciu), ci poate fi vorba de o proasta asimiliare a calciului, caz in care nu se da calciu, ci vitamina d in doza mai mare. anyway, povestea cu calciul e lunga si nu mai bat la cap pe nimeni... doar ca tb luat in considerare si raul pe care il poate face calciul administrat cand nu e nevoie (eu am o prietena cu un baietel de 4 ani care are pietre la rinichi -multe, si nasol de tot... si medicii i-au spus ca una din cauzele principale e administrarea complet aiurea de siropele de calciu cand era bb mic -ii dadea primavara si toamna calciu, la sfatul pediatrei .... acum eu nu afirm ca toti copiii care iau calciu vor face pietre la rinichi, domane fereste, doar spun ca tb sa luam in considerare si aspectele negative si nu sa dam calciu dupa ureche sau dupa sezon)
na, ca am terminat pledoaria, acum dc vrei sa-mi zici vreo 2 si sa dai cu rosii... e liber

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ank, mai aveam ceva de zis : am o prietena cu o fetita de varsta oanei, are rahitism , iar in urma analizelor calciul e ff scazut ... si pediatrii i-au recomandat numai vit D (in doza mare) si calciu deloc, ei sustin ca e suficient calciul ce-l ia dintr-o dieta echilibrata (lapte, iaurturi, branza) dc e fixat de vit. D. gata :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

of, acum am citit despre sonia si m-am intristat rau .... nu se poate sa aiba atatea de dus copilul asta: dupa toate probeleme cu inimioara, acum are probleme si cu urechea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

dia O-la-la don'soara sexy in baie, am sa-i arat la Dani

ank fasolea o fac asa: pun la fiert cu apa cat sa acopere: fasolea, o ceapa sau un praz, 2 morcovi, un cartof, o frunza de telina mare, si-o bucatica de carne de porc neafumata- de obicei ciolan. Dani nu primeste ciolan ca nu-i place, nu de alta.
Fasolea-i inmoiata 12 ore inainte si schimbat apa de vreo 3 ori, verdeturile-s taiate bucati. Fierb tot la cucta...mai exista si solutia adaugarii cepei aurite la sfarsit cu o bucatica de carnacior dar din lipsa de timp inchid kukta si n-o mai deschid...lintea o fac la fel + adaug dafin; cat papa Dani blenduit puneam peste alb fara oase in loc de carne...de obicei devoram si fasolea si lintea...si vorbind de calciu...astea au continut mare de calciu asa-i?

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput