Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Apropo de poze. Am cateva poze (cam vechi ca am uitat parola de logare la site) in semnatura. Numai cele ale lui Erik mai functioneaza ca celelalte mi le-au dezactivat cei de la yahoo. O sa inxcerc sa-mi aflu parola de la site-ul lui Erik si o sa mai pun acolo poze ... in special cele cu "metamorfoze" adica de LA 50 KG LA 80KG.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
mi-a luat o ora sa recuperez un capitol jumate pe care l-ati dat gata cat am fost eu plecata. m-am intors, a fost frumos sa fiu iar langa sot si numai noi doi, dar mai tot timpul ne surprindeam vorbind de philip. azi am fost la eco si ca sa mai echilibrez balanta (felicitari tuturor mamicilor de noi fetite), vin si eu cu un baietel. aici dovada:
http://cmd.shutterfly.com/commands/pictures/slideshow?site=apha&page=apha&album=8977
mai sunt niste poze noi atat in albumul ala cat si in albumul cu alabama, daca sunteti interesate si aveti timp, le puteti vedea aici:
www.apha.shutterfly.com
mh, imi pare tare rau de probleme, dar in final par a nu fi chiar asa grave. sa dea Domnu sa fie totul bine, vei fi in gandurile mele.
jannis, imi place mult numele. asemenea tiana si nicholas. acu, mai nou, m-am gandit la luke, sa i-l zic sotului, lui nu-i place nici un nume, doar n-oi lasa copilu' fara nume :)
blue, bine ai revenit si vrem poze
am vazut si eu toate pozele voastre, insa nu mi-am luat notite asa ca nu nominalizez sa nu ratez pe careva.
pupici si sper sa ne auzim maine

philip
21weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Salut fetele

poze din vacanta o sa pun mai incolo caci nu stiu nici macar unde mi e incarcatorul de mobil
Bebe Becalucrarile le facem caci ne punem alta bucatarie si schimbam culorile in camera la Marc si in sejur si implicit parchetul.
Cam atat dar nu ti spun bazarul care il provoaca....

Felicitari Philip pt baietel, se pare ca baieteii sunt la conducere.

Pupici



NOI
Cristina 22 + 2 si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cata14

LauraOana, Jannis imi place ... pot sa-l fur si eu ptr unu' dintre gemeni?.



'neata fetele!!! pt ca iar ne-am trezit la 05:30!!!

cata14 bineinteles ca poti sa il furi daca iti place! chiar m-as bucura......la noi nu e batut in cuie inca numele Jannis, dar e primul pe lista..numele nostru de fam e radu..deci Radu Jannis mi se pare ca suna bine..si cu-i nu-i place Jannis poate sa-i zica Radu.....daca nu aveam radu ca nume, sigur il puneam ca prenume..dar asa..

23+

bebicul nostru

www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3126168350&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna dimineata fetelor, si multumim de felicitarile voastre...sa va spun povestea acuma...ieri m-am inervat teribil, la munca...si speriata am fugit la un eco, desi facusem vineri...nu am spus la nimeni ca merg la eco, ca ma faceau nebuna...laura cred ca stie despre ce vorbesc....

si m-am dus, am vazut pe bebe miscand, frumos, l-am vazut atat de frumos, a fost momentul meu si a lui bebe, si la un moment dat dr zice : ce aveti d-na acasa...si eu zic...am pierdut anul trecut un baietel....si zice...acuma veti avea o fetita...si eu rad si sare burtica...si bebe misca de zor.....si ii spun: nu credeam ca sotul stie sa faca si fetite...si a zis ca uite dovada..il intreb, sigur?

mi-a facut poza cu fata la bebitza, in 4 d...i-am vazut obrajorii...doamne cat e de frumoasa....mi se pare un vis, si imi vine sa plang de fericire cand ma gandesc ca pot sa vorbesc despre FETITA MEA....

20+
am ajuns la jumatate.....
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

tiana si de la mine felicitari pt fetita !!

23+

bebicul nostru

www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3126168350&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

neata burtici

philip felicitari pentru baietel!
anamaria incantata de cunostinta! Eu am descoperit si pozele cu burtica si sunt foarte sexi!
blue si philip bine ati venit din vacanta.
miruta multumesc pentru aprecieri!
carla asa stiam si eu, si noi avem loc platit la ADP, din pacate nu ai voie sa il ingradesti si este rezervat doar intre 18-08, in restul zilei poate stationa oricine. Da-i incolo de nervi, nu mai pune la suflet orice prostie.

19+
Asa creste Funditza!
A piece of our life


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

neata, dar ce scriitoare ati fost!

Coraly, ai mare grija cu umflarea, neaparat sa-ti iei des tensiunea si sa-ti faci analize de urina (proteinuria), sa nu ai risc de preeclamsie; ref.contractii durerose, ar cam trebui sa iei tratament, no-spa si gynipral

AlexsiMatei, eu una eram super contra epiziotomiei, dar acum m-am mai reciclat, fiindca...se vindeca. Se vindeca maini si picioare taiate, corpul uman e destept. Mai ales daca faci si gimnastica. Daca femeia are perineu nasol, e mai bine s-o faci, am vb.cu o doctorita de familie de la tzara si a zis ca acolo mai toate femeile au prolaps si uterele pe afara de la rupturi. In Bucuresti am auzit ca e o d-ra care naste fara, respectiv Corina Echim de la CFR2, am fost la ea, dar nu mi-a placut deloc tipa (mi s-a parut cel putin...dusa, mi-a facut ancheta, de parca era procuror, ca cine sunt eu, de unde stiu de ea, ca ce anume "orice" as da eu sa nasc fara apizio, brrrrrrr); oricum eu am o mare fobie la femeile ginecolog, niciuna la care am fost nu mi-a placut. Iar mai nou a nascut o amica de-a unei amice cu dna Echim, i-a facut epizio sanatos, si toate care au nascut cu ea in spital erau taiate. Am vb si cu fete care au nascut in strainatate, se cam face si afara.

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

tiana si serialbastre felicitari pentru titite

miruta si celelalte fete care nu au facut-o pana acum...puneti si voi niste poze sa ne cunoastem ca mie mi-a zis mama sa nu vb cu srainii

oana du felicitari si tie pt baietel intr-adevar e un nume frumos cel ales de tine si se potriveste foarte bine cu numele de familie

philip felicitari si tie pt grasunel

DANA 19+

http://bd.lilypie.com/Ujqop2.png

http://good-times.webshots.com/album/569704801kegOjj

http://community.webshots.com/album/568660826szWCkK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:


Strunfita ..Multumesc mult de tot...am salvat ce mi-ai scris...cred ca vom merge de Pasti ....te voi mai intreba eu cate ceva...la Budapesta nu cred ca voi ajunge dar la szeged sigur voi merge.

Noi nu ne simtim foarte bine ...de vreo cateva zile ma inteapa in partea stanga sub san cand stau mult in picioare sau pe scaun...daca ma intind pe pat trece imediat...de ce oare?....ati patit si voi la fel?

20

Mergi la inceput