Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Deci si voi o treziti Nausica, noi i-am dat intr-o seara fara sa il luam din pat si a papat, problema e ca el se culca pe la 6 si tocmai pe la 11 il trezim sa ii facem baia ca altfel pe la 2 se trezeste, dar cand il trezim e suparat tare, o sa mai ncercs a ii dau asa cand doarme
Mi-e firca sa nu ajunga ca nepotul nostru care nu mai mananca lapte decat in somn (are 11 luni) il pandesc parintii si cand adoarme si scoate el degetul din gura atunci ii baga biberonul

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

preety:ma bucur mult ca sunteti bine

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

luminita, multumesc de lamurire:)
preety, ma bucur ca sunteti bine.
mai frate cipri asta zici ca bea bautura energizanta, nu lapte'n tzatze nu depaseste el alea 30 de min oricit de obosit este. bine ca nu e singurul pe aici, asa ca ma resemnez

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Iriss, tin pumnii sa fie bine bimbirica mic ....

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Iriss suntem mai bine,multumim..tin pumnii sa nu fie nuimc grav cu bimbirica

Denisa ce faceti?Cum e puiul?

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

preety , ce ma bucur ca e bine! Pai geamana lui Raducu - haiducu sa nu fie bine?!

La noi s-a terminat cu linistea. L-am pus pe haiduc pe un prosop si l-am gasit la 90grade...

Si zambea tot. Noroc ca era in patul mare.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pup fetele si bebicii!
CD, imi pare rau ca esti nelinistita, dar vei vedea ca va fi bine. te asteptam cu vesti!
preety, te cred ca esti fericita! ma bucur ca e ok pitica!
300 ma intrebai de Razvan, pai el ar ajunge la degete, dar i se pare mai intereseant sa le priveasca. se holbeaza la ele, mai ales cand se prinde in picioarele goale...se mai uita curios si cand e in shosete, ca are unele cu capete de leutzi...in gura nu le-a introdus de bunavoie, deci inca nu poate sa faca asta, desi daca i le aduc eu la nas, nu e un efort din partea lui, nu-l fortez, dar el singur n-a facut asta.
cat despre dormitul in patuzt...da, inca suntem la etajul superior. nu e cazul de coborat, ca, desi els e suceste si se rasuceste toasta noaptea, nu se poate ridica, deci n-are cum sa cada.
chiar, cand se coboara salteaua la patutz??

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Urari de ziua voastra cu mare intarziere primiti?

Simonne
Andy.p
Nausica

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ma bucur mult Gaia ca ti-a iesit! Data viitoare sa incerci cu toate legumele din reteta sa vezi cum iese si asa. Tot pe site acolo gasesti o reteta care se numeste "Jool's Favourite Beef Stew" si aia merge de minune cu carnea gulas de vita, tot asa trebuie cuptor, dar poti sa o faci la foc mic si pe aragaz. Este absolut bestiala, neaparat sa pui putin usturoi si lamaie la sfarsit cum zice retzeta...ce mai, e de senzatie (Jools e nevasta lui Jamie, iar eu sunt f geloasa pe ea, dar tb sa recunosc ca are gusturi bune )

Andreutac sa va fie de bine botezul si insuratoarea De-acum sunteti toti cu binecuvantarea bisericii!!! Lasa ca o prinzi pe mandra in stari mai bune, si eu am botezat-o pe fetita cea mare la 5 luni si stiu ca e mai greu cand sunt mari, mai plini de tabieturi si mofturi.

CD27 am fost si noi o data la dr Marcu la Medlife, mi-a facut o impresie buna, desi am asteptat ceva pana am intrat. La Stamate tb sa ma duc pentru o ecografie cu Maria (nu, nu are nimic, doar asa sa stim, zicea dr noastra), dar deocamdata am lasat-o in pace ca pare ok. Sunt sigura ca nu are nimic Mikul, si Maria a avut la 36 de saptamani chestia asta la rinichi, imi amintesc ca era 5 si Iosup a zis ca e cam mare, dar dr meu ginecolog mi-a zis ca nu-s probleme, ca isi revine ea la normal dupa nastere.

Preety BRAVOOO!!! Ma bucur mult!

Iriss tinem pumnii!

Salteaua o sa o las jos cand asta mica face primele schitzari de ridicare (ridica fundul, incearca sa se agate cu manutzele pe bara d-astea). Sper sa fiu pe faza, data trecuta am lasat-o la nivelul 2 la 6 luni, nu se ridica inca, dar la cat era de zbanghie mi-era sa nu o faca brusc si sa nu fiu pe faza. Deocamdata eu zic ca suntem safe...mai avem o luna si un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

iriss tinem pumnii sa fie totul ok cu piciul eu stiu un baietel care a facut operatie pentru chestia asta pe la varsta de 4 ani si totul a fost ok (nu mai tin mint exact daca a fost indicatia medicului sa astepte pana la vartsa aia sau au fost parintii extrem de optimisti si au sperat sa coboare testicolul in timp)

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput