Copilarosii martie-aprilie 2004 - 2 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

O, Doamne Clau ! Dumnezeu sa-l ierte si s-o ajute pe cumnata sa faca fata unei asemenea tragedii. Imi pare tare rau.

Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna ziua tuturor!
E din ce in ce mai greu sa impartim timpul ca sa ajunga pentru toate, nu-i asa? Mie niciodata nu-mi ajunge si parca si asa nu apuc sa fac mai nimic din cate as vrea.
Clau - imi pare nespus de rau ca treceti prin asa o tragedie, parca ar fi un vis urat si nici nu stiu daca intr-o astfel de situatie eu as sti sau as putea da vreun sfat. Ce face Raul, incepeti gradinita?
Laura - cred ca aveti deja flacau mare. Cum se mai intelege cu sora-sa?
La mine piticii au ajuns in faza in care se joaca, rad impreuna, dar se cearta din plin - pe jucarii, desigur. Alex e la faza de manifestare a ambitiei fatza de toata lumea si atinge de multe ori chiar si pragul nostru de toleranta.
Dar cresc repede, mult prea repede (revenind la permanenta mea criza de timp).

Si mi-e dor de voi, de toate, de pitici, de inceputurile noastre, de chaturile si conferintele de noapte!
Va imbratisez si Doamne ajuta sa auzim numaid e bine!


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Laura - LA MULTI ANI pentru sotul tau si pentru tine!
Sa fiti sanatosi si sa petreceti frumos! Ce mai fac copilasii, cum se inteleg intre ei?

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

da, da, da, ca bine spui Ela...
Laura, La multi ani sotului si tie!
Sa fiti fericiti si sa aveti multa putere si iubire ca sa va cresteti copilasii!

Ati inceput gradinita? Noi am inceput-o de azi...azi noapte atata s-a tot foit in pat de m-a scos din sarite...nu mai avea rabdare, abia astepta sa fie printre colegi
De anul asta l-am inscris la engleza, la Palatul Copiilor si urmeaza sa ne inscriem la karate, ca asta e cea mai mare dorinta a lui, iar cum dorinta e porunca pentru noi... :))

Va multumesc mult pentru vorbele frumoase. Da ne-a fost si inca ne mai e greu si incercam cat putem de mult sa fim alaturi de cumnata. Nu stiu cat reusim dar ne dam silinta sa o facem sa se simta bine si sa mai uite de drama prin care trece...e greu, dar e tanara si viata merge mai departe!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:


Multumesc frumos ! Ce surpriza frumoasa. O cafea si o felie de tort pt voi toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Laura - La Multi Ani!
Mmmm, multumim pentru tratatie! Chiar daca ingrasa nu o refuz!
Si noi suntem cu gradinita - grupa mare pregatitoare. Toata ziua mazgaleste si zice ca scrie... Cred ca seamana cu tat-su, ca scrie cu picioarele. Mai am sperante la Alex sa scrie frumos.
Si noi vrem sa o dam pe Cristina la diverse activitati, dar inca nu au lamurit activitatile pe anul asta (cica nu stiu daca li se aproba fondurile pt plata profesorilor). Si eu as fi vrut sa o dau la ceva arte martiale (pentru disciplinare, nu de altceva), dar domnisoara refuza categoric.

Clau - pt nazdravanul de Raul-san!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Si noi cu pregatitoarea.....desi gradinita a inceput de pe 31.08, abia ieri am dus-o....si e incantata....e foarte mandra ca e in clasa cea mai mare din gradi....i-au mutat intr-o alta clasa "speciala" cica pt pregatitoare. La noi Ela e invers, ea vrea karate, eu vreau dansuri...cred ca o sa fie amandoua pana la urma.Azi am sedinta, sunt tare curioasa ce ni se va spune.

Luca, a invatat sa mearga singur...deja nu ii mai este frica...parcurge tot livingul in picioare....are vreo doua cucuie achizitionate proaspat. E altfel decat Daria...mai baiat ; se catara de dinainte sa mearga in picioare, daria s-a catarat singura pe un scaun pe la 3 ani; e innebunit dupa Daria o urmareste peste tot, e foarte voluntar, se manifesta galagios daca nu i se da ce vrea...suntem deja la faza de maselute, si seamana foarte bine fizic cu Daria

Poate o sa am timp sa incarc niste poze sa-i vedeti

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ela si noi tot pentru disciplinare am acceptat sa-l inscriem la karate Initial am vrut inot, dar vara asta a invatat singur sa inoate...ma rog, pe sub apa, da inoata copilu
Apropo de gradi Ieri zicea Raul ca e simpatica doamna cea noua, azi deja s-a schimbat..."auzi la ea, nici macar nu ne-a rugat frumos sa inchidem ochii...no, zi tu mama, cum pot eu sa dorm daca doamna ne zice ca ne scoate din sala daca nu dormim"

Laura, Luca cum mai e cu sanatatea?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

le ziceam si aradencelor mele ca m-am indragostit de o piesa a celor de la Voltaj





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Voi la pregatitoare, noi inca in grupa mare...ma tot gandesc daca fac bine sau nu ca-l mai las sa copilareasca...acum de e bine , de nu, asta e...deocamdata nu-l vad interesat sa invete sa scrie sau sa citeasca, n-are "apucaturi" de astea...desenele animate sunt interesante si luptele, binenteles E asa batatus de nu va imaginati ...seamana cu mine la capitolu asta, ca din cate imi spune soacra mea Claudiu a fost un copil extrem de cuminte pana pe la 14-15 ani...in schimb io nici macar atunci




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput