PRIETENE FARA TITLU (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau fetele!
Denisa am vazut pozele,asteptam detalii!
DANIELA sa va fie de bine cumparaturile!
IRINA nici nu mai stiu daca am mentionat ca am vazut si eu filmuletul cu bucataria,e o scumpa Sabina,sa o filmezi mai des!Am vazut ca si ceva poze ai pus azi.
ANAMARIA vad ca in sfarsit ai reusit sa pui poze cu Clara Mi s-a facut pofta de tort dobos

Eu azi am avut plimbari si cu ocazia asta am facut o halta si la magazinul de la Teba.Nu am gasit nimic absolut din ce cautam adica ceva pantaloni sau rochite pentru Diana,asa ca am luat altceva sa nu plec cu mana goala:niste hanorace,din care unul cam mare (cel roz),dar sta el acolo pana la anul.Pentru 8 lei cat costau era pacat sa nu le iau,ca din astea chiar va avea nevoie.I-am mai luat o bluza simpla tot cam mare si un tricou orange,asta e bun la vara.
Erau haine de bebei dragute,mai ales body-uri cat cuprinde si m-am pus si-am luat si din alea doua marimea 56 ,albe cu bleu 4 lei bucata.Aici sunt hainele:http://www.dropshots.com/DIA4#
Pentru 4-5 ani mai aveam ce alege multe bluze erau faine,dar parca vad ca iar mai primesc,deci nu m-am bagat.Pantaloni aveau doar de bebei.Rochite nimic.Fuste doar petrecute,din bumbac.Din alea are Diana.
Am vrut sa mai dau o raita pe la reduceri prin oras,dar am lasat-o balta ca maine trebuie sa platesc taxa de inscriere in "tablou" la expertii contabili,numai 100 de euro Trebuie sa ma inscriu chiar daca optez dupa aia sa fiu inactiva ...

Diana e inca la mami,asa ca va las,profit sa mai fac ceva acte pana se intoarce.Cu durerea de picior sunt inca fix la fel ...



MONI 10s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Cu intarziere sa ii spun si eu La multi ani Emma !!!. Sa cresti mare si frumoasa mereu sa fii !!

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ole tot pauza pe-aici? Eu intr-o mica pauza de lucru.
Dupa Diana s-a dus taica-su si a prins-o cand tocmai striga catre un baietzel de doi ani cu care se juca (e vecin si l-a chemat mami sa se mai joace cu Diana) : "MAAAI ,DA' IO VOLBESC CU PELETZII?" Bietul "Andreiutz"
Azi a venit de la gradinita cu o bulina verde,primita pentru ca a colorat nu stiu ce,asa zice ea ... De-acum le tot da,eu m-am mirat ca in primul semestru nu au aplicat metoda asta.Mi-a mai zis Diana ca azi au facut si engleza si gimnastica.Inca nu am reusit sa descifrez programul,vad ca in unele zile,le fac pe amandoua,in unele doar una si in altele niciuna ...
De cum a venit acasa am stimulat-o sa se dezbrace zicandu-i ca am cadouri pentru ea.Sa vedeti viteza I-am dat cele doua hanorace cel rosu - un pic cam maricel dar la toamna o fi super si cel albastru care ii e numai bun.Pe urma i-am dat una din enciclopediile cumparate (in sfarsit au sosit!) , pe cea mai simplificata.A rasfoit-o rapid si dupa aia a dus-o in dormitor pe noptiera - ca sa i-o citesc la culcare.Impreuna cu ea a dus si ... celebra "Primele 750 de cuvinte".Probabil rasfoind enciclopedia si-a adus aminte de cartea aia,ca e acelasi gen,doar ca aia era simplificata tare - doar titluri si imagini.Cealalta enciclopedie , care e mai groasa si mai complexa,o sa i-o dau in alta zi.Impreuna cu astea i-am comandat si "Alfabetul vesel" ,care imi place si nu prea,adica e fain ca pe fiecare pagina are o poveste lunga despre ceva ce incepe cu litera de la pagina respectiva,dar pe partea liniata unde trebuie scris, sunt doar litere scrise de mana,ceea ce mi se pare ca e cam greu pentru ea deocamdata.As fi preferat sa fie de tipar.Asa ca o sa ne limitam la citit povestioarele respective deocamdata.
IRINA am uitat sa iti zic ca si aici erau bluze cum e cea bleu pe care ai cumparat-o Sabinei,dar n-am luat stii din ce motive.Tricoul orange i l-am luat ca ea are sort mov + orange si sa i-l mai dau la gradi pe sub sortulet,ca se asorteaza fain.Asta a fost singurul pe care l-am luat la mare reducere 2 lei ca are in partea de jos o mica gaurica.O sa i-o cos si oricum nu se vede daca il bagi in ceva pantalon sau fusta (e lung) . La gradi oricum se vor vedea doar manecutzele.Daca gaseam pantaloni din aia trei sferturi sau rochie cum i-ai luat Sabinei i luam si eu in mare viteza,dar nici poveste sa fie ... Sau daca gaseam ceva bluze/pantaloni orange si mov,tot pentru asortat la gradinita.Erau doar ceva bluze marimea ei, dar cam groase si deja a trecut iarna nu mai are sens.

MONI 10s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

La multi ani Clara inca odata. Ana sa-ti trasca fetita ce-a frumoasa.
La multi ani Mark
La multi ani Emma sa fi sanatoasa sa cresti mare si sa aduci numai bucurii parintilor tai.

,,,noi nimic nou. David a bolit mai toata saptamana trecuta. vineri dupa masa am fost cu el la medic. Barbatu a tot bodoganit ca de ce ma duc ca stiu ca e virus si nu-i face nimic. Da, am stiut. M-am conversat putin cu doctorul. I-a facut totusi un test de scarlatina ca cica bantuie, gatul era putin rosu cu 2-3 puncte de puroi. A mai stat si azi acasa, dar de maine merge din nou la gradi.
Fetele sunt relativ ok, le mai curge nasul, mai rag din cand in cand dar in rest in parametri.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-cum a trecut mai iarna, e abia ianuarie,pina la mijl lui martie, mai e cale lungaVb eu care ieri am mai primit vreo 10 cm de zapada si miercuri mai vine o tura, dar cica vineri mergem la cabana-i-am luat Emmei patine,sper sa gasesc si pt mine ca sa o initiez mai usor, e posbil ca in februarie sa incercam si 1-2 lectii de ski,sa vedem.
Ieri ziceam ca a facut si fii-me apuzzlede 36 in 2-3 min si cerea de 48, dar nu i-am dat ca nu am avut timp sa stau cu ea-am facut pregatiri sa o serbam dar ma bucur ca a fost incantata de cadouri-manusi,caciula cu Dora, 3 carticele, fusta bleu si bluza de ocazie cum a vrut, si a primit un set fain si cu dvd cu robotelul,noul film cu desene de pe satelit..off,iarasi ma cheam datoria,poate maine reusesc sa zic mai multe.
O seara buna!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA pai la noi au fost azi 7 grade Dar chestia e ca la ea la gradinita e cald in sala si ce gasisem azi la Teba pe orange erau cu guler gen rolling,sau din material gros de tot.Pe mov nu era nimic.Si culmea, nici primite nu prea are in nuantele astea.
Ca sa arate cumva ii dau pantaloni si bluza cam de aceasi culoare ambele pe verde,ambele pe bleu etc. Cu sortzul ala mov deschis cu dunga orange pe deasupra ... e cam aiurea,dar asta e,macar nu isi mai pateaza la masa toate bluzele.
MIRA zici ca fetele rag in parametrii?

MONI 10s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Eu iar nu imi vad capul, de aia intru mai rar.
Am citit ce ati mai scris, am admirat pozele Irinei si frumuselele hainute ale lui Sabi, plus adidasii cei roz frumosi foc.
Am admirat-o si pe Emma Denisei si cele doua torturi, si pe Daria Deei care se juca cu puzzle-ul cu Lion king, si am mai admirat si hainutele cele noi ale Dianei de Moni, la fel de frumoase ca si cele ale lui Sabi.
Sa stapaneasca fetitele sanatoase hainutele cele noi!
Am admirat si copilasii Mirei si ii uram multa sanatate lui David, sa se faca repede bine.
MONI, nu pui si tu niste poze cu enciclopediile? Sa le stapaneasca Dia sanatoasa!

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Sa va povestesc, ca am citit despre un o formula matematica a inaltimii pe care o vor avea copiii cand vor creste. Am citit intr-o revista de mamici de aici.

Se calculeaza in felul urmator:
Pentru un baietel: inaltimea mamei+inaltimea tatalui impartite la doi+9
Pentru o fetita: inaltimea mamei+inaltimea tatalui impartite la doi-3

Puiul meu ar trebui sa aiba 1.86. Inalt ca tati.
Da, MONI, asa e, ai dreptate, a crescut mult, il imbrac cu hainute de 4 ani.

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA Dianei i-a iesit 1,69 fix cat am eu
Acum descarc pozele,am pozat la intamplare si cateva pagini din cele doua enciclopedii si din abecedar.
Gata pozele:
http://www.dropshots.com/DIA4#date/2009-01-20/00:00:36
Dianei i-a placut.Azi i-am citit despre artele plastice : pictura si sculptura,apoi despre instrumentele muzicale si in final despre diverse jocuri ce le joaca copiii.Cam putin,ca am reusit sa urcam in pat abia pe la 23 ... dar a adormit rapid.

MONI 10s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Salutare fetele

Eu iar am avut absenta nemotivata, iertaciune

M-am muncit again la magazinul vietii, de data asta sa reusesc sa il pun in forma initiala, cea de dinainte de incercarea cu poze multiple la produs. Am reusit abia acum, dar poze noi n-am mai pus. Insa, precum am promis, Moni, iaca inceputul de magazin: www.inana.ro/magazin

M-ar ajuta tare mult ceva sugestii si reclamatii. Eu nu sunt deloc multumita de partea de text Chiar nu ma pricep la scris

Am citit tot ce ati scris, sa va fie de bine cu hainutele la reducere, si sa se bucure puiutii de cadourile primite.

Pupicei


blog

Mergi la inceput