Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna dimineata,

Fiind duminica, credeam ca eu m-am trezit prima dar vad ca voi, Ayla, Maya si Cocufan sinteti mult mai matinale.

Va invit la o cafea cu lapte.
Eu sint inca tot la Geoagiu, dar n-am coborit inca din camera.

Voiam sa va intreb: voi cum resimtiti loviturile lui bebe? Desi al meu e marisor nu resimt inca lovituri puternice. E normal?


Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Voiam sa va intreb: voi cum resimtiti loviturile lui bebe? Desi al meu e marisor nu resimt inca lovituri puternice. E normal?



Sper ca da. Nici Adelina mea nu loveste tare, in schimb misca... intens, acum de exemplu cred ca e la gimnastica de inviorare.


Denisa-Madalina 26+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multu' Denisamada.
Hai la cafelutza, desi e zi de lenevit in pat.


Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Shasa, ce frumoasa esti!!!!

Maya, ai toata sustinerea noastra ! Stiu ca trece greu timpul si ca fiecare zi este pentru tine o incercare, dar, stii vorba aceea: every cloud has a silver line! Roaga-ti sotul sa iti aduca DVD-uri cu filme bune, desene animate, etc., citeste, asculta muzica si contracareaza contractiile cu zambete! Sunt sigura ca fetita ta va veni la termen, dar daca Doamne fereste se intampla ceva si vine mai repede, gandeste-te ca e pe maini bune! Multe imbratisari si mult curaj!

Mai citesc si revin!

P.S. Apropo de pozitia ideala de somn pentru gravidute ( fusese o discutie candva), sfatul meu este : DORMITI ASA CUM VA SIMTITI VOI BINE! Desi se spune ca trebuie sa dormim pe stanga, clar nu pe spate si cu siguranta nu pe burta , eu dorm pe dreapta, fara perne, desi le-am dat toate sansele mai multe nopti la rand, si putin pe burta, iar bebe e cumintel si nu protesteaza, se gheia o pauzaste si el unde are loc, m-am trezit azi-noapte speriata si cand colo el facuse un muntisor in laterala si nu dadea semne ca ar fi nemultumit!

Cat despre pozitia lui bebe, subscriu pentru pe parti si pe spate numai cand este supravegheat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Nu stiu ce inseamna "se gheia o pauzeste" , cu siguranta nu am vrut sa scriu asa ceva si de altfel nici nu am scris, am recitit mesajul inainte de a-l posta, dar cine stie... Oricum, ati inteles voi

Mi se iarta, sunt graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Am inteles ce s-a intamplat, cuvantul folosit de mine cuprindea cateva litere care alcatuiesc un cuvant din cele cenzurabile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Ayla - mult curaj! o sa fie bine. noi suntem aici sa iti facem galerie si tie si fetelor pana venitzi sanatoase toate trei acasa

maya - cele doua situatii chiar nu se pot compara, mai ales ca acum ai facut si tratamentul pt maturarea plamanilor. e normal ca doctorii sa nu iti dea nici o garantzie. de fapt cine ne poate da o garantie? crezi ca un bb nascut la 40 de saptamani dupa o sarcina fara nici cea mai mica problema este garantat 100%? ei bine, din pacate nu. dar noi stim mai bine decat orice doctor, in sufletul nostru stim ca o sa avem nishte copii perfecti

pisigri - pai asa stiam si eu ca se face cerclaj pana la 28 de saptamani si de obicei se face daca colul e deschis ceea ce nu e cazul tau. faptul ca e moale....hmmm...uite eu de exemplu habar nu am cat e de moale sau tare, nu imi face niciodata control "manual" si crede-ma doctorul meu se ocupa in proportie de 90% de sarcini cu risc si/sau obtinute f greu deci asa numitele sarcini "pretioase". cat de mult s-a scurtat colul? de la cat la cat?
*****
nici puiul meu nu da shuturi la propriu, mai mult se impinge si se intinde parca vrea sa incerce limitele uterului meu. cat de mult se poate intinde

noi aseara am fost in club, toate bune si frumoase pana a incepu o formatie sa cante si baiatul meu nu a apreciat deloc bashii dati la maxim asa ca am plecat rapid. cred ca trebuie sa pricep si eu ca sunt totushi gravida rau

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Buna dimineata fetelor!

PETRA multumesc Pot spune acelasi lucru despre tineSi mi-a placut si sotul gravid!!!

Si am mai vazut poze cu mamici frumoase
Si am vazut si camasile si halatul de spital ale lui ARISPai la asa costumatie..sigur vei da pe spate personalulDin cate am retinut tu vei naste la Elias. Eu tot acolo am nascut si primele doua dati si ce iti pot spune este ca pe perioada travaliului si a nasterii nu ai voie cu camasa ta ci doar cu camesoaiele ce ti le dau ei. Iar dupa ce nasti nu mai ai treaba, iti pui ce ti-ai adus tu de acasa.

http://picasaweb.google.com/shasa18/Sarbatori20082009#



Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 28+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

"...gravida totusi rau" Ha!ha! Aris ma faci sa rad. La fel ma gandeam si eu la cheful de aseara cind multe "doamne" se uitau la mine "mirandu-se" cum ma mai pot eu -cu gabarit depasit-zbengui in ritm de dans.

Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Fetelor vreau sa va intreb ceva sa va cer un sfat. Desi este a 3-a sarcina este prima data cand ma confrunt cu retentia de apa. Dimineata cand ma trezesc am mainile si picioarele umflate si ma dor de nici nu pot strange mana in pumn Voi care va confruntati cu asa ceva ce alte masuri luati in afara restrictiei la sare si consumului ridicat de apa? Se mai poate face si altceva in sensul asta/ Sau astea sunt singrele masuri ce le pot lua?


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 28+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput