Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Maya, te inteleg, dar ai incredere in Dumnezeu! Nu va lasa sa ti se mai intample o nenorocire!

Eu cat am stat in spital mi s-a administrat no-spa si scobutil injectabil, apoi acasa am mai luat no-spa si uscosin supozitor si, la nevoie, 1/2 diazepam, apoi doar no-spa si uscosin la nevoie. Si am stat pe cat posibil in pat, am si iesit, dar nu non-stop. SI cred ca am scapat chiar mai repede, prin sapt 25-26, dar nu iti imagina ca de tot. Si acum am contractii odata la cateva zile, dar nu atat de dese si de puternice si sunt nedureroase. Cred ca am scapat pur si simplu pt ca nu a fost atat de grav si ma rog la Dumnezeu sa raman macar cum sunt acum.

Noapte buna, fug la patuc

31+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25
Din pacate mie mi se pare ca mai este atat de mult pana in sapt 37 in care as vrea eu sa ajung... Fiecare zi trece cu incetinitorul si emotii si stress. Medicul mi-a spus inca de la 29 de sapt: din cauza placentei praevia nu se stie cand trebuie sa intram in cezariana: poate fi peste 2 ore, poate fi peste 5 saptamani, totul e un hazard si depinde de cand se produce hemoragia. E ca si cand stai mereu cu securea deasupra capului: nu stii cand va cadea. Plus ca deja am intrat in a noua saptamana de sedere in spital. Ma mai uit la pozele de acasa sa-mi aduc aminte cum arata casa mea pt ca aici nu vad decat 4 pereti ai salonului, medici, scaun cu rotile pt ca nu pot nici sa merg pe jos de dureri mai departe de baie care e la 3 metri de patul meu (sunt in rezerva, asta-i norocul meu) si aparate de monitorizare unde sunt dusa din ce in ce mai des.
Of ca mult ma mai plang! Dar cui sa zic si eu ca familia e cred ca mai stresata decat mine, ce sa le mai zic si lor. Si atunci va impui voua capul... Ma iertati...



esti foarte puternica si iti doresc multa sanatate tie si bebelusei tale pe care sper sa o poti tine acolo pana in saptamana 37 cum iti doresti.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Buna dimineta tuturor! Sunt cam matinala dar pe noi ne trezeste in fiecare zi la 5 dimineata ora locala ca sa ne ia temperatura. Apoi de la 7 incolo incep vizitele doctorilor. Sper sa mai reusesc sa fur cateva minute de somn pana la 7 ora de aici.
Pisik06, ai scapat f usor de contractii, ai fost o mare norocoasa. Cu asa tratament usor... Esti o fericita. Sarcina usoara iti doresc in continuare!

Maya 31+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Cocufan, vad ca esti la fel de matinala ca si mine! Multumesc pt urari! Sa dea DD sa fie asa cum zici tu si cum imi doresc si eu!
Sarcina usoara sa ai si un bebe sanatos si la termen!

Maya 31+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata!
Fetelor, multumesc mult ca ne sunteti alaturi.
Maya, multa putere! Bunul Dumnezeu sa aiba grija de tine si de fetita!

Monica 29+ , www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Aylate si iti doresc din toata inima multa sanatate si forta pentru acum si mai ales pentru dupa

Maya, sunt matinala de prin luna a 4-a, foarte matinala dar m-am obisnuit.

voiam sa ma plang de ceva dar parca pe langa voi problemele voastre palesc.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Nu vreau sa fiu prima, ca lista sunt mult mai jos. Dar in nici un caz nu vreau sa nasc pe 20 ianuarie, caci ziua e rezervata baietelului nostru, care implineste 4 anisori.
Cocufan buna dimineata! Ale mele printese au fost matinale. Dar tu ce probleme ai? De ce sa nu le poti spune?

Monica 29+ , www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ayla, imi pare tare rau ca ai probleme si ca trebuie sa-ti astepti minunile in spital. Sint convinsa, insa, ca totul va trece cu bine si=ti va fi mai usor sa uiti aceste dificultati in momentul in care le vei tine in brate.

Pupici

Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Maya draguta, esti o luptatoare. Te admir mult pentru atitudinea ta. DD este si va fi alaturi de tine. Multa sanatate iti doresc.


Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ayla, imi pare tare rau ca ai probleme si ca trebuie sa-ti astepti minunile in spital. Sint convinsa, insa, ca totul va trece cu bine si=ti va fi mai usor sa uiti aceste dificultati in momentul in care le vei tine in brate.

Pupici

Multumesc mult! Din pacate sau din fericire? am inceput sa accept situatia. E oarecum cea mai buna solutie, si imi indrept gandurile si rugaciunile in acest sens.

Monica 29+ , www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput