Pepenasi de iulie-august 2008 (74)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Marina daca esti draguta si citesti vreau si eu te rog reteta pt mic dejunul romantic.Multumesc.

Eu sunt racita ca naiba de tare de aseara,beau ceai la greu si suc stors dintr-o juma de lamaie,mi-a trecut durerea de gat dar stranut si curge nasul la greu.E posibil sa ia si mamaruta de la mine daca are antibiotic?Sper ca nu,oricum azi cand m-am apropiat de ea mi-am pus masca,cat o proteja si asta nu stiu.Am vrut sa i=au paracetamol dar am auzit ca scade lactatia,stiti ceva?Asa ca tre sa-mi treaca de la mama natura.

Ce mai gatiti pt maine?Ceva idei ca-s in pana azi.

Noapte buna!

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

No, se joaca de toata se omoara...adica doarme dusa...de-aia era asa cuminte!!

Tecky multa sanatate Ralucutzei!! Sper sa scapati de harait! Distractie placuta in seara asta!

maitreyi felicitari pt. apartament! sa aveti numai clipe minunate in el! sa fie intr-un ceas bun si spor la mutat!

Anka felicitari pt. !!

nati -ici aviatorului, iar tie, bine ai venit in club!

Mina ma bucur ca sunteti mai bine, si ca a dormit asa bine! Sper si eu sa-si revien curand Miruna cu somnul...ca m-a terminat!!

ariadna gata, m-am lamurit si linistit!

Ruxi asa mama pune piciorul in prag! I'm with you on this one!!

Aoleu, de cand am scris la mesajul asta... de fapt am uitat ca am inceput sa-l scriu, ca m-am luat cu cerealele lu' Miruna.

O seara placuta si linistita!


Dia - I'd like mornings better, if they started later!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mai fumei, cand va aud ca ai vostri se rostogolesc, merg de manuta, vorbesc pasareasca ma minunez. Maria Sa Filip Puturosescu I nu vrea sa se rostogoleasca. Si spun "nu vrea" pentru ca stiu ca poate, s-a intors de vreo 2 ori. El vorbeste ceva de genu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa aaaaaaaaaa aaa. Si mai baga si cate-un mba mba mba. Si daca vrea ceva da repede din maini si respira greu si repede ca si cand a alergat la maraton. In schimb intinde mainile sa-l luam in brate si da din craci si se unduieste. Tati ii zice "Shakiru"

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Mirabella e la pagina 17. Aici e mesajul ei din 08.07.2008:

Buna gravidutelor,
Sunt insarcinata in 29 de saptamani si as vrea sa stiu parerea voastra despre dna dr.Dragu Teodora de la spitalul Polizu (mai lucreaza si in policlina Sf Andrei si Munposan 94).Astept raspunsul vostru .Multumesc

extracrisa

La nr. de mesaje zice 1...deci e singura ei postare...

Bujo super faza cu Shakiru!!!


Dia - I'd like mornings better, if they started later!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Bujo nici Andreea nu vorbeste. Si la ea toate cuvintele incep cu a. De rostogolit si eu ziceam ca nu poate, dar a reusit sa cada din pat

Noi de 2 zile papam legume, sau incercam, ca mai mult de 10 lingurite, asa pe varful lor nu pline, n-a mancat. Azi am facut pauza la pranz si mai incerc maine. Voi cat ati asteptat introducerea carnitei? Eu va intreb ca eu la Alex am procedat cu totul diferit, adica am ascultat tot ce mi-a zis dr si acum nu mai urmez o schema.

Piciulicii Alex Gabriel (22.08.05) si Andreea Maria (23.07.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laremi

Chiar nu stie nimeni cine e mirabella?


mai fetelor, toanta de mine nu a priceput la ce mirabella va referiti, credeam ca e vreo tipa de aici de la pepenasi
so, daca va referiti la mirabela adaugata in contul dupa picasa, eu am facut boroboata, credeam ca sunt pe contul meu, abia azi am vazut ca am adaugat-o cand m-am conectat sa pun pozele copiilor

si ca sa elucidez misterul este o mamica din elvetia care scrie la subiectul "cum va descurcati cu copii de varste apropiate"

imi cer scuze pt neatentie, daca stie cineva cum sa o scoata, puteti sa o scoateti de la favorite

contul ei pe dc este miraklucker


Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

anka felicitari pentru

naty pt pepenash sa uite de lovitura.

maitrey ehe..gagica mare..maini poimaini cere la disco

si noi avem cercei si azi teo il pierduse prin pat ca nu mai sta locului..are o energie..mama mama...

http://www.superjunior.ro/alexa_teo?module=home 5 ursuleti pt printese.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mona, desi imi zisesem ca are sens sa ma bag esti nedreapta cu ANKA. Mesajul ala era din dragoste, daca pot spune asa. Imi pare rau ca tu nu ai vazut asta. Pacat, tare pacat. Nu mi s-a parut ca te jignea. E adevarat ca pe un anumit fond emotional poate pica rau, inteleg asta, dar speram ca acum, dupa atata timp sa fii digerat treaba si sa vezi ce dorea de fapt sa zica.



Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Pupani grasani pepenimii, revin si eu, sunt destul de amarata pt ce am citit aici, eu n-am nicio legatura cu comitetu', parolele, administrarea listei etc, n-am nici inclinatii si nici disponibilitate pt asa ceva.

Ankule, sper sa nu renunti la pepeneala

Fetele, eu sunt foarte amarata, buba copilei de la pasa nu vrea sa treaca nicicum, orice as fi pus (inclusiv o crema cu usoare urme de cortizon am incercat), azi la baita plangea de durere cand am sapunit-o, o buseste plansul numai cand ma apropii de pasa s-o schimb, azi de doua ori a vomitat de la bocete , plange pina varsa. Mai am de incercat doar crema Petrini. Acum i-am dat doar cu ulei de olive sterilizat.

Deci io sunt trista, ca atare nu am starea necesara nici pentru certuri dar nici pentru mangaieri pe crestet, dar eu iubesc clubul nostru Ma duc sa inod dooj'de tigari...

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

bocitelina imi pare rau pt bebina ta.
va dorim multa sanatate si sa va faceti bine cat mai repede. dam sa treaca buba.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput