Pepenasi de iulie-august 2008 (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

pai,laremi,anka laura a fost cea care s a luat de mine in capitolul trecut.eu n am facut decat sa i raspund cu aceeasi moneda.ea de ce nu a folosit mesageria privata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

nati aviatoru'!
anka bravoooo pt dintisor! adica...inseamna ca deja a spart gingia..nu? de cat timp "fierbea acolo"? nu de alta..da parca vad si io un punctulet alb pe sub gingie (sotu' nu-l vede..of course)
laremi felicitari pt diversificare! ce mari v-ati facut!

mno..noi suntem maraiti...adica urlatori..si nici nu mancam klumea...suge cat sa nu-i fie foame si gata...e jale daca mai insist cu tzatzonu', plange ca din gura de sarpe...si of course..musai in brate.....of..macar sa fie dintzisoru' vinovat
vio voi va intoarceti de pe burta pe spate sau invers? ca noi nu..da' picioarele le duceti la gura? ca noi nu

am plecat la maraitu' mic

Oana

de Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:


Mona Eu una nu m-am bagat in discutia despre fiul tau, dar iti zic acum una. In majoritatea mesajelor tale despre Cris, sotul tau etc. tu NUMAI lucruri negative ai de spus! Apai, fata draga, daca iti doresti ca noi sa facem "awwww" "vai saraca de tine" de fiecare data, zii. Si cum stiu fetele cat is de dulci, probabil ca o vor face si pe asta! Dar asa cum scrii tu, da, reiese un comportament cu probleme la acest copil! Desi eu cred ca nu are nevoie de psiholog, ci de o mama care sa stie sa puna si sa impuna limite. Se pare ca intre voi doi, el e seful, nu tu! Si asta are consecintele pe care le observi. Copilul tau nu are activitati creative, doarme cu tine, e legat si dependent de atentia ta, e super sufocat de dragostea ta, s-a obisnuit asa, si acum cand trebuie sa imparti, pentru ca NU te respecta, face urat! Eu n-am sa fiu dulce si eleganta, zilele astea oricum am destule pe cap si energia mea pozitiva e in alt loc, si am sa-ti spun: TU esti singura vinovata pentru felul in care este Cris, TU vei creea un adult violent si neadaptat daca nu faci ceva acum sa indrepti situatia! Asa ca, injura-ma daca vrei, ignora-ma la fel cum faci si cu celelalte fete, care de altfel tin la tine si vor sa te ajute...chiar nu imi pasa, dar TREZESTE-TE!!!!


IRIS,asta e la adresa mea,sau mi s a parut mie si am luat o prea personal?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ARIADNA,pe cine sa dezbin?eu am fost de la inceput la odiseea asta,mi a fost f draga,asa ca n am de ce sa dezbin.

ce ti se pare ca am spus atat de infam?ca te contrazici?
eu n am spus ca esti o mama nedemna,asa cum ai spus tu,am spus doar ca te contrazici in functie de afinitatile pe care le ai.

de sun ce am spus atat de grav? ca eu una nu cred ca cineva de la noi putea sa i scrie un msj atat de lipsit de inima.eu am acordat credit la toate.

iar de anka nu ziceam nimic,daca nu m ar fi jignit a nu stiu cata oara.pot cauta msj in care a spus clar ca sunnt idioata.atunci de ce nu v ati revoltat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Dragi doamne si mamici,

Cred ca ne-am balacarit destul!!! Gata, ajunge! am inteles ideile, conflictele, lipsa de afinitati. STOOOOP!!!

Va rog frumos, in numele lucrurilor frumoase care ne-au unit pana acum.Mai ales in numele copiilor nostri care nu au nicio vina.

Nu imi place deloc ce voi face acum, dar daca se va continua cu atac la persoana, voi sesiza moderatorii. puteti sa urlati si sa va suparati cat vreti.
Cine mai are chef de cearta sa se injure prin PM. Gata, m-am saturat. In loc sa citesc despre problemele cotidiene, ma uit la circul asta de doi bani.
gata!


Cine nu e de acord cu ce am scris acum sau vreodata, sa mi se adreseze prin PM, de asemenea.

Deja pleaca fete de valoare , foarte discret, pentru ca in loc sa raspundem la ce le framanta, ne facem de tot rahatul aici.

va multumesc pentru intelegere.


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laremi spune:

dia, oana saru-mana

Noi avem punct alb pe gingie de inainte de craciun, dar dinte nu. Chiar asa, cat mai dureaza? Ca io am stresat copilu' de cate ori pe zi il verific in gura, ma mir ca ma mai lasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Asa inapoi la oile noastre. Sa va mai spun de noi ca in ultima vreme n-am mai zis. Ne rostogolim, de pe burta pe spate si invers si am descoperit ca asa ne deplasam e si asta un mod de a...merge...nu?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Madina, ma bucur ca ai reaparut. Fetita mea e nascuta tot pe 5 iulie si voiam sa aflu cate ceva despre Lucian. Ma bucur sa aflu ca sunteti bine si grasunei!

Ioana si Ilinca (5 iulie 2008).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laremi spune:

Diarux, adica mamicile nu sunt doamne? sau doamnele nu sunt mamici?

Bumpi se intoarce de pe spate pe burta numai pentru un motiv serios, ca de exemplu sa ajunga la camera foto sau la telefon. Altfel, prefera sa maraie pana il intorc eu. Cand se vede pe burta, e in elementul lui. Se misca in toate directiile, se aseaza in fund si apoi inapoi pe burta si apoi iar in fund (poate sa faca asta si jumate de ora, nu stiu cum de nu se plictiseste). De pe burta pe spate nu s-a intors niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

cuscruella ee....asta da nora!!!! bravooo!!! il tot urmaresc si io pe Raul...da' inca n-a facut miscarea
laremi pe tine te lasa sa te uiti la gingie!? ce metoda folosesti? ca pe mine nuuuu...cum pun degetul sa dau buza in jos...pac scoate limba ..reusesc sa vad gingia cand doarme sau cand plange (numai ca atunci nu-mi prea vine s-o studiez)
aa...cuscrraaa is spune-ne tu...la Julia ai observat vren punct alb sub gingie inainte sa a[ara dintzisoru? si cat timp a durat de cand a aparut punctu alb si pana a iesit dintisoru?

Oana

de Raul

Mergi la inceput