Pepenasi de iulie-august 2008 (74)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna seara pepenasi,

Urate certuri pe aici,n-am fost niciodata adepta lor decat atunci cand a fost urgenta extrema si asta mai mult cu cei din familie.In fine,e cel mai bine sa stai pe fundul tau si sa analizezi si sa tragi concluzii.Eu una asta fac. Voi,fiecare dupa placere si nevoi.Ideea este ca aici trebuia sa aflam informatii,pareri,evolutii de-ale bebeilor si nu altceva.In viata reala ignoram copilariile astea dar aici mi-i se par de-a dreptul inutile si penibile.Si ne mai miram de ce vedem in scoli,copii pusi pe hartza etc.
Aiurea situatie.Pacat!

Acum despre noi va zic daca vreti sa stiti ca suntem mai bine,aseara a dormit de la 22 pana la 7 fara nici o trezire.Banuiam ca asa o sa fie la cat era de obosita.Mai are putin harait pe piept dar numai cand se oboseste.Sper sa treaca repede.

Tecky,si noi avem sunetul acela si o sa tina cateva zile bune daca nu o sapt-doua.Ideal ar fi sa-i dai multe lichide care o ajuta sa-l elimine mai repede.Sanatate!

Criss,da bronhopneumonie din pacate.Nu sunt de acord cu antibiotice dar de cele mai multe ori nu avem ce face.Eu am trait-o cu Bogdan si se pare ca si cu Deea o sa fie la fel desi speram contrariul.Netrat acel banal rosu` in gat pe noi ne duce la bronsita urata de cele mai multe ori.M-am invatat cu Bogdan,m-am dezobisnuit si acum o i-au de la capat:)Pupam Mihaita pe falcuta.


Maitrey,felicitari pt apartament si sa-l stapaniti sanatosi.

Anka,bravo pt dintisor!

Nati,pupam bebelusul zburator!

Flo,sa poarte sanatos bebe noile hainute!

Anna,medicii astia iti fac capul calendar,fiecare zice total altceva de pana la urma ramai in ceata ca nu mai stii ce sa faci.Eu ma axez pe asta ultima acum,o simt eu ca ea e pt noi.Am avut inainte 2 dar n-a prea fost nevoie decat pt vaccinuri.

Dana,cum e cu radiografia?Noi am facut-o pe la 3 luni jumate si a fost in regula.Sper sa fie si la voi bine.

Gata,fug sa fac ceva de halit.
O seara faina!

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Madina!!! Ce mult ma bucur ca mai scrii!! Eu m-am gandit la tine!!

Laremi ma bucur ca ai revenit!!

Annababy muuulta sanatate Ioanei!

Ariadna si Miruna se arcuia pe la 3 luni...si vroia in fund, desi nu se intorcea...acu' eu intreb: cam ce alt simptome sau manifestari sunt care sa ne indice ca ceva nu e in regula? Cum ne dam noi seama ca ar fi ceva neinregula cu tonusul muscular?

michellab si noi tot mucose fara alte simptome...inca nu am fost la doc. Voi cum mai sunteti? Raisa si sa se faca bine!!

Mona eu nu am nici o treaba cu subiectu in discutie, nu vreau sa ma bag, da' cred ca deja s-a mers muuult prea departe. Eu zic ca ajunge, daca mai sunt chestii de lamurit, mai bine pe privat. Ca noi restul, suntem atatea care vrem doar pace si armonie aici...Macar pentru noi, astea neutrele care chiar nu avem nimic cu nimeni si care nu vrem sa mai plece nimeni!

Am avut o noapte luuunga, am aspirat-o de i-au sarit fulgii saraca...acu parca nu is chiar asa multi, da is galbeni. Alte simptome, inca nu sunt. Doamne da sa nici nu apara, ca noi pe 25 avem vaccin...

Fug sa vad ce face, ca am lasat- sa se joace...o invat sa stea singura.


Dia - I'd like mornings better, if they started later!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Buna

Fetelor,nici eu nu am avut parola. Sper sa ma credeti...ca deja nu-mi mai place ce se intampla aici...Madina...eu imi aduc aminte de tine. Ai nascut la polizu cu dr. cu care am nascut si eu.

Nu sunt genul care sa iau apararea nimanui,pentru ca intru destul de rar sa scriu,dar mi se pare ca a degenerat discutia.
MONA...eu te apreciez,esti o mama buna ca si noi,te apreciez pentru toate eforturile tale de a aduce pe lume 2 copii trecand prin toate,dar nu cred ca e cazul sa dezgropam mortii acum. Intr-adevar asa suna...parca ai stat la colt sa o pandesti pe Sun si pe Madalina. Au si ele defectele lor ca noi toate. Oricum treaba e stricata rauuuu...Eu intru sa aflu de la voi sfaturi si ce vad aici....atata intriga si atatea rautati...nu noi suntem importante aici,ci copii nostri. Iar ei nu merita.
Sper ca nu am deranjat pe nimeni.

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MADINA,ma bucur ca ai scris!mult tp m am intrebat ce faci.

IRRIS,esti nervoasa sau doar curioasa?anka nu mi a raspuns pt ca stie f bine ce a zis.insa mi e jena de caprioara sau de anaxena sa reproduc aici.le as jigni inutil.
poate ca pare ca la gradinita,dar am tacut mult tp,desi am fost jignita si mi a fost jignit copilul,doar pt ca am avut indrazneala sa spun ce ma framanta.
nu mi s au dat simple sfaturi,mi s au dat sfaturi pe care tb neaparat sa le urmez,altfel,am intrat in dizgratia unora.
cu ce drept i se reproseaza cuiva ca nu si duce copilul la gradinita sau ca l culca cu ea in pat?
la asta imi poti raspunde?
esti tu sau altcineva mai in masura decat mine sa hotarasti ce e bine pt copilul meu?

sunt lucruri ca m au durut enorm,dar am tacut atunci pt ca gasca vesela ma pusese la colt....

nici acum nu as fi spus nimic,dar anka m a jignit a nu stiu cata oara,desi nu i adresasem un cuvant...
daca vrea caprioara,ii pot spune in privat ce mi a spus anka.oricum,sunt lucruri aiurea,pe care nu avea de ce sa mi le spuna mie,eu nici macar nu stiam atunci cine i caprioara,decat din cateva postari pe forum.

anaxena,asa e,iti poti schimba preferintele pe parcursul vietii,dar de ce sa vb de cineva pe care nu l cunosti,doar pt ca tu crezi ca esti cea mai desteapta ?

LADIMINA,imi pare f rau pt raceala mamarutei.multa sanatate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Ce ma bucur ca mai sunt fete care-si mai amintesc de mine...
Am inceput sa mai stau iar pe net fiindca m-am tot uitat sa vad cum se aplica legea mamelor si in situatia mea, adica avand un copil nascut in timpul CIC1 si sa vad daca iau si eu 85%...
Si uite asa m-a prins iar microbul DC... Dar timp nu prea am, ce sa zic, insa vad ca mai sunt cateva fete cu 2 copilasi mici, asa ca o sa incerc si eu sa nu pierd iar legatura cu voi...

Fetelor, eu nu mai stiu cum se intra pe picassa, ce user si ce parola, cred ca s-au schimbat intre timp...poate sa-mi zica si mie cineva?

mami de Lucian (05.07.2008) si Adrian (20.01.2007)

http://picasaweb.google.com/iulie.august/Madina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BOBITA MICA,DIA FILIPAS,imi pare rau.dar poate daca v ati pune putin in locul meu,sa vedeti cum m am simtit atunci,ati intelege de ce inversunarea asta.
nu am pandit pe nimeni,eu n am mai scris nimic aici vreo 2 luni tocmai pt ca eram suparata si nu voiam sa tensionez atmosfera.
apoi,am citit ce se intampla,am vazut ca se creasera discutii si am spus si eu care i parerea mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Dia m-am exprimat eu gresit, Julia la 3 luni NU vroia sa stea in funduletz, spatele era batos asa si se ridica direct in picioare. Semne de lipsa de tonus muscular ar daca pana pe la 6-7 luni nu isi ridica capul stand pe burta, nu deschide pumnii etc...chestii din astea foarte evidente. Ei la ea au avut impresia ca nu isi impreuneaza mainile deajuns de usor, au fost ingrijorati de batosenia spatelui...etc...Slava Domnului, se infirma mai tot...Voi stati linistite...pepenasii sunt toti normali

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laremi spune:

Monalac, intreci orice masura. E foarte urat ceea ce faci. Te rog sa folosesti mesageria privata, pentru ca pe mine nu ma intereseaza barfele de genul asta. Am inteles ca ai vrut si tu sa-ti exprimi un punct de vedere, dar deja exagerezi. Ai inceput cu Sun si Mada de Irlanda, acum ai ajuns la Ankalaura. Ce faci, le iei la rand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac

MADINA,ma bucur ca ai scris!mult tp m am intrebat ce faci.

IRRIS,esti nervoasa sau doar curioasa?anka nu mi a raspuns pt ca stie f bine ce a zis.insa mi e jena de caprioara sau de anaxena sa reproduc aici.le as jigni inutil.
poate ca pare ca la gradinita,dar am tacut mult tp,desi am fost jignita si mi a fost jignit copilul,doar pt ca am avut indrazneala sa spun ce ma framanta.
nu mi s au dat simple sfaturi,mi s au dat sfaturi pe care tb neaparat sa le urmez,altfel,am intrat in dizgratia unora.
cu ce drept i se reproseaza cuiva ca nu si duce copilul la gradinita sau ca l culca cu ea in pat?
la asta imi poti raspunde?
esti tu sau altcineva mai in masura decat mine sa hotarasti ce e bine pt copilul meu?

sunt lucruri ca m au durut enorm,dar am tacut atunci pt ca gasca vesela ma pusese la colt....

nici acum nu as fi spus nimic,dar anka m a jignit a nu stiu cata oara,desi nu i adresasem un cuvant...
daca vrea caprioara,ii pot spune in privat ce mi a spus anka.oricum,sunt lucruri aiurea,pe care nu avea de ce sa mi le spuna mie,eu nici macar nu stiam atunci cine i caprioara,decat din cateva postari pe forum.

anaxena,asa e,iti poti schimba preferintele pe parcursul vietii,dar de ce sa vb de cineva pe care nu l cunosti,doar pt ca tu crezi ca esti cea mai desteapta ?

LADIMINA,imi pare f rau pt raceala mamarutei.multa sanatate!



Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin


Eu sunt indiferenta, nu ma intereseaza nici ce a spus despre tine, nici despre alte fete dupa forum. Ti-am zis cum am interpretat eu mesajul tau. Nu mi s-a parut corect ca ai lasat in suspans exact partea care incrimina mai mult (sau poate nu).
Imi pare rau ca ai trecut prin situatii neplacute aici pe forum, dar aici se intalnesc personalitati diferite, am fost educati diferit, provenim din religii diferite, toate astea ne fac sa nu avem aceeasi parere, asta nu inseamna ca te pune cineva la zid. Mie mi se pare ca multe fete iau mult prea personal ceea ce se scrie, luati ca pe un atac, afront personal si ca trebuie neaparat sa faci cum ti se spune.
Sunt doar pareri, tu citesti si filtrezi informatiile conform structurii tale psihice si intelectuale, am dreptate?
Daca tu vrei sa stai cu copilul in pat, poti sa dormi cu el, pana s-o insura, ce crezi ca vine cineva cu politia la usa? Crezi ca e ilegal? Daca asa te simti tu bine si puiul tau (voi sunteti cei mai importanti), no problem, oricum in cativa ani vor fugi de noi si isi vor etala maretele personalitati, nu ne vor lasa sa ii mai pupam in public. Relaxeaza-te, serios acum, nu trebuie sa pui la suflet asa de tare ce se scrie aici, iti repet sunt doar pareri.

Va doresc o seara placuta si linstita tuturor.

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Fetelor am si eu o rugaminte mare la voi. NU ii mai dati apa la moara. Poate asa realizeaza ca nu asa se traieste si renunta la vendetta asta fara sens si fara rost.

Daca vrea sa arunce cu noroi, o invit sa isi intoarca atentia si privirile catre mine, si NUMAI catre mine, si sa lase pe altii in pace!

Asa ca Mona, atata ai draga mea? Mai ai? Ai terminat? Daca mergi pe ideea dezbina si cucereste sa stii ca eu am incredere in fetele de aici, am incredere ca vor vedea si judeca pentru ele. Eu zic sa ne lasi si sa iti lasi posibilitatea de a ne ocupa doar de pepenasii nostrii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput