***SONIA - docs` did miracles *** (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

hai si noi pe ultima suta de metri cu urari de sanatate! la multi ani oana!
si multi soniei!
-------

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=16" target="_blank">ALEXANDRA IN CONCURS - MAY1 + MAY2

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


wow! am nimerit la marele fix!!!

sa ne traiesti oana cu sanatate si liniste!!! la multi multi ani fericiti!!!

multi pupici soniei!

Emma INVINGE cancerul!



O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Kay, sunteti in gandurile si in rugaciunile noastre, zilnic!
Pupam o luptatoare mica si scumpa iar ptr mami, cu intarziere, un calduros la multi ani, plin de bucurii si impliniri!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Oana, la multi ani!!!!!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cu intarziere, urez si eu
LA MULTI ANI, OANA!!! SA AI PARTE DE MUULTE, MULTE BUCURII SI REALIZARI ALATURI DE SOSONICA SI SOT!!!
SOSONICA SCUMPA SI DRAGA.


Cristina, mami de Mihaita






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La multi ani! draguta ... multa multa sanatate si tot ce va doriti sa vi se indeplineasca ... multi tie si Soniutei.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

va multumesc mult de tot !



************************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, ce faceti? M-ai sunat acu cateva zile si m-ai prins vorbind la celalalt telefon... Totul ok? Pupam Soso dulcica! Si pe mamica ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ce mai face Shosho???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna Doina !

uite bine ca m-ai tras de maneca, chiar am ce sa va spun (atat eu cat si ea )

din 28 februarie are aparate auditive, am mers la un logoped aici in bucuresti, 1 singura data, pt ca incepuse sa se isterizeze ca de ce nu sta copilul pe scaun sa se joace (mdea...), ca de ce nu imita, ca de ce arunca pe jos jucariile, ca ea nu stie cantecelul cu "bate vantul...nu stiu ce"... pai mai femeie, copilu asta n-a auzit pana acu... si este un copil MIC !!! cum sa pretinzi de la ea (miss ultra-turbo-duracell-explozive) sa stea pe scaun si eventula sa asculte si o bucata din MARX... dar am inteles totul la sfarsit. cand sa iesim pe usa imi marturiseste ca ea nu a mai lucrat cu copii atat de mici, si nici cu hipoacuzici merci cucuoana... si m-am intors acasa mai incetosata decat am pelcat... am mers la audiolog aici, in Ro. o testeaza, imbunatatire de 50 dB... ooo super !!! si discutam despre implant... paaai, eu fc implantul, la o sg ureche, dupa 2 ani... dar la S nu se baga, pt ca e cardiopata... zic merci in gand si bat apropos-uri despre E-112. cica sa-mi iau gandul, ca nu semneaza asa ceva, implantul se poate face da e problema mea proprie si personala ca Sonia are si operatiile la inima... asa ca nu se poate face, dar nici nu-mi semneaza vestitul formular... tac si inghit si plec. norocil meu e ca era si Alex acolo care m-a tinut pe silent, ca ziceam eu vreo 2

etapa 2 nu e definitivata. adica search de clinici care sa faca implantul... am primit o oferta de la Munchen, de 63.000 euro. bilateral, cu 14 zile de spitalizare.. ce mai, all inclusive, ca pe litoralul turcesc ... da parca mie in SUA mi-au zis sa ma duc la Viena, asa ca ce face fata desteapta (adica io, cine credeati???) pun mana si trimit mail la Boston, la Children`s. Dr care face implantul acolo, minunata ca toti medici pe care i-am intalnit acolo, face hocus pocus (ceea ce romanii nu stiu nici sa prounte) si in cateva zile imi face legatura cu Medel, firma care produce implanturile, cei de acolo imi dau email-ul dr dela Viena care face implantul (cica za best) si eu trimit mail la Baumi... dar surprize, surprize mailu se intoarce impachetat inapoi... dau si caut alta adresa, sap altceva, si tot surprize.. se intoarce... si acum astept raspuns de la reprezentantul Medel, sa imi face ei legatura cu dr de acolo...

etapa 3. ar fi implantul, dar si terapia + reglarea procesorului... care eu una n-as avea curaj sa o fac in Ro, fara falsa modestie. si aici e buba mare. cine face logopedie cu ea? acelasi medic minunat de la Boston, mi-a dat un link al unei clinici din SUA care ofera niste cursuri pentru parinti, ca sa lucreze cu infantii lor acasa. si m-am inregistrat si... am primit primul curs, pe care aproape l-am finalizat. a facut minuuuuni !!! dar pe mai departe, nu stiu cat de ok ar fi sa continuam doar cu logopedia facuta de mine... o alta chestie e ca am impresia (sper sa ma insel) ca aceasta clinica la care face Baumi implantul e privata, ceea ce inseamna ciuciu E-112... care ma aduce la ideea mea initiala si ascunsa de a face op in SUA+terapie si reglaj tot in SUA pt perioada nedelimitata... daca tot am viza pe 10 ani si S pe 5, (adica 5 si eu, ca fara ea ce terapie sa-mi faca astia mie?)... sa vad ce imi raspund, 70.000 de euro nu-s de ici de colo

si acum the good news, de astazi de la (aproximativ) ora 14 ora Romanieie Sonia ma striga MAMA. CLAR SI RASPICAT !!! s-a simtit nevoita pt ca am privat=o de accesul in baie odata cu mine si la usa se auzea (pe langa batut in usa delicat, asa cum s-a auto-educat sa bata) un MAMA absolut superb... mi se rupea inima ca e afara, da deh, n-ajungeam la clanta sa-i dau drumu inauntru si pe urma m-am sustras la medic, si mi s-a raportat ca s-a dus la o fotografie in care eram si eu si incerca sa o sustraga si pe un ton plangacios spunea "MAMA" cum sa nu o iubesti

alte progrese ar fi :

-a repetat dupa mine un sunet. cu toate ca nu pare, e fff rusinoasa, se fastaceste imediat, si in genere nu repeta, decat dupa ceva timp, cand stia ca nu sunt atenta... si cand o laudam se fastacea toata ... dar de data asta a spus imedita. o singura data, dar a spus. si era clar cu intentie si pentru ca il auzise.

- mi-a adus telecomanda cand i-am cerut-o si o surubelnita acu pot sa stau linistita pe canapea la teveu si sa imi las sucu in bucatarie, ca stiu ca nu tre sa ma mai ridic , ae cine sa-l aduca

-stie ce inseamna bravo si reactioneaza in consecinta
-stie ce inseamna pa, si face cu mana cand ii spun pa.

in rest devine maimutica pe care si-o dorea logopeda, a inceput sa imite absolut tot, de la pus ciorapii (de incaltat se incalta singura !!!) pana la mancat singura inclusiv supa (e scandal mare daca vreau sa ii dau eu, prefera sa nu manance), stres pe maini, spalat pe maini... stie foarte multe lucruri, nici nu-mi dau seama cand le prinde... si ce e amuzant e ca face, dupa baby einstein, "hean, shoulders, knees and toes, numai ca short version, head-toes asa, sa piarda vremea si cu umerii si genunchii... se urca singura pe tobogan si nici nu mai stiu ce sa va zic ca face, probabil sunt normale pt varsta ei, dar mie mi se pare wonder baby ! si acu iese de la infanti si se face todleritza

ce ma bucura e ca ii plac aparate, ii place sa auda, le cere singura, dar le si scoate singura cand nu mai are chef sa auda, adica atunci cand vrea sa doarma. altfel le poarta cu placere.

ah, si mai are o chestie noua, foarte noua, de cate ori iesim pe usa trebuie sa plece cu ceva... ca e gentuta, ca e rucsacel, ca e cosul de gunoi pe care l-am carat cu noi, ca altfel nu vroia sa iasa din casa...

as putea sa scriu despre Sonia zile intregi, dar mai tre sa dorm si eu !

te pupam Doina, multumim ca ai intrebat de Sonia! si il pupam si pe ex-bufliciul, junele prim tras prin inel .

numai bine

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput