Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra
mai e vre-un "amarat" care a asistat la nastere afara de al meu?
inainte sa nasc pe laura daca ii ziceam sa nu vina era cel mai bucuros. acuma insa (ca deh, avea experienta) s-ar fi facut fleasca sa nu il las.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Al meu a stat langa mine tot travaliul, a taiat si cordonul desi la inceput era reticent .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana28 spune:

buna fetele
va citesc in fiecarezi si gasesc raspuns intrebarilor
mele, dar nu prea pot sa scriu pentru ca noi ne luptam
cu colicile si sunt mai tot timpu cu bb in brate,
acum pe picioare, pentru ca il trexesc mereu crampele si daca nu doarme atunci e mai rau
AM SI EU O RUGAMINTE, VA ROG SA-MI SPUNETI SI MIE DACA V-AU DAT ANGAJATORII ADEVERINTE TIP PENTRU DOSAUL CIC.....SECRETARA DE LA SCOALA MA SUNA SA MA INTREBE CUM SA FACA EA ADEVERINTA TIPSI IMI CITESTE LA TELEFON IN TIMP CE BB PLANGE, VA DATI SEAMA
CICA CE DATA SA TREACA EA?SI MULTE ALTELE
PLEASE HELPDACA AVETI ADEVERINTA TIP
ADRESA MEA DE MESS ESTE MARIDUPI79.....
MULTUMESC ANTICIPAT


Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)

http://community.webshots.com/album/567350525Ddyhxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ihotu sa scri repede cateva mesaje pt ca noi nu te vedem in timp real mesajele tale sunt moderate...cojitele din cap schimba samponul si clatestel cat mai intens...vaccin noi nil facem pe cel de la stat vb aia e testat pe mii de copii...sa iti traiasca familia frumoasa fata are un par superb
ramo nu pot sa te sfatuiesc schimba tamponul cat mai des si mananca mai sarat reduce hemoragia sarea...si rabdare trece si asta

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana28 spune:

SI BBLE MEU ARE COJITE PE CAP, DAR MI-A ZIS DR CA E DERMATITA
SEBOREICA CARE APARE SI DUPA URECHIUSE SI PE FATA-IRITATIE- SI TRECE IN TIMP


Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)

http://community.webshots.com/album/567350525Ddyhxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Mariana eu luni o sa sun sa vad daca au adeverinta tip la sector 3. mi-au zis sa revin dupa 20 ian. ca nu aveau asa ceva!
Otilia sunt uimita ce seamana fetele tale!Bia cu Issa deloc!
Alexa superb Alexis si seamana cu tine!
Ramo asa mi-a venit si mie cm la Bia, ff. abundent citeva luni, apoi se regleaza! Acum sigur dupa ce termin cu alaptatul in 3 sapt. imi vine cm, cred ca la fel de mult!
Mai vizionez niste poze ca abia acum reusesc!

Bianca Andreea si Larisa Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mariana adev o ridici de la dir muncii cat priveste completatul mergi la serv pt a o completa corect...laa pe bb cu tati si mergi vazi ca trebuie sa iti dea si adev cu veniturile nete ...noi am mai discutat despre asta in cap trecute
alra al meu ar fi asistat daca l-ar fi lasat, dar tare imi e teama ca ar fi lesinat

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana.6602 spune:

61890D:\SITES\desprecopii\www\userphotoAdaugare album pentru: Ana.6602
am reusit si noi sa punem poze la album in timp ce-l adormeam pe bebe in leagan, daca nu e bun linkul de mai sus uitativa la album

astept opinii despre cozonacelul meu

pupici

Ana mamica fericita de Tiberiu Andrei 22.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ihotu, pediatra voastra ce va recomanda? Eu si prima data si acum vreau sa urmez schema standard ca nu ma pricep eu sa inlocuiesc un vaccin cu altul, adica merg pe mana pediatrei doar ca intre timp desi sunt 4 ani intre fetele mele s-au mai schimbat unele vaccinuri.
Acum se vad mesajele tale, poate fetele din Bucuresti sa te sfatuiasca mai bine.
Cu cojitele iar nu ma pricep ca n-am experimentat dar parca parca le-am auzit pe fete ca au folosit tarate pentru apa din cadita.
Sa va traiasca perechea, amandoi frumusei.

Ramo, daca ti se pare prea de tot hemoragia, ia o fiola de vitamina K. Ma bucur ca ai rezolvat cu invitatiile. Am citit ca porti burtiera dupa cezariana, ti-a recomandat-o doctorul?
Lorena, si mie mi se pare acum ca incepe sa semene Elisa cu Ana, dar la nastere nu mi s-a parut deloc, probabil pentru ca avea oasele capului asezate altfel atunci imediat dupa expulzie plus ca a iesit cu par pe cand Ana a avut doar un puf pe cap.
Eli, asa si al meu, a stat in usa la cezariana si gata sa lesine, a zis ca nu credea ca mai ies vie de acolo la cate tampoane de vata cu sange a vazut, zicea ca au umplut un sac. Acum a fost poezie, atmosfera cu totul altfel.



Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Babyzapi,
eu,una...n-as astepta pana luni,nu vreau sa te supar,da' mai bine mergi cu el la urgenta undeva...macar sa confirme ca-i dermatita.trixera nu-l prea ajuta...ar fi trebuit sa-l calmeze pana acum,parerea mea...tu il speli cu ceva pe fata?sapun,spumant...si apoi dai cu trixera?sau trixera este singura chestie pe care o folosesti pt fata?te cred ca ai incrdere in med din franta,dar una este sa-l vada live si alta in poze...
Ihotu,Mariana,
eu la ambii copii am avut cojite...,am masat pielea capului cu uleiul lui bb de corp,am pieptanat cu peria lui/ei si intr-o saptamana au fost gata,f simplu
Elilov,
cand doarme pe burta,de ce nu-l lasi cu manutele pe langa capsor?daca ar vrea sa-si schimbe pozitia,i-ar fi mult mai usor sa se sprijine in manute
Lorena,
meiii,tu sigur nu ai prelucrat poza?



am admirat o groazaaaa de bucute si falcute minunate,grasani,ochiosi si genosi,pup cu mare drag pe totiiiiii






..................................................
Raducu(31oct2008) si Crinuta(1nov2006)
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

babizapi, nicole a luat 700g la o luna dupa scaderea fiziologica - deci bine. pediatra a zis ca intre 500 si 1kg pe luna e bine.
asistenta de azi la fel a zis ca atata vreme cat isi urmeaza curba de crestere e ok.

otilia, si eu la fel. daca ma agit am mai putin lapte. africancele alea or fi invatate sa produca pe mai putin combustibil. ma gandesc ca daca inveti organismul cu hrana bine nu ii mai merg motoarele la fel cand tai din resurse. poate o avea nevoie de timp sa isi revina.
eu daca mananc mai putin am constatat ca slabesc insa foarte lent si nu vad modificari in lapte. ziua am mult, seara putin si seara nevoile ei sunt mari - aici am eu o problema ca nu suge la intervale regulate.

cred ca am luat boala laurei. ceea ce ar fi bine din punctul de vedere a lui nicole caci daca iau eu prima virusul fac anticorpi si nu se imbolnaveste ea.



ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput