Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

am vazut si eu cateva poze!

flowers, vulpitza aia cu ochi verzi iti seamana leit! nu te mai plange ca seamana cu taica-su ca are sigur mult si din tine. a mea a mare nu aduce nici pe departe cu mine insa, sa vezi la mine depresie

brie, ce fete frumoase ai!! cum sa zici ca vrei baiat?

mirtha, imi place rau de eva ta. mami zarghita, da' lui bebe sunt convinsa ca ii convine varianta asta de mami

gabriellag vad ca si tu ai poze de la nastere. a asistat sotul?

mai e vre-un "amarat" care a asistat la nastere afara de al meu?
inainte sa nasc pe laura daca ii ziceam sa nu vina era cel mai bucuros. acuma insa (ca deh, avea experienta) s-ar fi facut fleasca sa nu il las.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Bertha, uite ce poza a fost favorita mea mult timp am avut-o pe mess, sunt din perioada cand eu nu eram cu bbelusa mea scumpa , primele 13 saptamani in Norvegia au fost fara ea.
Dar si voi la fel aveti gene lungi, eu cred ca tin bine minte ca am remarcat la Darius, mai rar la baieti, nu degeaba scriai "frumusete rara".
Succes la vaccin!

Ca tot veni vorba, am o intrebare despre vaccinuri.

Stiti unde pot face in Bucuresti un vaccin la 3 luni, 1 injectie cu vaccin conjugat DTP+polio+Haemophilus Influentae si inca o injectie cu Prevenar (pentru toate este prima doza dintr-un total de 3, aici se fac la 3 luni, 5 luni, 1 an).

E foarte important pentru mine sa stiu daca le pot face la Bucuresti ca daca nu trebuie sa vin cu ea la inceputul lunii martie in Norvegia .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre


Aoleu, vrei sa ma topesc de tot?! Mama-mama ce gene si ce ochisori! Pupa mama pe ea de grasunica!
Biata de tine, cum numarai saptamanile fara puiul drag, nu spui 3 luni, spui 13 saptmani.
Ai retinut f bine, are Darius nise gene lungi, negre si intoarse, de o sa-l invidieze femeile toata viata. Sunt f bucuroasa pt ca am observat ca si Ioanei au inceput sa i se intoarca...daca ii raman si ochii albastri, va calcam pe urme.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Da, Criss, eu sunt Stan Patzitu'.Imi este si frica sa zic ca mi-e bine , cine stie ca nod ma aude si-si face iar de cap.Am niste chestii cam ciudatele pe tampon de care astept sa scap.
Tie ti s-a inchis operatia?

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
scapat de una bucata soata, vazut poze minunate revin cu detalii, dormit bb de la 24.00 pana la 6.30 cu lumina stinsa mufat pana a adormit la suzeta..apoi papat 200 ml lapte muls de mami si nani iara pana la 11.00...ihhhhaaa sa il tot tina prog asa ca numa supar..momentan doarme la mami in brate
poze noi aici...dar bahhh sa nu aratati la fetite cucu meu
http://community.webshots.com/album/569426450mGhmkN
si aici http://community.webshots.com/album/569426450mGhmkN?start=12


Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Eu ma delectez cu poze, e liniste.....Otilia, ce dulce e Ana, si `genata`, scumpa mica.
Loren, pai tu vrei sa ne imbolnavesti...esti...n-am cuvinte. De unde vrei sa mai slabesti, esti mai mult decat ok asa.

Ma duc sa-mi trezesc gasca, mergem la medic. Cu ea doar la masuratori si cu mine sa-i arat fundul... Am doua chestii, mari, rosii, initial credeam ca sunt furunculi, acum si-au largit aria, ma mananca, fac coaja care se ia si elimina lichid. Suna promitator, nu? Cine stie ce-am luat de prin spital.....

Mami de Sara (8 dec 2008)
nasterea bebelinei-zibelinei

_

Bazar pentru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

izabela am vazut obrajorii lui rafael off pun biciul pe mama ei de alergie sa plece de la baietel cuminte sanatate mica puiutului...sa mergi neaparat la un dermatolog sa mai vezi si o alta opinie
Mirtha mai sa facut Eva din frumoasa mai frumoasa...e bestiala cu fontita ion cica 'ma da seamana cu mama'sa '

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Alra , ochii Juliei sunt albastrii, nu verzi (doar culoarea ochilor ii de la mine).Las' ca si Laura seamana cu tine la...obrajori. Sanatoase sa fim.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mav si otilia sunt de acord cu voi cu intarcatul ...eu nu inteleg unele atitudini, dar in fine....si eu cu kg am multein plus, dar nu ma vait pap mult bag ceaiuri si pastile sa am tzitzi sa ii dau lui bb, de ar fi sa pap pamant si nu ma las o sa ma mulg cat mai mult posibil....acu vleau plemiu pt cele mai mulse tzitzi
alexa am vazut poze cu dodo e leit mami si are niste ochi superbi , absolut superbi

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Ramo mersi mult de tot pt PM, esti o dulcica, fetelor ma multumesc de sfaturile primite avem deja opinia unui dr dermatolog bun din Franta. A fost soacra la el cu poza cu obrajorii lui bebe si i-a spus exact toata povestea lui bebe, iar ce ne-a recomandat este :
-baita o data la 2 zile pana ii trec bubitele (dr de la medlife zicea ca baie repede sa nu stea prea mult in apa, deci mai bine o data la 2 zile)
-dimineata si seara spalat fatzuca si dat cu Trixera de la Avene.
-la baita spalat cu Coldcream Syndet de la Avene
-dupa baita ulei de migdale dulci biologic pt bebe (aia de la meflife a zis ulei de masline iar dr din franta a zis ca NICIODATA ulei de masline la bebe si ii dau dreptate pt ca dupa o singura folosire a
doua zi era si mai rau fatza lui bebicu...cel putin in cazul nostru).
A intrebat soacra si de crema Mustela pour change cum zicea Mar_ysa si a zis dr IN NICIUN CAZ...Alexa tu ziceai ca ai folosit-o si pt voi nu a fost buna...deci cred ca e in functie de bebe aici, la unii merge la altii ba, dar noua ne-a zis sa nu o folosim.

O sa fac exact cum a zis dr asta, am incredere ca a fost soacra mea la un dr bun si sa dea DD sa avem rezultate bune cat mai repede.

Otilia Doamne ce frumusete de fetita mi-au vazut ochisorii e superba Ana in poza aia si ochisorii atat de frumosi...uitasem si de pata de be obraz , norocul ei a fost ca era mai maricica si nici nu a fost foarte grava iritatia, d-aia e bien domne sa papa bebe lapte de la san...daca era asa nu mai avea bebe meu dermatita acum, o facea mai tarziu cred.

Lorena esti superba in rochita aurie o sa-i dai gate pe toti. Si nici nu zici ca mai ai kg de dat jos, arati foarte bine

Bertha multa bafta cu vaccinul dar 2 intepaturi? sper sa fie in forma maxima dupa vaccin bebelina.

Carmen si Dadap multumesc inca o data

Mav mersi mult iubita, eventual si cel mai bine zic eu, da-i ID-ul meu de mess sweet_issabela.

Alra multa bafta cu tzitzisoarele si bine ca nu a mai facut Laura febra...nu vreau sa dau cu mucii-n fasole, dar chiar a luat putin in greutate Nicole...nu da te roggg ...dr ce a mai zis de asta?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

alra ma bucur ca laura e mai bine sanatate multa ii doresc
bertha bafta la vaccin mergem si noi pe 24 ma ia ce emotii deja


Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero

Mergi la inceput