Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fetelor, dati-mi pe PM va rog nr. lui Babyzapi.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bertha, uite ce poza a fost favorita mea mult timp am avut-o pe mess, sunt din perioada cand eu nu eram cu bbelusa mea scumpa , primele 13 saptamani in Norvegia au fost fara ea.
Dar si voi la fel aveti gene lungi, eu cred ca tin bine minte ca am remarcat la Darius, mai rar la baieti, nu degeaba scriai "frumusete rara".
Succes la vaccin!

Ca tot veni vorba, am o intrebare despre vaccinuri.

Stiti unde pot face in Bucuresti un vaccin la 3 luni, 1 injectie cu vaccin conjugat DTP+polio+Haemophilus Influentae si inca o injectie cu Prevenar (pentru toate este prima doza dintr-un total de 3, aici se fac la 3 luni, 5 luni, 1 an).

E foarte important pentru mine sa stiu daca le pot face la Bucuresti ca daca nu trebuie sa vin cu ea la inceputul lunii martie in Norvegia .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

BraveGirl , multumesc pentru pontul cu tetina calda.Oare pot s-o bag 10 sec la microunde? Am sa incerc si eu sa vad daca tine la BB.
Loren@ ai incercat pastilele galafor? Nici eu nu mananc prea mult si de ieri am inceput sa iau 3 pastilute pe zi. La mine isi fac efectul. A fost prima noapte in care BB a dormit 5 ore legate (pana acum maxim 3,5h). Superba rochia aurie, dar si mai si este proprietara ei.
Iza mi se tarziu luni...sincer...de ce sa sufere bb-tza tot weekend-ul?

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

buna tuturor!

tocmai a plecat asistenta: a luat 140g in ultima saptamana, se tine cu greutatea pe P10 (e mai mica ca 90% din copiii de varsta ei). e pe curba unde s-a nascut si si-o urmeaza.
cu inaltimea insa s-a cocotat pe P75, are 56cm, a luat 4 de la nastere.

mie iara mi s-a umflat sanul, dupa fix 2 minute de supt in pozitie culcata - clar nu o mai pot pun asa la sanul ala. acuma trag sa mi se dezumfle: cu pompa, cu varza, cu masaj la dus, cu aia mica ...

relativ la kg si alaptat eu am citit ca atata timp cat nu urmezi o dieta drastica e ok. scopul grasimilor acumulate pe corp in sarcina e sa le dizolvi sa faci lapte, deci slabitul dupa e un proces normal. si apoi citisem de exemplul femeilor din tarile din africa care nu se hranesc mult ca nu au cu ce insa au suficient lapte sa isi hraneasca bebelusii.

laura e mai bine, i-am dat antitermic numai aseara la culcare si azi de dimineata avea numai 37.7. nu prea mananca insa pediatra ne-a avertizat ca asa va fi. de baut insa bea bine ceea ce e cel mai important.

babyzapi, nu stiu ce sa iti zic de alergii si dermatita ca nu am avut niciodata problema asta. va tin doar pumnii sa fie bine cat mai repede.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui brie

bertha, va tin pumnii la 2, sa nu doara asa tare. Dar de ce doua intepaturi? Ce vaccin ii faci? nu Infanrixul hexa cel pt 2 luni?

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki (22.11.2008) si Brianna (03.12.2002)


Am mers pe vaccinurile de la medicul de familie. Unul este impotriva hepatitei B, tetanosului si DTP-ului si altul este antipolio, nu mai sunt picaturi, se face injectabil.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Wow ce de pozici frumoase am vazut!
Loren@ ce aparitie! Iti sta super in rochita asta.
Mirtha m-am indragostit iremediabil de motzata ta! E frumoasa foc si are niste trasaturi... Puuup dulce obrajorii aia dulci si grasuni!
Gabriellag foarte impresionanta poza de la prima intalnire a ta cu David!
Criss703 tare scumpa Paula! Asa de frumos zambeste...

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

dupa munci asidue, am reusit sa modific montajul ala, sa apara si numele... am pus si pozele cu bebei, la cine mi-a trimis
amu' mai am sa pun numele bebeilor, da' tre sa ma luminez care copil al cui este... poate incurc cozonacii sa vezi ce scatoalce imi iau de la voi

otilia, vaccinul il poate face oriceine, daca il ai... daca ai nevoie vb cu pedi a mea

io am doo bucatzi copii vaccinatzi, asa ca azi nema program de relaxare, si maine e wkd, deci iar imi rastoarna tatai calculatoarele

cine mai cvrea in montaj, burta, repectiv copil, dati buzz pe mess. sau mail, sau ce vreti voi......

aaaa... muzica.. sa dea naiba daca am altceva decat celine a lu' dion si muzica po****ra pe ramasita de calculator pe care umblu... daca aveti alta melodie, dati si la saraci


Mami de Cristian 26.10.2008 + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank">repere in dezvoltarea bebelusului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Alra ma bucur ca Laura e mai bine! E o varsta la care sunt destul de sensibili. O sa treaca de perioadele astea in care se imbolnavesc usor cam in jur de 4-5 ani...cel putin la noi asa s-a intamplat.
E bine ca Nicole se mentine in grafic!

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui loren@

Scuze ...am deparolat!
Mav nu am slabit suficient, tot 5kg + am , dar ce mi-am cumparat se poate purta si cu kg astea in plus sau in minus!
Am fixat si biserica, va fi la Elefterie..musai cica sa fac intr-o vineri molifta inainte de botez!

Bianca Andreea si Larisa Elena




unde ai kilele alea maica? ne iei si la misto pe astea grasele
arati beton, tu vrei sa te subnutresti?

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana.6602 spune:



buna fetelor

mi-a luat un an sa va gasesc ca eu tot incercam sa recuperez si sa citesc din urma


La multi ani si un nou an cu tot ce va doriti pt voi si bebeii vostrii

sunt asa de emotionata ca va scriu...nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timpl.....am atatea sa va povestesc....inprimul rand cozonacelul meu implineste maine 8 saptamani ...si as vrea tare mult sa vi-l arat...e mai greucu albumele astea....poate o sa reusesc sa pun poze...e cel mai frumos copil din lume....

ajutati-ma si pe mine cu un sfat... bebe al meu e cam constipat...de exemplu in ultimele 3 zile a facut doar de trei ori...si se screme si se chinuie saracul...nu stiu ce sa ii mai fac? voi ce ia-ti dat?




Ana mamica fericita de Tiberiu Andrei 22.11.2008

Mergi la inceput