Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Babyzapi, daca vrei sa schimbi impresii, pe privat, cu mamica respectiva, nick-ul ei este AngeliquedeS. Numai ca zilele astea asteapta sa vina furnizorul de internet, sa-i schimbe cablul... si s-ar putea sa nu-ti poata raspunde chiar imediat la mesaj... Daca vrei, o intreb daca pot sa-ti dau nr ei de telefon, sa discutati.



Mami de baieti: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:


Buna dmineata,

am vazut acum la emisiunea de dimineata pe antena 1 la "razvan si dani" ca au facut un reportaj despre micutul Gabriel. mi s-a rupt sufletul iar. cred ca nu exista blestem mai mare pe Pamant decat sa-ti vezi copilul bolnav pe un pat de spital iar tu sa simti ca nu poti face chiar nimic sa-l poti ajuta, sa te simti neputincios.am pus si eu cativa banuti, infim de putin fata de cat iar trebui lui, dar putin cate putin poate au norocul sa stranga banii necesari.

babyzapi, offfffff nu mai pot doamne ce are pe fatzuca aia mica. Bafta multa si fii optimista ca va trece!
mirtha, ce grasuna am vazut acolo !!!!
criss, e dulcica foc fetita voastra!
diana, multumesc mult pt siteul cu sling. aseara am achizitionat si eu 2, dar imi mai trebuie ceva sa ma obisnuiesc si sa prind experienta in a-l manui. mi-a fost cam greu pana acum sa ma obisnuiesc si la fel si bb.
alexa, baietelul iti seamana leit. daca va avea si acelasi simt al umorului si acelasi dram de nebunie o sa fie cancerul femeilor!
alexutza, baiiiii ce imbecila tupeista!! Doamne Maica Domnului ce scarba! Nu ma mira astfel de fapte pt ca auzi la orice colt de strada, dar ma intriga tupeul ei fara limite.

despre discutiile vis a vis de soacre......eu nu am ce sa comentez, decat de bine. este o femeie cum rar am intalnit si de un bun simt iesit din comun. De fapt din prima zi de cand l-am cunoscut pe sotul meu mi-am facut o imagine despre cum ar putea arata mama lui si nu m-am inselat. Nu putea sa primeasca o asemenea educatie decat de la o femeie cu o educatie aleasa. Si plus de asta are un suflet de aur! Sa-i dea Dumnezeu sanatate sa mai traisca inca pe atat sa ne fie alaturi si sa se bucure de noi.



http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki (22.11.2008) si Brianna (03.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Babyzapi, ai PM

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Babyzapi, am pus 2 poze din acea perioada aici, doar pe obrajorul stang a avut (cele cu burtica sunt de la o alergie ). Important este ca Anei i-a trecut fara unguent desi am avut indoieli a avut dreptate dermatoloaga.
Fluturasa, Mav te-a sfatuit foarte bine. Eu sunt de parere ca in timp va scade productia, mai ales daca reusesti sa nu te mai mulgi intre mese. Eu n-am experimentat intarcarea fortata, am facut o toxiinfectie alimentara, Ana avea cam 1 an si nu a mai vrut sa suga, probabil nu mai era bun la gust. Oricum dupa ce mi-am revenit eu nu a mai fost lapte, nu am luat pastile, nu m-am muls, pur si simplu s-a terminat stocul si cred ca asa este cel mai bine.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Scuze ...am deparolat!
Mav nu am slabit suficient, tot 5kg + am , dar ce mi-am cumparat se poate purta si cu kg astea in plus sau in minus!
Am fixat si biserica, va fi la Elefterie..musai cica sa fac intr-o vineri molifta inainte de botez!

Bianca Andreea si Larisa Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Otilia mie mi se spune ca nu am lapte ca nu maninc suficient...nu stiu daca e vreo legatura, dar am incercat sa beau macar 2 l de apa/zi, dar nu merge deloc..pur si simplu se duce..azi nu cred ca mai scot nici macar 100/toata ziua!

Bianca Andreea si Larisa Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Babyzapi, nu pot sa cred ca obrajorii li Raphael sunt mai rau. N-ai putea sa mergi mai repede la un dermatolog? Sau sa-l duci la spital? Pana luni mai e atata timp... se chinuie prea rau mititelul...si tu alaturi de el. Io cre'ca as tine-o din dermatolog in dermatolog, nu se poate sa te vada cu copilul asa si sa nu te primeasca.

Fluturasha, sunt si eu de parerea lui Mav, adica, daca ai lapte, sa-i dai cat mai mult. Dar tu stii cel mai bine de ce vrei sa iei hotararea asta. Ideal este ca renunti treptat la alaptat, sa determini sanul sa produca din ce in ce mai putin. La mine nu a mers. Darius era atat de obsedat de san, incat sugea la greu, nu se punea problema sa reducem nr de mese sau cantitatea. Astfel incat la un an si 4 luni l-am intarcat brusc, a plans putin, nu cum ma asteptam, dupa 2 zile a inceput sa bea lapte cu bibe. La mine a fost mai nasol, am luat tratament, eram ca o vacuta nemulsa. La sfatul dr, ma mulgeam ff putin seara, sub dus. Imi pare rau, dar nu mai stiu cate zile am luat tratamentul. Insa secretia lactata nu s-a oprit niciodata pe deplin, daca strangeam putin mamelonul, ieseau 2-3 picaturi si la 2 ani de la intarcare. Medicul a zis ca-i ok.

Otilia, inainte sa vad rana de pe fata, am vazut doi ochisori minunati, m-am imbolnavit!

Brie, si soacrii mei sunt f cumsecade.

Noi mergem la 2 la vaccin Ne asteapta doua intepaturi in bulanasele noastre frumoase si grasute...

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23

Intrebare pentru mamicile care sunt la al 2-lea copil:

....cum este intarcarea?....adica sa zicem ca vreau sa-i dau bebelinei sa suga pana la 6 luni....cum se face ca sanii sa nu mai produca lapte....? eu am destul de mult lapte si asa de tare ma enerveaza ca trebuie sa ma mulg de 3-4 ori/24 h....deja m-am plictisit de atata muls....cand ma gandesc ca mai am 4 luni jumate ma apuca disperarea

mami de Iulia 26.11.2008


Eu am intarcat-o pe Julia la 4,5 luni pentru ca eram la facultate si a trebuit s-o duc la mama. Nu am avut lapte in exces (eram si stresata rau in periada aia) si in ultimele 2 saptamani i-am dat mixt. Si uite asa, treptat, s-a oprit si lactatia.Nu-i cerere, nu-i oferta. Dar exista si pastile pentru asta.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

bertha, va tin pumnii la 2, sa nu doara asa tare. Dar de ce doua intepaturi? Ce vaccin ii faci? nu Infanrixul hexa cel pt 2 luni?

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki (22.11.2008) si Brianna (03.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Lorena, , arati bestial.
Si eu am observat ca scade laptele daca nu mananc, de aceea bag Galafor cand sar o masa si am inceput sa iau si vitamine.
Asa ca nu cred ca se vor duce prea curand kilogramele dar macar mentin laptele pana la 4-5 luni cand, daca vad ca nu mai produc sufiecient lapte, macar e la o varsta cand pot introduce o masa de solide.
Alina, tin pumnii sa nu luati raceala, sper ca pe aici nu umbla virusi in perioada aceasta. Ana va mai merge inca 2 saptamani la gradinita si vom mai vedea in tara.

Alina, Carmendu, aveti vointa cu kilogramele .
Carmen, cand ai timp de toate exercitiile? Eu daca ies 2 ore la plimbare cu ea deja sunt epuizata.

Alexa, stai la coada cu aruncatul, eu am 69 de kg se pare ca-s cea mai pe aici, din pacate tot la parter stau .
Si daca dupa prima sarcina am ramas cu burta, acum ma vait mai mult de picioare ca sunt umflate, imi trosnesc oasele cand merg.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput