Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Bine zici Xeno!

Capcaunule, daca la pupat oase se calca lumea in picioare, iti dai seama ce o sa fie la ridicat pasapoarte pt rai?

Larisa, Irina, pe bune ca nu vreau sa fac bascalie de subiectele voastre sunt absurde rau! Mind boggling! Inteleg ca sunteti credincioase, dar de aici pana la subiectele astea...sunt uimita ca exista cineva in lumea asta care poata sa creada asa ceva...

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ma lamuriti si pe mine ce naiba are crestinismul cu pasapoartele cu cip?
Asta ma intrebam si eu. Cum dracu dupa ce'ti pui toate pozele pe care le ai prin casa pe internet si'n doua saptamani afla doua emisfere terestre cum arati. cu ce te imbraci, cati copii ai, ce mananci, unde stai, pe unde umbli, sa te spanzuri cu baticu de candela ca o poza aflata pe un document din buzunarul tau iti incalca dreptul la viata privata. Sa dai in palpaiala ca ai in mainile tale un cip cu poza ta in timp ce intreaga'ti existenta banala e imprastiata pe zeci de milioane de cipuri de pe toata planeta.Eu o astfel de persoana o vad otravind si vrabiile din pom numai sa nu le auda in fiecare dimineata cum canta Cip Cip Cip.
Come to The Dark Side ... we have cookies!

diferenta e ca cele de mai sus le faci ca asa vrei tu,daca vrei, si dezvalui celorlalti doar ce crezi de cuviintape cand pt actele astea biometrice trebuie sa dai date personale,care de obicei sunt cerute in prezent doar infractorilor (amprentele, de exemplu) fie ca vrei, fie ca nuadica ce au pasapoartele obisnuite, sau buletinele obisnuite?de ce brusc nu mai sunt bune?am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pasapoartele actuale pot fi falsificate destul de usor, poate asta sa fie motivul?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Bine zici Xeno!Larisa, Irina, pe bune ca nu vreau sa fac bascalie de subiectele voastre sunt absurde rau! Mind boggling! Inteleg ca sunteti credincioase, dar de aici pana la subiectele astea...sunt uimita ca exista cineva in lumea asta care poata sa creada asa ceva...Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."
da, si eu sunt uimita ca unii nu cred, cand totul e asa de evident si la fel de absurde gasesc si eu multe subiecte ale necredinciosilor,dar fiecare crede si discuta ce vrea, nu?am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Pasapoartele actuale pot fi falsificate destul de usor, poate asta sa fie motivul?Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."
deci statul suspecta ca tu, sau eu, sau altcineva, ar putea sa falsifice pasaportul, nu? desi prezumtia de nevinovatie e dreptul tau prin legeadica nu crede ca majoritatea cetatenilor sunt onesti, cinstiti, si n-o sa-si falsifice actele, ci ii ia pe toti de rai, pentru siguranta
poate ar trebui sa ne bage si la puscarie preventiv, nu? dar fiindca asta ar fi prea de tot, va fi ca la puscarie, desi tu vei avea impresia ca esti liberaam blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Io daca as fi malefic si as vrea sa conduc lumea nu as avea nici cel mai mic interes sa o controlez pe Irina sau Larisa. Ar fi pierdere de timp. Mult mai inteligent ar fi sa le controlezi popa.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Datorita naturii noastre oricine poate deveni infractor peste noapte!

Tot nu vad ce are asta cu pasapoartele, ce fel de informatie ar putea sa detina cipul ala de te face pe tine sa simti ca iti pierzi libertatile? Si chiar mai mult ce are asta cu apocalipsa?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Ideea e ca nu ma deranjeaza sa apara astfel de pasapoarte. Dar normal ar fi sa ne dea dreptul de alegere. Vreau sau nu vreau asta!

Ca poate uite mai sunt si din astea asa ca mine: proaste, habotnice religios si care nu vor sa fie urmarite precum vacile din cireada!
Am si eu ca om niste drepturi asa habotnic si neghiob cum sunt. Ei statul mi le incalca obligandu-ma la asa ceva!

Black..., du-te si iti fa un pasaport sau carnet de conducere nou si o sa vezi cum arata daca esti atat de curioasa. Legea a intrat in vigoare de la 1 ianuarie 2009.

Asta e ultimul meu mesaj pe topicul asta! Oricum cine are minte si credinta o sa intelega si o sa se informeze!


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Larisa, de ce sari de fund in sus? Pai pana acum, cu pasaportul vechi nu erai urmarita, citez, "ca vaca din cireada"?? La aeroport mereu iti scaneaza pasaportul si se tine o evidenta pe unde circuli, esti intr-o baza de date. Multi infractori s-au prins asa. Nu ti se pare normal?

Tot nu vad ce are asta cu diavolul...



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
e greu sa-ti explic, avand in vedere ca presupun ca nu crezi in invatatura Bisericii despre Apocalipsa.....


...ca Blackpanterro nu crede, mai treaca-mearga, dar ... nici BOR? Nici Biserica Ortodoxa Romana, ca institutie, nu crede in invatatura Bisericii despre Apocalipsa???????

Cam asa ar reiesi coroborind acest topic cu declaratia conducerii BOR.

Bizar.




Mergi la inceput