Comori de nov-dec 2004 (195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Buna dimineata

am sentimentul ca trebuie sa ma prezint ca sa stie lumea cine sunt .

N-am mai postat, cred de un an si jumatate, dar citesc, printre randuri, cand apuc ca sa vad cine are bebe mic, cine are planuri, cum cresc copilasii...

Zic "printre randuri" pentru ca lucrez la capatul lumii (Roserb stie, ca m-a vizitat ), plec dimineata la 7.45 si ma intorc seara la 20.30 - 21.00. In felul asta pentru ca timpul cu Maria e foarte redus am grija sa fie de calitate, macar .

Doua vorbe despre Maria mea:
- merge la gradi part time si educatoarea o adora; cica picteaza cel mai frumos din grupa
- in fiecare dimineata alegem rochita pentru gradi, ca nu se cade sa stam in pantaloni acolo asa ca plecam ca la serbare, cu toaleta dupa noi
- a promis Mosului ca pana la Craciunul urmator va manca spanac...
- se convinge singura sa manance branza sarata/cascaval, pentru ca asta ne desparte de hamsterul pe care si-l doreste
- a vrut sa se marite de sarbatori cu vecinul Razvan de la mamaia dar in final s-a razgandit
- de Boboteaza s-a trezit brusc din somn pt ca uitase mama sa ii puna sub perna busuiocul . Dimineata ne-a anuntat ca printul pe care l-a visat ea, din pacate "nici nu poate exista pe planeta asta de cat era de minunat"

In rest, printre papusi si acuarele, adora sa puna si sa stranga masa, sa mixeze aluaturi, sa tapeteze tavile si sa stearga praful si parchetul. M-am scos!

Revin, sper mai repede de un an si jumatate, cu o poza-doua, ca sa ne recunoasteti

Sa aveti un weekend fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Raluca... ce ine imi pare sa te revad aici... dar vrem si poze... E uimitoare Maria... abia astept sa o revad... fata destepta... stiu ca e si frumoasa... dar nu am mai vazut-o de muuuuuuuuuult

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
dulciuri
mancarica
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Citat:
citat din mesajul lui onitza

Am uitat sa va spun: de 2 saptamani le dadea la gradi doar de colorat, spre surprinderea mea Paul nu si-a pierdut interesul ...insa vineri au realizat peisaj de iarna cu pasta de dinti: un brad, o casa si fulgi de zapada...Paul a facut un brad, fulgii si....o caracatita!!! ....nu se intelgea f bine ce este aceea, casa in niciun caz, era o improscare cu pasta pe foaie rotunda si haotica....am intrebat si acela a fost raspunsul....

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul



stie copilul ce vrea sa faca...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
dulciuri
mancarica
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Azi e ziua revenirilor, asa ca salutare si de la noi. Traim, suntem sanatosi si in general voiosi. Doar zilele trec nici nu stiu cand, se transforma in saptamani si parca timpul nu mai ajunge pentru nimic.

Seara ajung pe la 7 acasa, si mai am 2 ore cu copiii (pana se culca) in care verific lectiile Biancai (norocul meu ca le face mama cu ea!), ma joc cu ei, etc, etc. In week-end Bianca are engleza si baschet, iar eu mai fug cu Mihnea si niste colegi la pationoar , ca sa facem si un pic de miscare sportiva.

Deci, mai citesc cand reusesc, dar de scris n-am mai apucat, la servici am avut si avem perioade aglomerate, dar sunt f. multumita , imi plac mediul/colegii si ceea ce fac.

Dupa o vacanta de 2 saptamani in care am stat si noi acasa, Mihnea s-a trezit brusc ca nu mai vrea la gradinita, drept pentru care, in fiecare dimineata isi face plansul regulamentar de 5-10 minute, dupa care cica se linisteste. Nu are nimic care sa nu-i convina acolo, nu il supara nimeni, doar ca , cica, i se pare prea greu (nu va ganditi ca fac deja matematici speciale, pur si simplu nu mai are el chef si pace, sper sa fie doar o toana!)

Am mai vazut poze cand si cand si m-am tot minunat de cat de mari ne-au crescut copilasii. In vacanta m-am intalnit un pic cu Miki la Provita, si am vazut doi baieti mari si frumosi , despre mamica nu va mai spun!

Try, sper sa rezolvi repede cu serviciul, la cum te cunosc eu de razbatatoare, sigur ai sa gasesti ceva.

Va pup pe toate si sper sa revin si eu mai des, incerc sa pun si poze!


Roxana &Co


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Roserb... ce ma bucur ca mai avem vesti si de la tine...... Bianca face baschet... bravo... voi mergeti la patinuar...... ce familie activa... ce-mi place de voi.....
Ma bucur si mai mult ca te simti bine la servici...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
dulciuri
mancarica
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Hello!

Vladut e mai bine, dupa 2 zile jumate de febra e bine, e ragusit la maxim, ii curge nasul ca la robinet, dar nu mai face febra, ceea ce e minunat. E dinamic, mananca si speram sa scapam repede. Am tras-o si gata. Am luat-o si eu asa ca suntem virusati in familie, ptr ca si tati a capatat-o.

Andreeap, atat Prevenarul cat si Pneumo 23 au actiune de prevenire a imbolnavirilor respiratorii cu anumite tulpini de pneumococ, sint produse de firme diferite,dar prevenar are mai multe tulpini decit pneumo 23, eu zic ca isi merita banii ptr ca in plus are actiune impotriva infectiilor la nivel sanguin, meningita,otita medie si bacterimie. Noi am facut Prevenarul, l-am luat de la Helpnet cu 270 RON cam cu 100 RON mai putin ca la Sensiblu.

Onitza va doresc sa aveti rezultat bun, asa dureaza 3 zile analiza, eu credeam ca au si trecut.

Roxana welcome!!!! Si Vladut in prima zi de dupa vacanta a avut asa o jale, dar i-a trecut imediat. Stie ca asta e treaba lui si nu mai comenteaza. De fapt e doar in avantajul lui mersul la gradi, dar asta o s-o priceapa muuult mai tarziu, pana atunci imi asum eu riscul initiativelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andreea, venim in concediu prelungit, nu stiu exact cat vom sta ca prin septembrie voi incepe serviciul dar mai am de rezolvat diverse si pe aici.
Eu trebuie sa-i fac Elisei Prevenarul in martie, e in schema obligatorie din Norvegia.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Roserb..ce onoare..pai bine mai,sa taci tu atata timp????mereu am zis sa te sun in timpul zilei,dar....treburi..sper sa reusesc luni un telefon
Otilia,tot e bine si pana-n septembrie..si um vei face?mergi acolo sa-i faci vaccinurile?
Aimee,o sa-l fac si eu pana la urma...la amandoua.medicul de familie imi spusese ca pneumo23 are mai multe tulpini....eu una,rusine mie,sunt cam paralele cu medicina/medicamente
Raluca,bine ai revenit..Pupam Mamarutza frumoasa si desteapta.poate reusesti mai des sa ne dai vesti despre voi.
Monica.................?????
Try,succes sa gasesti repede servici
Sara are o perioada proasta...nu mai stie(si nici eu..) cum sa adoarma..si ne chinuim,urlam,frichinim....eu am nervii prastie si imi vine sa moooorrrrr...norocul meu ca Mariuca e WE asta in deplasare la mamaie Luci(bona)...vine maine..asa ca pot sa ma ocup exclusiv d eurletele Sarei..abia astept sa creasca..imi placea la 2 luni..acum nu!glumesc,da' tare ma enerveaza perioadele astea de..schimbari.cred ca vrea sa adoarma in alt fel,sa doarma in alt loc..nu stiu
hai ca fug..somn usor

BOTEZ SARA
Noiembrie2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata la o cafea!

Paul s-a trezit la 7 ca face si evident adio somn.

ANDREAP, i-am facut si eu lui Paul vaccinul pneumo23.Dupa acest vaccin nu mi=a mai racit asa des si f imp nu mai facea rosu-n gat decat f rar. Eu zic ca este un vaccin bun.

MIRANDOLINA, cum mai sunteti?

MIHAELA, mi-am descoperit o pasiune , tricotatul, cautand info pe net, te-am gasit pe un forum, lucruldemana parca, sunt niste fete nemaipomenite acolo si clar nu incepatoare ca mine. Am dat peste niste denumiri stiintifico-fantastice gen jeteu, punct elastic, , am descoperit eu ce inseamna insa tot incepatoare ma numesc, abia am reusit sa invat modelul "ciorapesc"....incerc sa fac un fular lui Paul. ...M-am imbolnavit ce modele am vazut pe net insa mai e cale lunga sa ajung eu acolo. Daca ai cumva ovreo carte in format electronic, te rog frumos sa imi trimiti si mie, am citit ca nu se mai gasesc nici macar la anticariate. Pe net iarasi nu prea am gasit sa comand. Era o revista Verena parca unde se mai aratau tehnicile diferitelor modele de tricotat... imi plac la nebunie puloverele pt copii cu ursuleti si tot felul de modele...citeam undeva ca o mamaica voia sa ii tricoteze chipul fetitei pe pulover!!!! Asta da indemanare!!! Aaaa, inca o intrebare MIhaela: ce fir de ata mai pot folosi in afara de mohair? de ex pt un pulover......daca ai cumva tehnicile de lucru pt tricotat pulovar imi dai si mie te rog???? Mi-ar placea sa incerc.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput