Comori de nov-dec 2004 (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Monica, , ma bucur ca ati ajuns cu bine. Ceva poze?
Aime, Ioana, Andreea, Miria, multa sanatate puisorilor.
Mihaela, am o mare rugaminte. Trebuie neaparat sa fac rost de solutia amara pentru deget. Cum se numeste? E de la o farmacie mare, adica am sanse sa o gasesc si-n Bucuresti la aceeasi firma?

M-ati cam speriat. Ma gandesc serios sa o duc pe Ana la gradinita in Bucuresti, dar ce facem cu virusii? mai ales ca Elisa nu a facut pana acum decat vaccin pentru hepatita si tuberculoza. La 3 luni ar trebui Prevenar, prima doza.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

ANDREEA... oricand cu mare drag... La CECCAR decamdata numai taxa anuala pt pes fizica si o declaratie pana in 31 ian cu veniturile realizate pe 2008... Chiar daca nu ai trebuie sa o depui pe zero...

MIRIA... eu nu mi-am cautat serici... doar mi s-a propus... dar nu am degand deocamdata sa schimb serviciul... desi e departe...

Aime... sanatate lui Vladutz...

MONICA... bine ai venit in tzara...

TRY... eu ii pun la marginea patului lui Mihai o plapuma de lana (adica e din aceea grea) facuta sul... si cd se trezeste sare peste ea si se joaca singur in camera sau vine la noi sa ne ceara apa... etc..

OTILIA... sa inteleg ca vii in tzara... mi-a scapat pagina unde ai scris..

ONITZA... astept sa vorbim la o cafea...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
dulciuri
mancarica
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am fost la Tandarica sa ridic biletele. Doamne ce aglomeratie la metrou! Mi s-a facut un pic rau, imi venea sa de la aerul inchis.....bine ca avem metrou nou dar nu ne dau aer conditionat.

AIME, acum dupa 2 dau tel sa intreb daca e gata rezultatul si cand pot sa vin sa il ridic. Dau de stire.

FELIS

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Onitza, stimularea da rezulate cand pe o perioada mai lunga si in mod constant vezi ca mananca bine. Ai rabdare si continua. Daca vezi ca 2 sapt. iti mananca bine si e o imbunatatire evidenta fataza de perioada anterioara, atunci poti sa spui cu mana pe inima ca functioneaza. Dezavantajul este ca odata intrerupta stimularea, pofta de mncare se poate reduce din nou. Nu e musai sa-i faci continu ude acum incolo luni de zile, mai faci pauza cand consideri tu (ia-te dupa instinct), mai revii cand ti se pare ca iar scade pofta de mancare sub un nivel minim acceptat de tine etc.

Felis, voi aveti pat lat acum, dar la drian in patut n-am ce sa mai pun pe margine ca-i mananc de tot locul din pat. E saltea de patut de bebelus, deci ingusta si scurta. Pt el e ok deocamdata. Ma bucur ca doarme toata noaptea si seara la culcare nu mai face figuri si ramane in patut de cum il pun, deja s-a transformat in rutina. Acum incerc sa- lreobisnuiesc cu somnul de pranz, pt ca de cand cu medicamentele chinezesti pe baza de plante renuntase la somnu lde pranz, era prea energizat si nu mai dormea. I-am redus doza la jumatate acum si vad ca a reinceput sa doarma la praz, dar s-a obisnuit sa doarma in carut afara (cand il ducea mamaie pe alex la gradi) si doar il baga asa in casa cu carutul si-l lasa acolo - el e genul de copil care daca l-ai luat de unde-a adormit, se trezeste, nu mai readorme). Ieri am luptat cu el destul sa-l culc la pranz. Abia pe la 2:30 l-a luat somnul, iar la 5:30 nu se mai trzea, am mers si l-am trezit si de-abia, de-abia. Deci e clar ca are nevoie de somn de pranz, doar ca si-a iesit din ritm.

Monicutz, sa-ti fie de bine aterizarea. Cat stati?

Aime, sanatate la Vladutz. Bine ca esti cu el acasa tot timpul, macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AIME, i-am facut exudatul faringian, mi s-a spus sa sun azi dupa 2 sa aflu cand pot ridica rezultatul, se pare ca abia marti. Sanatate lui Vladut!

TRY, cand ai scris de Adrian, parca povesteai de Paul, si el la fel daca se intampla sa mai adoarma in carutz sau masina si se trezea ca am ajuns la destinatie sau ca il iau din locul lui, nu se mai culca la loc. Daca l-ai vedea pe Paul cat este de energic acasa, ai zice ca nu are nevoie de somn la pranz, mai ales ca el chiar nu vrea sa doarma, nu ii place deloc, insa am observat ca in jur de 1 i se fac ochii mici si e foarte irascibil mai ales dupa ora 4 daca nu doarme...ne intelegem f greu cu el...daca doarme, e mai calm, mai odihnit, tin foarte mult la somnul de pranz si eu , pentru ca vad ca ii face bine. Numai eu stiu insa cat ma chinui sa il culc!



Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:


sanatate piticului aime
suntem in co...stam pana la inc lu martie

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Monica,bine ai venit..abia astept sa ne vedem..pana atunci,odihniti-va
Otilia,voi veniti tot in concediu sau sa ramaneti??Pai eu una incerc sa o imunizez pe Maria,sa nu aduca ea acasa virusi..apoi sa vedem daca fac Prevenarul sau nu.medicul de familie mi-a zis de un vaccin,Pneumo23,care ar fi mai bun,sau macar la fel de bun,care contine 23 de tulpini,dr caruia nu i se face atat reclama..si costa mai putin.
Onitza
Maria e bine,tuseste putin si ii faca erosoli ca sa nu ajunga la mair au.in seara asta doarme la mamaie Luci(bona) acasa..astepta asta de 1 saptamana(ma tot intreba"mami,maine e vineri")...asa ca suntem numai cu Sara...
pupici si WE placut la toata lumea

BOTEZ SARA
Noiembrie2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Mihaela, am o mare rugaminte. Trebuie neaparat sa fac rost de solutia amara pentru deget. Cum se numeste? E de la o farmacie mare, adica am sanse sa o gasesc si-n Bucuresti la aceeasi firma?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre


www.efarma.ro/products.php?id=2025" target="_blank">Acesta este lacul amar.Mihai l-a luat din Brasov, din Real de la farmacia City. Am inteles, tot de la el, ca sunt si-n Bucuresti astfe de farmacii.
Pt moment am renuntat la el, ca-si roade unghile chiar de-s pelin si nu-ti zic ca tot ce baga in gura are acel gust amar, de la paine la dulciuri.Am zis s-o las sa mai simta gustul mancarii si cred ca-i voi pune manusi ca zau de stiu ce sa-i mai fac.Am tot povestit cu ea, am incercat sa-i explic ca o viata va avea unghii urate sau mai exact nu va avea unghii, dar...De o vreme buna nu mai adoarme cu degetu-n gura, dar peste noapte il mai baga si sper sa scaam pana la urma, pb este rosul unghiilor.
Va doresc noroc cu lacul amar!
Monica, bine ati ajuns in tara!
Sanatatate lui Vladut!
La noi a fost serifu racit, acu' am inceput eu(de aseara) si ma astept sa inceapa si Diana
In rest bine, azi a fulguit un pic si ea visa deja la plimbari cu saniuta.Iarna asta inca n-am avut noroc de asa ceva, parca am sta la ses nu alta, dar ger cat cuprinde.
Va si va doresc un WE minunat!


Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata! Gata cafeluta?

Paul tuseste in continuare dar este energic, scoatem muci verzi la greu. Peste jum de ora incepem sa ne imbracam (suntem f lenti la cap imbracat ) ca sa mergem la teatru. Cred ca este f frig afara, o sa ne imbracam bine.

ANDREAP, ce mult o iubeste Maria pe tanti Luci! ca pe o mamaie, nu???


MONICA sper sa apucam sa ne vedem, chiar ne e dor de copii!!!dar si de mami!

In rest ce mai ziceti?

AIME, cum mai e Vladut?

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am uitat sa va spun: de 2 saptamani le dadea la gradi doar de colorat, spre surprinderea mea Paul nu si-a pierdut interesul ...insa vineri au realizat peisaj de iarna cu pasta de dinti: un brad, o casa si fulgi de zapada...Paul a facut un brad, fulgii si....o caracatita!!! ....nu se intelgea f bine ce este aceea, casa in niciun caz, era o improscare cu pasta pe foaie rotunda si haotica....am intrebat si acela a fost raspunsul....

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput