Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (116

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

seara buna, fetelor!

n-am mai intrat de ceva vreme, dar v-am citit, sa stiti! felicitari noilor mamici si bbi sanatosi si mancaciosi!

fetele care va pregatiti sa deveniti mamici, nasteri usoare!

avem o mica problema: saptamana trecuta am fost la control si aveam colul inchis si lung, bebe in pozitie, cu capul in jos, pe stanga. de cateva zile, am dureri de burta exact pe centru, de parca si-ar fi mutat capsorul pe centru, cumva... durerile apar doar cand stau in picoare sau merg, daca stau culcata sau pe scaun, ma doare mai rar... e posibil sa se fi pozitionat pt nastere deja? suntem in saptamana 33 abia... a, si secretia aia normala, cica, e mai abundenta... v-ati mai confruntat cu asa ceva?

la control mai mergem la sf lunii abia...ce ma sfatuiti?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Micola 37+2zile mama...fix diferenta intre 39+0 ale mele si 37+2 sunt 28-16=12 zile din aprile diferentele intre UM.Deci esti in sapt 37.Mai ai ceva, stai calma

bb mic

POZE
39+


Nu, ca mie tot nu mi-e clar......nu incep numaratoarea cu prima zi din UM? deci UM 28 aprilie nu inseamna ca saptamana 28 aprilir-04 mai e saptamana 1? apoi, 05 mai-11mai saptamna 2 si asa mai departe? daca mai ai rabdare, ma ajuti, te rog, IRINA?

Si de grabit, nu ma grabesc eu, si doctorul... :(

38 + cu !
AMR 1 zi (?)...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

ba da..ok mai numar o data!mi-a iesit ca luni 12 ian ai 37 de sapt incheiate , deci azi 37+2, asa imi da, ia- o pe calendar

bb mic

POZE
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor dar miere chiar nu da nici un semnnnnnnnnnnnn
lisaaaa fa ceva si afla cevaaaaa .... si spune-ne si noua ...


35+ANTONIA IOANA
AMR 5 SAPT


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

fetelor, heeeeeeeeeelp! nu ma lasati sa ma perpelesc inca o noapte!nu-mi raspunde nimeni si mie? sau v-ati dus la culcare deja?

miere, ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Uite Micola ti am facut tickerul ca al meu si da 37+3 ..asta e alta trasnaie (ziua diferenta )...
uite linkul: http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=MICOLA&year=2009&month=2&day=1&babycount=1

bb mic

POZE
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Citat:
citat din mesajul lui damiana

fetelor, heeeeeeeeeelp! nu ma lasati sa ma perpelesc inca o noapte!nu-mi raspunde nimeni si mie? sau v-ati dus la culcare deja?


E normala secretia si e normal la varsta asta sa se mai si miste, ca nu e capul inca FIXAT ca in apropierea termenului.Cred ca de aia nu ne-am repezit sa raspundem.Io am ajuns la 2 absorbante zilnice si cred k in curand imi trebuie 3...dc nu nasc, da io sper sa nasc..totusi

bb mic

POZE
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

uffff, saru-mana mult irina de raspuns.... ca ma cam panicasem, inca nu-i vremea sa vina bebe, oricat de tare ni-l dorim in brate, trebuie sa mai stea in burtica!


multumesc din suflet de lamuriri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Uite Micola ti am facut tickerul ca al meu si da 37+3 ..asta e alta trasnaie (ziua diferenta )...
uite linkul: http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=MICOLA&year=2009&month=2&day=1&babycount=1

bb mic

POZE
39+


.nu merge tickerul..
dar eu am numarat si ras numarat si tot 38 imi da luni, pe 12 ianuarie.
Ziua nu e o problema, ca eu cand am zis 37+4 ma referem deja la cta voi avea maine cand drul ar cam vrea sa nasc...

damiana, imi pare rau, eu nubte pot ajuta, nu ma pricep..

38 + cu !
AMR 1 zi (?)...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui damiana

fetelor, heeeeeeeeeelp! nu ma lasati sa ma perpelesc inca o noapte!nu-mi raspunde nimeni si mie? sau v-ati dus la culcare deja?

miere, ai nascut?


Nu cred ca trebuie sa iti faci griji, bebelina mea e pe pozitii din sapt.27 sau 28...nu mai stiu exact, iar burtica era destul de jos. Din aceasta cauza aveam si eu dureri de burta mai ales cand mergeam sau stateam in picioare......deci totul e normal. Apasa bb acolo si doare, dar daca ai colul inchis nu iti fa probleme.
Nu stiu de ce....dar am impresia ca am mai raspuns odata la subiectul asta

Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 3 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput