Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (116

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

sa scoatem agitatele pentru Miere?

38 + cu !
AMR 1 zi (?)...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

pai ttenzika , daca am implitit 37 de saptamani nu inseamna ca am intrat in saptamana 38??? Acum sunt eu in ceata !!

38 + cu !
AMR 1 zi (?)...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

la naiba, pai eu calculam asa ca si la zilele de nastere: daca esti nascut in 10 ianuarie 2008-pana in 10 ianuarie 2009 ai tot un an de zilenu???saucum?? pana nu implinesti anul intreg tot 1 an se considera ca ai,asa calculez si cu sapt. pana nu trec 7 zile nu fac alta sapt...acum numai stiu

38+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

lisa, suntem cam in aceeasi situatie, 2 cm dilatatie ...eu planuiesc sa ma plimb mai mult zilele astea poate, poate vine mai repede...nu mai am rabdare si deja imi este destul de greu: dorm prost, ma doare spatele, dureri ca la menstruatie..
Sa ne tii la curent daca ai vesti de la miere!

Crisspolis, tu pe unde esti? Tot 2 in 1?

Fetelor, f bune sfaturile legate de alaptat, le gasesc f folositoare, eu de acu 7 ani am cam uitat ce si cum...dar cred ca o sa imi revina memoria dupa ce vine bebe


38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Sa va lamuresc cu saptamanile astea ciudate, ginecologii considera asa :saptamana X+3 zile de ex nu inseamna ca ai intrat in sapt x+1 , nici macar nu inseamna ca ai incheiat saptamana x , ci ca ESTI in saptamana x.
Deci in cazul tau 37+4 esti in sapt 37.Teapa.Asa credeam si eu ca e , dar m-a lamurit prietena mea rezi pe gineco si insusi ginecologul.E cam aiurea dar asa considera ei..Dar nu are nici o imp dc esti aproape de termen.

bb mic

POZE
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Anca si eu am dureri ca si de menstra, oare vine bebe, doamne ca nu mai am rabadre..asa imi vine sa ma duc la spital si sa le zic la aia: domle eu am venit sa nasc, exact ca si cand mergi la dentist...din cauza hormonilor de gravida si de emotii cred ca o sa imi scot agitatele pentru mine

38+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fil_lily spune:

Ce ti-e si cu saptamanile astea.Eu am scris pe calendar saptamanile, dar , si mai usor, m-am inscris pe un site canadian care imi trimite tot felul de sfaturi si idei, si uite asa in fiecare dimineata primesc e-mailul care imi aminteste si mie in ce saptamana sunt.

Liliana37+ Brianna-Iasmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Ingrid, bebele nu e invelit in placenta, ci in sacul amniotic, care contine si placenta. Placenta e ca o placinta care are o parte lipita de peretele uterului, iar din cealalta parte iese cordonul ombilical. Aici se vede e o placenta posterioara (cel mai intalnit caz) http://en.wikipedia.org/wiki/File:Placenta.jpg
(la noi placenta e in partea din fata a uterului).

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

AAAAAAAAA, TOCMAI M-AM UITAT PE CALENDAR SI EU SUNT IN SAPTAMANA 38 SI 4 ZILE...SCUUUZEEEEEE
DECI SAPTAMANA 38 E OK. MA SPERIASEM!


38 + cu !
AMR 1 zi (?)...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Claudia eu am nascut,de aproape o luna chiar.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput