Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

tot pe seara apar si eu! vreau sa multumesc tuturor pentru complimente si gandurile calde la adresa mandrei mele si sa salut pe toata lumea, dar mai ales pe pretiosul Gruia si pe a lui mamica
amalia mea abia se intoarce pe-o parte, pe burta numai cand eructeaza, chiuie, rade, dar nu ma stresez deloc, vorba Evei, va avea timp sa faca toate astea.
va pup pe toate, si iar ma bag la recuperat.

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

mai apar si eu pe seara ,da nush parca nu mai apuc sa fac nimic

multumesc tuturor ptr urari

oana ce faceti??

luminitacred ca i-a zapacit bunicile

cuscra vino cu o friptura si pe la noi



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura, uite asteptam sa isi revina apa calda sa facem si noi baita...ca la dusul meu acum un sfert de ora era fierbinte, acum nimic

Ati mai trecut peste problemele paranoice?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Citat:
citat din mesajul lui CD27

pe toate si promit sa nu mai fac comparatii
felicic, nu stiu daca era 4 luni spere 5 sau spre 3 dar...mai ca isi schimba bebe pampersul singur

am emotii, maine mergem la dr, la un nou dr, la CMU, la dr tanasescu, sper ca am nimerit bine, fetelor care ati mai fost la CMU, la Tanasescu ati fost?

nasii nostrii au instaurat autoservirea pentru piciul lor care papa cu bibe, asta intr-o noaptea cand s-a trezit piciul de 6.5 luni la fiecare 2 ore, si papa tare putin, asa ca nasul, care e in 'tura de noapte' i-a lasat bibe in pat si gata, mai tarziu l-a surprins pe baietel cum a luat biberonul si a halpanit

ma duc sa fac o friptura, daca nu-i place sotului...

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Eu am fost cu Karinutza....de fapt a venit ea acasa...sincera sa fiu ...fatza de noi era foarte scarbita.Eu tzin foarte mult la interactiunea intre copilul meu si doctor.Am schimbat-o imediat ca ne a dat si info eronate.Noi mergem la dr Zeleneac numai ca nu este la sediul CMUKIDS, insa e foarte buna ca doctoritza si foarte dragutza.
I hate people who doesn't know to smile in front of a baby!!!
Am mai scris eu mai demult de ea ca ne a pus pe drumuri pt.punctie pt un cefalo hematom pe la doctori neuro-chirurgi, hematom care s a retras singur...si nu trebuia in nici un caz sa mi chinui bebelusul cu vreo punctie si sa-i dau risc de infectie.
Am fost foarte suparata ...ma rog a trecut, mergem si noi la doctor maine.
PUP



Mami de Karina iubita mult mult de tot






Si eu am chemat-o odata acum 3 ani la Serban, fiindu-mi recomandata de cineva din CMU, era f tanara. Nu m-a deranjat deloc comportamentul ei, cu noi a fost chiar dragutza dar mi s-a parut destul de lipsita de experienta pe atunci, mi-a recitat tot ce citisem si eu pe net si 2 lucruri mi-au displacut total: a vrut sa-mi decaloteze fortat baiatul de 3 luni juma' desi nu avea nicio pb cu pipi si mi-a recomandat ospamox pentru o raceala destul de usoara mi s-a parut mie. N-am facut niciunul din cele doua si nici n-am mai chemat-o a doua oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici



Fetele care ati fost la directia muncii si ati zis ca ati rezolvat repede.Am vazut la stiri la PROTV ca a fost nebunie azi.Iara se minte poporul cu televizorul???
Giulianna Trebuia dus inca o data un extras de cont???Eu aveam unul la dosarul depus in decembrie!

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Eu pe la 12 am fost, erau cateva persoane dar mergea foarte repede, sunt 4 sau 5 birouri inauntru. Legat de extras de cont da, trebuie altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Laura, uite asteptam sa isi revina apa calda sa facem si noi baita...ca la dusul meu acum un sfert de ora era fierbinte, acum nimic

Ati mai trecut peste problemele paranoice?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



oana deocamdat observam si supraveghem

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Fetelor, la sectorul 2 a depus cineva dosarul dupa noua lege? De la RH mi s-a spus ca adeverintele de la serviciu ar diferi de la sector la sector, trebuie sa luam de acolo vreun format tipizat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Buna seara si de la noi!
La noi in familie treburile sunt impartite - tati adoarme puiuta, iar mama denaturata, adica eu, sta pe net
Tare ma deranjeaza treaba cu comparatiile...copilul nostru face sau nu face ceva, iar al altuia e nu stiu cum. Fiecare copil e unic si trebuie apreciat ca atare. Niciodata nu mi-am comparat copilul cu copiii prietenelor, colegelor, care by default sunt foarte cuminti, stau unde ii pui, se joaca singuri, etc. Foarte bine...Eva mea e plangacioasa, vrea mereu sa fie bagata in seama, nu adoarme singura, insa e atat de frumoasa cand gangureste, cand zambeste, cand chicoteste, cand se trezeste din somn si cu niste ochi mari, albastri inspecteaza imprejurimile incat nu vreau s-o compar cu alti copii.
Sunt convinsa ca puiutii nostri ne ofera zilnic atatea satisfactii si ne vor oferi in continuare si mai multe, astfel ca nu vom mai avea timp sa ii comparam cu ceilalti...pt. ca fiecare copil e UNIC.

Hm...am devenit un pic sentinemtala, insa chiar asta simt.
Va pup si va doresc o noapte buna!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Citat:
citat din mesajul lui nikolici



Fetele care ati fost la directia muncii si ati zis ca ati rezolvat repede.Am vazut la stiri la PROTV ca a fost nebunie azi.Iara se minte poporul cu televizorul???
Giulianna Trebuia dus inca o data un extras de cont???Eu aveam unul la dosarul depus in decembrie!

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Eu pe la 12 am fost, erau cateva persoane dar mergea foarte repede, sunt 4 sau 5 birouri inauntru. Legat de extras de cont da, trebuie altul.




Ma apuca nervii cei mai mari !!!!!! Alt extras de cont ??? Pai eu vroiam sa ma duc maine dim. De unde scot eu ALT extras de cont acum?? Fir-ar sa fie cu birocratia lor de 2 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Fetelor, la sectorul 2 a depus cineva dosarul dupa noua lege? De la RH mi s-a spus ca adeverintele de la serviciu ar diferi de la sector la sector, trebuie sa luam de acolo vreun format tipizat?

Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)



Eu stiu ca nu e nici o adeverinta tip. Am cerut pur si simplu de la servici una si mi-au dat ei. Scrie pe ea ca e pentru CIC si veniturile in fiecare luna, bla bla.

Mergi la inceput