America (140)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Carmen, sorry ca stai cu emotii. Sper sa fie toate bune la job. Tinem pumnii pentru bebe doi.
Cu economia la pamint poate faceti un deal mai bun la casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

carmenbr - bafta cu banca! aiurea cu serviciu.
50000$ pe card? br, br

miere- bomboane, dropsuri,nu ai voie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Pumba, hi5! n-are forumul emoticon d'ala cu hi5?

Ramona, pt mine era comforting, de cate ori veneam pe aici, gaseam cate un mesagel nou de al tau, asa ti-am simtit lipsa ca azi le gasii tot pe ale mele de cate ori am refreshed pagina Recordul era al meu ca nu prea apuc sa scriu mai mult de unu-doua mesaje pe zi.

Ciufulet, asa dor mi-e de skiat in Colorado!! cer senin, soare si frumos si partii cu zapada perfecta cat vezi cu ochii. Noi zburam in anii trecuti pe puncte, cu american airlines in Vail si era super... dar anul asta pititcul ne-a cam schimbat planurile, poate totusi pe la inceputul lui martie om ajunge macar vreo 4 zile... ce bine ar fi!!!

Carmen, ce bataie de cap, mai bine cautati alta casa si prindeti oportunitatea sa luati loan cu rata mai mica. Tre' sa fie super casa daca asteptati atat dupa ea, in plus daca merge in foreclosure si are pret bun o sa fie garla de oferte pe ea :( Success oricum ar fi!

Mie mi-au dat epidural cat am vrut, de vreo 3 ori si ma intrebau mereu daca mai vreau. spre sfarsit, desi nu prea mai "vroiam" si nu era indicat ca sa pot sa imping, tot mi-au dat ca ma chinuiam rau. Atunci a fost pericolul sa ajung la c section, ca nu iesea baby, insa pana la urma l-a scos doctorul; era tinut din scurt inauntru de cordonul ombilical.

Miere (tu nu citi pataniile noastre) iti doresc ca la tine sa fie totul simplu si usor, iti tinem pumnii in continuare si facem galerie in



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Hai Miere! Mult a fost putin mai este! Eu iti doresc o nastere usoara si rapida!

Mai fetelor, nu mai speriati fata ca o apuca durerile! Eu zic sa te relaxezi, pune-ti un film si bucura-te de ultimele momente de liniste ca pe urma o sa te frece Aidan ca pe hotii de cai .

Nu pot sa ma abtin sa nu ma laud ca noi am adus balanta la credit card la 0! Nu mai avem decit rata la o masina!

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:



Hai, Miere, curaj! De-abia astept sa vad poze cu bebe. Sper sa nu te chinuiasca prea tare, trebuie sa mananci si tu ceva cat mai repede:-)





La noi ninge de azi dimineata, dar ninge linistit. Am facut de la scoala 40 de min, in mod normal faceam 5 min pana acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Haide Miere! Haide Miere!! Se va naste de ziua lui Eminescu!! Sper sa treaca usor si sa fie bb Aidan cumintel foc!:)

Si noi am avut 40K pe credit card si am platit tot in trei ani. Acu' insa am facut alte datorii, in vara, cu plimbarile prin Iurop. Nu chiar asa mari totusi:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu parca sunt la hotel, nu ma doare nimic. Tocmai mi-au pus prima pastiluta pt dilatare la ora sase, o sa continue asa din trei in trei ore pana la 4 pastilute. Cica pe la a doua, a treia incep durerile, dar o sa-mi dea in prima faza ceva pe vena si apoi epidurala.
Multumesc pt sustinere!
Haha, ce ma distrez, parca nici nu am venit sa nasc!
Are baiatul un par lung, i-am vazut azi la eco coama cum plutea plin lichid!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:


URAAA!!! Vine baby Aidan!!!!!!!!!
Mire, nastere usoara in direct, suntem cu ochii pe tine!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Si eu cu indusa miere, la 12 ziua mi-a pus-o la 5 dimineata nasteam. Cea mai frumoasa zi in viata mea.
Si eu cu ice aia, am rontait de mi s-a acrit. Mama imi zicea sa fiu atenta sa nu racesc. Asta in timpul contractiilor!! Sint pe caseta cum zic scrisnind un iceberg intre dinti ca e ultima mea preocupare daca racesc sau nu.
Aveti aparatul foto cu voi da?
Cere epidurala mei, that's how God intended it!
Haide miere!!

Mergi la inceput